Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-05-16 13:09:24

  exodus.mc - Użytkownik

exodus.mc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-02

no nie radze sobie... aby dns dla LAN byl taki sam jak brama...

jak zrobic aby na serwerze, ktory ma udostepniac net, dnsami dla sieci lokanej byl poczatek adresowanie tej sieci (czyli np. 10.0.0.1 z eth1, identyczny jak brama dla tej sieci)... gdzies czytalem ze trzeba uzyc binda (ale nie moge tego znalesc). A moze wystarczy jakos to przerutowac. Musze to zrobic na szybko wiec nie mam czasu na czytanie o routingu (a z checial bym poczytal)

Jaki mam problem.. Wymianiam router sprzedowy na udospenianie po serwerze. Czesc kompow w firmie stoi na statycznych adresach i maja wklepane dnsy na 10.0.0.1 (sa to stale adresy i jeszcze do tego pospinane ze soba jakimis udostepnieniami - dlatego nie moge ich na dhcp przepiac)

pomozecie... mam naprawde malo czasu a nie wiem jak to zrobic..

ps.
oczywiscie eth0 mam skonfigurowane i postepowalem zgodnie z http://dug.net.pl/texty/masq.php wiec net moge udostepnic.. tylko aby dns bylo jak brama..

Jak tam czytam to chyba poprzez binda to robic.. ale ja wogole nie moge zakumac o co w bindzie idzie.. spoko dns itp. .ok.. ale zasady dzialanie wogole nie.. eh.. widac na dluzsza przeprawe sie zapowiada.. :(

Ostatnio edytowany przez exodus.mc (2008-05-16 13:32:08)

Offline

 

#2  2008-05-16 14:39:26

  siarka2107 - Użyszkodnik DUG

siarka2107
Użyszkodnik DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-04-05

Re: no nie radze sobie... aby dns dla LAN byl taki sam jak brama...

zainstaluj binda na bramie według tego opisu

Offline

 

#3  2008-05-17 23:53:54

  bobycob - Członek z Ramienia

bobycob
Członek z Ramienia
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-08-15

Re: no nie radze sobie... aby dns dla LAN byl taki sam jak brama...

skoro binda znalezc nie mozesz
Proponuję zianstalować dnsmasq - na twoje potrzeby wystarczy

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)