Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-01-17 15:58:19

  pablo - Członek DUG

pablo
Członek DUG
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2006-04-12
Serwis

Projektor + LiveCD

Witam.
W dniu jutrzejszym w mojej szkole przedstawiam pewien film. Jednak jest pewien problem.
Na szkolnym laptopie zainstalowany jest Windows XP. I tu zaczyna się problem, gdyż jako iż jest to sprzęt szkolny jest on bardzo zawirusowany. Podstawowym problemem jest to, że nie można odpalić filmu. Tzn na podglądzie widzimy pierwszą klatkę, ale po odpaleniu jest tylko czarny ekran (próbowałem różnymi odtwarzaczami i różnymi kodekami to potraktować). Jako iż nie mam dostępu do tego komputera, a czas goni pomyślałem, że mógłbym przygotować LiveDVD na którym umieścił bym owe filmy z kodekami i odtwarzaczem video i odpalił go na miejscu.
Jednak jest pewien problem. Mianowicie nigdy nie miałem do czynienia z projektorami na Linuksie więc tutaj moje pytanie. Czy możliwe jest łatwe odpalenie projektora (podłączane pod wyjście od monitora)? Nie wiem jaka jest zastosowana karta graficzna, więc mogę zainstalować od razu zamknięte sterowniki od Ati i nVidii.
Pozdrawiam.


Pusto :)

Offline

 

#2  2008-01-17 16:04:24

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Projektor + LiveCD

hmm nie próbowałem z livecd ale myśle, że jak poprawnie  wykryje sprzęt to powinieneś mieć obraz przez projektor.
Ja mam linux na laptopie i najpierw podłączałem projektor, a później uruchamiałem komputer i nie było żadnych problemów, obraz był.
Jest nawet specjalna dystrybucja przeznaczona do multimediów movix , która powinna rozwiazać Twój problem.

Ostatnio edytowany przez ba10 (2008-01-17 16:10:45)


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#3  2008-01-17 16:42:54

  szczypior88 - Członek DUG

szczypior88
Członek DUG
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-02-06
Serwis

Re: Projektor + LiveCD

Taką płytę możesz nawet bezpośrednio z k3b wypalić - jest opcja "New eMovix CD Project". Nie wiem tylko jak to w praniu wychodzi. Jeśli będziesz mieć czas, napisz proszę o efektach, bo ciekaw jestem :)


http://www.szczypior88.republika.pl/cwp.gif
pozdrawiam
szczypior

Offline

 

#4  2008-01-17 17:08:24

  pablo - Członek DUG

pablo
Członek DUG
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2006-04-12
Serwis

Re: Projektor + LiveCD

Tak myślę, że nagram sobie Linux Mint KDE Edition i tego eMovix. Licząc że projektor będzie chodził jak trzeba to wszystko powinno być ok.

P.S.: szczypior88 gratuluje liczby postów :)

Ostatnio edytowany przez pablo (2008-01-17 17:08:47)


Pusto :)

Offline

 

#5  2008-01-17 17:10:29

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Projektor + LiveCD

sam masz same pały

http://bodzio.dug.net.pl/pliki2/longer.jpg


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#6  2008-01-17 17:31:19

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: Projektor + LiveCD

Przepraszam za off topa ale nurtuje mnie jedno pytanie:P dlaczego plik nazywa się:P    """""""longer.jpg"""""""???:P

ps. Mi nic nie umknie:D

Ostatnio edytowany przez LongeR (2008-01-17 17:33:08)


LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!!
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#7  2008-01-17 17:44:23

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Projektor + LiveCD

aż się zaplułem :)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#8  2008-01-17 23:01:24

  Bober - Użytkownik

Bober
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2006-10-12
Serwis

Re: Projektor + LiveCD

U mnie w pracy to właśnie kanotix obsłużył mi mój rzytnik. Ponoć knoipixy też sobie w miare dobrze z nimi radzą....

Widze ze LongeR na forum jest bardzo popularny ;)

Offline

 

#9  2008-01-18 07:14:21

  AndrzejP - Członek DUG

AndrzejP
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-25

Re: Projektor + LiveCD

A jak Ci nie pójdzie na żadnej dystrybucji to spróbuj http://www.videolan.org/vlc/
Jak dla mnie potrafi wszystko.


Pozdrawiam

Offline

 

#10  2008-01-18 09:41:29

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Projektor + LiveCD

sama walcze z pdobnym problemem mam laptopa IBM Thingpad t30 i ma on mozliwosc podpiecia zewnetrznego monitora ew rzutika podlinuxem nie dziala mi przycisk przelaczania monitorow :P
mialam juz kiedys laptopa ibm jaks rzechawke i wszystko mi dzialo ale bylo to tak dawno ze nie pamietam....
w xorgu nawet dodalam osobna sesje dla 2 monitora i osobna sesje screen dla tamtego monitora.... i dalej bubua :P

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)