Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2024-07-17 20:04:41

  gnejusz pompejusz - Użytkownik

gnejusz pompejusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-09-14

Przechowywanie danych logowania w aplikacji Flutter

Cześć wszystkim!

Mam pytanie dotyczące bezpieczeństwa aplikacji Flutter, którą tworzę hobbystycznie(to nie będzie nic wielkiego). Aplikacja będzie przeznaczona tylko dla trzech użytkowników i służy do automatycznego wpisywania loginu i hasła przez web view oraz symulacji kliknięcia. Ze względu na to, że biblioteka, z której korzystam, nie daje dostępu przez stronę w wersji mobilnej, korzystanie z niej jest niewygodne. Dodam, że nie będzie to nic dużego.

Stoję teraz przed dylematem, jak bezpiecznie przechowywać login i hasło do konta w bibliotece w aplikacji. Mam dwa rozwiązania:
1. Zakodować dane bezpośrednio w plikach Dart.
2. Zapisać je w Android Key Store jako JSON lub YAML.

Aplikacja ma działać tylko na Androidzie.

Czy macie jakieś dodatkowe pomysły lub rozwiązania, które warto rozważyć? Na jakie ryzyka i zagrożenia powinienem zwrócić uwagę przy implementacji takich funkcji?

Będę wdzięczny za Wasze opinie i rady w tej sprawie. Pamiętajcie proszę, że nie jestem programistą i robię to "just for fun".

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam,


A poza tym uważam, że Debian jest najlepszy.
ludolfina.pl

Offline

 

#2  2024-08-07 11:42:04

  jezoo - Dzięcioł

jezoo
Dzięcioł
Skąd: Z lasu
Zarejestrowany: 2005-09-02

Re: Przechowywanie danych logowania w aplikacji Flutter

użyj tego co już masz na użądzeniu, żeby pobierało klucze które są generowane per device

https://support.google.com/accounts/answer/9289445? … orm%3DAndroid


LRU #480459

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)