Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  Wczoraj 09:07:25

  pijetja - Nowy użytkownik

pijetja
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2021-09-19

Aspire A515-56 wlutowany RAM.

Cześć,
Mam problem z wlutowanym w płytę RAM. Wlutowane w płytę jest 4Gb. Dodatkowo w wolnym slocie mam 16 Gb.
Zaczęło mi zamykać całego firefox lub niektóre zakładki. - Strony ulegały awarii (im więcej nawalone na stronie tym większa szansa na kuku). Po odpaleniu FF z konsoli i jak się już wykrzaczył widziałem jakieś błędy związane z pamięcią..
Puściłem mem testa spod GRUB. Pokazał mi kilka błędnych komórek. Myślałem, że ta 16 jest walnięta więc ją wyciągnąłem i zapuściłem jeszcze raz. Dalej mam adresy z błędami.
Dałem laptopa do serwisu. Może i drogo skasowali ale nic nie zrobili bo stwierdzili, ze wlutowany RAM jest nietypowy oraz, że podczas testów (Chyba) dostawali różne adresy z błędami.
Czy ktoś z Was zna jakiś serwis +/- 20 km od Katowic, który by ogarną wyłączenie RAM wlutowanego w płytę (jeśli to możliwe)? Lub Chociaż diagnozę czy warto reanimować. (Walnięty RAM, czy Kontroler albo jeszcze coś innego).  Pod BIOS nie ma takiej opcji. Nie mam koncepcji zmieniać sprzętu  bo i po co: i5 11 generacji.
Są momenty, że nic się nie dziej nawet i tydzień, a są takie, że nie mogę nawet FF odpalić bo zaraz się wywala.
Pozdr.
P.

Ostatnio edytowany przez pijetja (Wczoraj 11:41:17)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)