Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-06-17 18:23:14

  tomek_a - Nowy użytkownik

tomek_a
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-17

ping jest, przeglądarki nie wyświetlają stron

Witam
Proszę o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu:
Po instalacji Debiana 4.01 nie mogę wyświetlić żadnej strony, poza stronami mozilli, firefoxa prowadzących do internetowych przewodników na temat ich obsługi itp. . Mogę pingować wszystkie serwery zarówno po nazwie jak i po numerze IP ale niemożliwe jest wyświetlenie strony w przeglądarce!. Aby rozwiązać problem przeszukałem google- gdzie po kolei zalecano zmianę nameserwerów w resolv.conf- nie pomogło, doinstalowanie dodatkowych pakietów bind- również nie pomogło. Wyłączanie i odinstalowanie firewalla też się na noc nie zdało.
Dodatkowo uruchamiałem inne dystrybucje-  botowane z płyty jak kubuntu 8.08- , (instalowałem również SUSE 10.3, )również ten sam problem- idą pingi - strony się nie ładują.
Napiszę jeszcze nt mojego połączenia- jest to router comtrend z modemem ADSL i jako AP doczepiony US Robotics 8054. Z windowsem wszystko działa poprawnie. Nie potrafi nawet sprecyzować czy problem tkwi w niepoprawnej konf. Linuksa czy jest sprzętowy- dot np routera.
Dla ostatecznej pewnosci spróbowałem połączyć się przez LAN (karta nvidia 10/100 jak i przez bezprzewodowy TP Link Athreos- efekty te same, a raczej ich brak! Pingi są strony się nie ładują.
Może ktoś z czytelników forum miał podobny problem - dziękuję za podpowiedz- pozdrawiam Tomasz

Offline

 

#2  2008-06-17 18:40:43

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: ping jest, przeglądarki nie wyświetlają stron

O sieciach (tak jest, nie ten dział ;]) niewiele wiem, ale obstawiam za wysoki MTU.

Pobaw się podczas pingowania parametrem -s. Zacznij od:

Kod:

ping -s 1500 example.org

i schodząc niżej postaraj się  ustalić największy rozmiar pakietu, który przejdzie. Wtedy spróbuj ustawić MTU na "owa wartość + 28":

Kod:

ifconfig eth0 mtu <wartość>

Ostatnio edytowany przez azhag (2008-06-17 18:47:46)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#3  2008-06-17 19:05:11

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: ping jest, przeglądarki nie wyświetlają stron

ja zasugeruje pobawienie sie traceroute'rm najlepiej w wersji tcp ... tu tez warto poregulowac ilosc przesylanych danych ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#4  2008-06-17 22:03:03

  tomek_a - Nowy użytkownik

tomek_a
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-17

Re: ping jest, przeglądarki nie wyświetlają stron

Witam ponownie, dzięki za Wasze podpowiedzi- popróbowałem z różnymi ustawieniami MTU jak proponował Azhag,. i popykałem traceroute jak radził Bercik. Dodatkowo sprawdziłem że MTU Neostrady wynosi 1452 takież samo ustawiłem w eth0, dodawałem 28 (a nawet odejmowałem w innym przypadku) próbowałem z mniejszymi wartościami- też niestety nie zadziałało pingi działają strony nie są wyświetlane. Pozostaje również możliwość że to  wina routera Comtrend ct 635 który w mojej sieci jest routerem i mod. ADSL= w google odnalazłem post człowieka który ma identyczny problem na Ubuntu i tym routerze. Na obecną chwilę jeszcze nie zamkneli tematu, problem więc nierozwiązany. Czekam na dalsze Wasze podpowiedzi

Offline

 

#5  2008-06-17 22:24:06

  DadaD - Użytkownik

DadaD
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-26

Re: ping jest, przeglądarki nie wyświetlają stron

tomek_a napisał(-a):

Witam ponownie, dzięki za Wasze podpowiedzi- popróbowałem z różnymi ustawieniami MTU jak proponował Azhag,. i popykałem traceroute jak radził Bercik. Dodatkowo sprawdziłem że MTU Neostrady wynosi 1452 takież samo ustawiłem w eth0, dodawałem 28 (a nawet odejmowałem w innym przypadku) próbowałem z mniejszymi wartościami- też niestety nie zadziałało pingi działają strony nie są wyświetlane. Pozostaje również możliwość że to  wina routera Comtrend ct 635 który w mojej sieci jest routerem i mod. ADSL= w google odnalazłem post człowieka który ma identyczny problem na Ubuntu i tym routerze. Na obecną chwilę jeszcze nie zamkneli tematu, problem więc nierozwiązany. Czekam na dalsze Wasze podpowiedzi

Miałem podobny problem z nowym routerem Linksysa z bramką Voip skonfigurowaną przez dostawcę voip. Pingi przechodziły natomiast nie wyświetlały się strony www. Problem rozwiązałem poprzez twardy reset urządzenia i jego powtórną konfigurację. Ale u mnie router blokował zarówno Debiana jak i Windę.

pozdrowienia


"Rzeczą ludzką jest błądzić, rzeczą głupców jest trwać w błędzie"
Seneka

Offline

 

#6  2008-06-18 03:24:48

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: ping jest, przeglądarki nie wyświetlają stron

a wlasnie co pokazywal traceroute ? czy zalezalo to od wielkosci testowej probki danych ? czy zalezalo to od uzycia udp lub tpc ? czy pingi z wieksza porcja danych przechodza ?


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#7  2008-07-06 14:01:56

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: ping jest, przeglądarki nie wyświetlają stron

Paweł <Borsook> Borsiak wysłał do mnie mailem prawdopodobne rozwiązanie problemu, poniżej treść maila:

Paweł <Borsook> Borsiak napisał(-a):

Czesc

Zdaje sie że mam rozwiązanie problemu z http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?pid=92980 dotyczące routera Comtrend CT-635. Otóż u mnie problemem było skalowanie okna.

można to wyłączyć pod linuxem komendą

Kod:

echo 0>/proc/sys/net/ipv4/tcp_window_scaling

wydaną spod roota.

podobny problem ma też Vista (dopiero Vista i linux mają włączone autoskalowanie, z czym router sobie nie radzi), ale nie sądzę że chcecie publikować tę solucję.

wiedza znaleziona przez mojego kolegę (KBE) w artykule http://lwn.net/Articles/92727/

Jeśli możesz to opublikuj tęsolucję - ja coś nie mogę się zarejestrować, a nawet jak sie zarejestrujęto nie wiem czy będę pisał choć raz na ten miesiąc i nie wiem czy solucja dla pokoleń nie zniknie

Z poważaniem
Paweł <Borsook> Borsiak


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#8  2008-08-10 08:38:24

  tomek_a - Nowy użytkownik

tomek_a
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-17

Re: ping jest, przeglądarki nie wyświetlają stron

Witam
Dziękuję za Waszą pomoc, problem udało się już rozwiązać- należało zmienić parametr:
sysctl -w net.ipv4.tcp_window_scaling=0
i zadziałało od razu (router CT 633)
zmienną tą można na stałe umieścić w pliku konfiguracyjnym /etc/sysctl.conf

Rozwiązanie podał Akaryuu na forum DEBIAN.LINUX.PL Strona Główna » Pomoc » Sieci » Brak połączenia, router Comtrend CT-633
Można zamykać wątek, jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam Tomasz

Offline

 

#9  2008-08-10 08:56:37

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: ping jest, przeglądarki nie wyświetlają stron

Jak widac to samo podal azhag dzień wcześniej :D


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#10  2008-08-10 09:05:56

  tomek_a - Nowy użytkownik

tomek_a
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-17

Re: ping jest, przeglądarki nie wyświetlają stron

Witaj
To samo, a jednak "nie to samo"- tamto nie zadziałało, a to kolejne tak
pozdrawiam T.

Offline

 

#11  2008-08-10 09:18:53

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: ping jest, przeglądarki nie wyświetlają stron

Różnica jest taka ze azhag podał wędkę i łowisko a tam od razu rybę :D

Ale dośc tych offtopów ważne że działa.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#12  2008-08-10 15:45:22

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: ping jest, przeglądarki nie wyświetlają stron

Mam dokładnie ten sam problem. Nie występuje on cały czas, bardzo sporadycznie, najczęściej objawia się bezpośrednio po połączeniu z serwerem LDAP ISP. Pingować, skanować mogę - otwierać strony nie. Problem występuję od jakiś 4miesięcy, jak już powiedziałem bardzo sporadycznie tak więc nic o nim nie pisałem. Posiadam Router EDIMAX'a BR-6104K i problem występuje zarówno pod Linuksem, jak i Windowsem XP. Kiedy nie mogłem prawie nic oprócz pingowania, resetowałem modem i łączyłem się ponownie. Za każdym razem pomagało.
Rozwiązanie do Linuksa już jest, natomiast co z Windowsem? Skoro autoskalowanie zostało wprowadzone dopiero w Viście, to czy winnym może być router który działa pod kontrolą Linuksa 2.4 ?

Ostatnio edytowany przez sp3cu (2008-08-10 15:47:06)


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#13  2008-09-20 17:17:50

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: ping jest, przeglądarki nie wyświetlają stron

Otrzymałem taki oto e-mail:

Dzień dobry,
mam dokładnie taki sam problem jaki był w tym temacie:
http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=11669
opisany przez użytkownika: tomek_a
Jedyna różnica jest taka, że ja pracuje na windowsie xp home, a nie na
debianie.
Czy zna pan może rozwiązanie tego samego problemu ale w windowsie, bądź czy
mógłbym prosić o jakąś wskazówkę?
Nie wiem czy należy tego szukać w ustawianiach systemu czy w ustawieniach
routera.
router marki PLANET BM-500 z funkcją  MENEDŻERA PASMA

Serdecznie pozdrawiam

Zna ktoś odpowiedź?


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#14  2008-09-20 18:21:36

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: ping jest, przeglądarki nie wyświetlają stron

Należy sprawdzić w ustawieniach routera jakie przydziela DNS'y przez DHCP.W konfiguracji serwera DHCP należy wpisać prawidłowe ( zalecane przez ISP ) adresy DNS .

Jeżeli to nie pomorze to skontaktować się z ISP. Może problem leży po stronie usługodawcy.

EDIT:

DHCP z routera może przydzielać adres ( komputerom podłączonym do routera ) DNS = IP_ROUTERA - objawy tego są jak w wyżej wymienionym przez azhag opisie usterki

EDIT2:

Kolejną przyczyną może być zablokowanie portu 80 przez firewall systemowy lub na routerze.

Ostatnio edytowany przez Piotr3ks (2008-09-20 18:32:17)

Offline

 

#15  2008-09-22 07:37:46

  bls - Nowy użytkownik

bls
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-22

Re: ping jest, przeglądarki nie wyświetlają stron

Mail wrzucony przez azhag napisałem ja.
Chciałbym dodać, że to tylko jeden komputer w sieci ma taki problem, antywirusa brak (wyrzuciłem go z powodu końca licencji), próbowałem również z wyłączoną zaporą. Próbowałem reinstalacji karty sieciowej, na dniach będę jeszcze próbował robić to co panowie/panie podpowiedzą.
Zauważyłem również jedną ciekawą rzecz, tj. gdy wpisuje adres (przykładowo interii) to wyskakuje mi nawet na pasku informacja: "interia portal internetowy", dopiero później wyskakuje mi problem, iż nie można połączyć się z Internetem.
Krok dzieli mnie od reinstalacji systemu, gdyby nie był to kilkuletni laptop i gdybym miał płytkę z windą od producenta to zbyt długo bym nie czekał.

Tak czy inaczej dziękuję za dotychczasowe podpowiedzi i serdecznie pozdrawiam.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)