Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2024-05-25 17:56:53

  jaroo123 - Nowy użytkownik

jaroo123
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2024-05-25

[Solved] Po aktualizacji do Debian 12 Bookworm problem ze słuchawkami

Dzień dobry
Po aktualizacji z debiana 11 do 12 mam mały problem ze słuchawkami bluetooth - po uruchomieniu komputera łączą się bez problemu ale tylko w trybie monofonicznym (bardzo kiepska jakość dźwięku). Można to rozwiązać wpisując w terminalu:

Kod:

# service bluetooth restart

i od tego momentu wszystko jest w porządku aż do następnego uruchomienia komputera. Czy można to polecenie gdzieś dopisać, aby nie trzeba było za każdym razem klepać w terminal przy uruchamianiu?
Mój komputer:
Debian 12 Bookworm
środowisko: XFCE
Menadżer logowania: Lightdm

Pozdrawiam

Edit: Jednak okazuje się że muszę restartować bluetooth za każdym razem kiedy rozłączę słuchawki i chcę je podłączyć z powrotem. Wygląda na to, że kiedy podłączam słuchawki to brak możliwości wyboru kodeka obsługującego transmisję a2dp. Po restarcie bluetooth kodek od razu pojawia się w mikserze dźwięku.

Ostatnio edytowany przez jaroo123 (2024-05-30 18:54:57)

Offline

 

#2  2024-05-30 18:53:56

  jaroo123 - Nowy użytkownik

jaroo123
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2024-05-25

Re: [Solved] Po aktualizacji do Debian 12 Bookworm problem ze słuchawkami

Po kilkukrotnym odinstalowaniu i ponownym instalowaniu pipewire oraz usunięciu sparowania słuchawek i ponownym parowaniu zaczęło wszystko działać, w sumie nie wiem nawet, dlaczego. Temat do zamknięcia.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)