Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-07-15 09:45:50

  Gryzon - Użytkownik

Gryzon
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2007-06-23

Dodawanie reklam do stron

Witam serdecznie,

Posiadam serwer na którym utrzymuje kilkadziesiąt stron internetowych (jest to darmowy hosting), chciałbym do tych stron za pomocą np. jakiegoś proxy dokleić reklamy lub inny dowolny kod.

Niestety nie wiem jak mam się do tego zabrać, proszę was o jakieś sugestie i wskazówki.

Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam, Gryzon


"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, których człowiek nie nauczył się jeszcze robić"
A. Einstein

Offline

 

#2  2008-07-15 10:00:47

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Dodawanie reklam do stron

Mało masz reklam w internecie ??;)
Tu masz opis jak podmienić reklamę np w gg. http://blog.konieczny.be/2007/01/24/jak-oszukac-gad … ana-bannerow/

Doklejanie własnych reklam do kodu chyba mija się z celem. Musiałbyś być przygotowany na strony w html, php, ajaxie, javie i innych wynalazkach ...

Ostatnio edytowany przez pasqdnik (2008-07-15 10:43:42)


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#3  2008-07-15 10:37:07

  kayo - Członek DUG

kayo
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-05-20

Re: Dodawanie reklam do stron

Linuxweb.pl nie istnieje - domena zaparkowana

Ostatnio edytowany przez kayo (2008-07-15 10:37:17)


Having a Windows 95 box hooked to the internet is akin to walking naked into a prison carrying a carton of cigarettes.
-----------------
jid: kayo77//gmail.com  gg #1046710

Offline

 

#4  2008-07-15 10:43:27

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Dodawanie reklam do stron

ajjj nie sprawdzałem, wyjąłem to to z zakładek. Poprawione.


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#5  2008-07-15 14:03:23

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Dodawanie reklam do stron

pasqdnik: ajax? No nie wiem moze sie nie znam, ale to jest technologia dwustronnej komunikacji w tle z uzyciem js i/lub ActiveX (client side) z silnikiem po server side. A wiec to co uzywa(!) AJAX'a jest wplecione w PHP/HTML/DHTLM (watpie by mial np. django hostowane). A i czytaj ze zrozumieniem -> "Posiadam serwer na którym utrzymuje kilkadziesiąt stron internetowych (jest to darmowy hosting), ".

Ogolnie to proste reklamy to banal ->

przyklad w php

Kod:

<?PHP
   echo '<a href="supa.pl"> Ultra tanie majciochy!</a><br><br><br>';
   include ("index_original");
?>

Oczywiscie jest to mega hebel, ale jak sie troche posiedzie to mozna wymodzic skrypt ktory wstawi do pliku index (lub innego) reklame do sekcji ciala strony na gorze i/lub na dole.

Ostatnio edytowany przez qluk (2008-07-15 14:03:32)

Offline

 

#6  2008-07-15 15:06:12

  Gryzon - Użytkownik

Gryzon
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2007-06-23

Re: Dodawanie reklam do stron

Dzięki za zainteresowanie tematem, ale przykład który podał qluk z tego co widze i rozumiem wymaga ingerowania w kod strony, w który również może zaingerować jej właściciel w celu usunięcia denerwujących reklam.

Interesuje mnie rozwiązanie które "doklei" reklame w momencie jej wywołania w przeglądarce, z tego co wiem to jest to możliwe poprzez Squid`a i przez moduł proxy do apache.

Niestety nigdy tego nie praktykowałem i chciałbym otrzymac kilka sugesti w tym względzie.

Pozdrawiam, Gryzon


"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, których człowiek nie nauczył się jeszcze robić"
A. Einstein

Offline

 

#7  2008-07-16 11:20:59

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Dodawanie reklam do stron

Gryzon: zbednie bedziesz stawiac proxy, a po drugie proxy stawia sie dla odwrotnego kierunku (internet => lokal) lub jako posrednika maskujacego. Piszesz skrypt w bashu ktory sie wywoluje np. gdy user wyloguje sie z ftp. albo pakujesz do crona i co 30minut sprawdzasz czy jakis plik nie zostal zmodyfikowany i jesli tak (lub brakuje pliku) to jest generowana reklama. Mozna tez poprzez dawanie "niewprost" katalogu www. Uzytkownik wrzuca do ustalonego katalogu pliki, a poprzez WebGUI uzywa np. jakiejs funkcji "publikuj nowy". Wtedy to calosc stronki jest przenoszona do odpowiedniego katalogu www dla uzytkownika i tam index jest poddawany zmiana ewentualnie jest poddawany takiemu "kapsulkowaniu" jak pokazalaem (czesto stosuje sie ez frame'y). Minus to dublowanie objetosci strony.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)