Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-08-18 17:08:53

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Icewm,Mathew,Wszyscy

Mathew ponoć jestek kozakie od icewm bo ladnie si eo nim wypowiadasz wiec pytanie mam do Ciebie w szczegolności i do innych rowniez jezeli czają klimat.Jestem zmuszony do uzywania icewm pod moim 64bitowym systemem :DD bo kde sciagnelo by sie za kilka godzin przy moim transferze.
Chcialbym mies normalny polpit z ikonkami ponoć rox to potrafi:
1)Czy zatem bede musial go zapodać do skryptów startowych aby sie automatycznie uruchamial?
2)Czy moglby ktoś  łądnie zilustrować mi zrobienie tych przekleatych ikonek na pulpicie
3)zainstalowalemfspanel do icewm.Czy tez musze dodac go do skrytół satrtowych, oraz jak zrobić w nim przyciski aplikacji.Da rade jakoś przeciagnać skrót na ten panel czy trzeba sie bawić w pliki konfoguracyjne i obrabiac wszystko suchym textem?


Pozdrawiam

Offline

 

#2  2005-08-18 17:41:35

  MG_Peter - Członek DUG

MG_Peter
Członek DUG
Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2005-07-29

Re: Icewm,Mathew,Wszyscy

Moja propozycja - nie używaj ROX-a.

Rox przydziela ikonki zminimalizowanym programom i jest według mnie dziwny z tego powodu. Ale to moje osobiste wrazenia.

Tapetę możesz ustawić w samym configu iceWM, a do ikonek użyj idesktop! (dostęony w repozytoriach). Dodatkowo, aby nie tworzyć każdej konki ręcznie - zainstaluj sobie idesktool. Fajny progamik, ma kilka opcji, w tym edycja configu (samemu wpisujesz, ale config idesk jest prosty do zrozumienia). Do działania idesktool potrzebuje xdialog (chyba standardowo w x-ach)
http://www.jmurray.id.au/ideskconf.html
idesktool jest też chyba gdzieś w pakietach *.deb
nic to - nie włączaj idesk po zainstalowaniu. Najpierw w konsoli wklep "idesktool" - on automatycznie stworzy config i uruchomi narzędzie do tworzenia nowej ikonki.
Będziesz musiał go dołożyć do skryptów startowych. Możesz do x-ów ale ja zrobiłem sobie taki skrypcik autostart.sh:

Kod:

idesk &

Dodałem też inne programiki, jak monitor systemu, aterm...
IceWM (o ile pamiętam, używałem go kiedyś długo zanim nie przerzuciłem się na fluxbox-a) ma też coś takiego, jakie komendy, jaki skrypt ma wywołac przy starcie...

Co do panelu nie jestem pewnie, ale chyba tak.

Radzę też doinstalować IceWM Control Panel - ładne graficzne konfigurowanie całego Ice-a (ja byłem bardzo zadowolony)
http://www.phrozensmoke.com/projects/icewmcp/
icesoundmanager.sourceforge.net
Obrazki ice managera:
http://images.google.pl/images?q=tbn:qYhlFRy_MVIJ:icesoundmanager.sourceforge.net/modules/icewmcp-wallpaper.png
http://www.phrozensmoke.com/projects/icewmcp/IcePref2/icepref1.png
myślę, że to tyle - jesli się pomyliłem ,poprawcie mnie ;)

Offline

 

#3  2005-08-18 17:43:00

  adamos - Członek DUG

adamos
Członek DUG
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2004-12-14

Re: Icewm,Mathew,Wszyscy

Mathew ponoć jestek kozakie od icewm bo ladnie si eo nim wypowiadasz wiec pytanie mam do Ciebie w szczegolności i do innych rowniez jezeli czają klimat.Jestem zmuszony do uzywania icewm pod moim 64bitowym systemem :DD bo kde sciagnelo by sie za kilka godzin przy moim transferze.

To najbardziej lubie w icewm kilka sekund i jest :)

Chcialbym mies normalny polpit z ikonkami ponoć rox to potrafi:
1)Czy zatem bede musial go zapodać do skryptów startowych aby sie automatycznie uruchamial?

tworzysz plik o nazwie ~/.icewm/starup
w środku zawarość
#!/bin/bash
rox -p=as &

2)Czy moglby ktoś  łądnie zilustrować mi zrobienie tych przekleatych ikonek na pulpicie

Gdy uruchomi ci się rox będzie miał tam ikone do katalogu domowego, jak będziesz hciał jakąś dodac to przechodziż do katalogu z nią i przeciągasz na pulpit

3)zainstalowalemfspanel do icewm.Czy tez musze dodac go do skrytół satrtowych, oraz jak zrobić w nim przyciski aplikacji.Da rade jakoś przeciagnać skrót na ten panel czy trzeba sie bawić w pliki konfoguracyjne i obrabiac wszystko suchym textem?

a po co ci jakiś alternatywny panel ten z icka ci nie starcza??

poczytaj sobie www.icewm.prv.pl
znajdziesz tam wiele ciekawych i przydatnych informacji

icewm of course

Offline

 

#4  2005-08-18 18:10:28

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Icewm,Mathew,Wszyscy

a to mój plik startup - używam roxa !!! hehe

!#/bin/bash
rox -p desktop
kadu &
setxkbmap pl &

wpis z kadu - uruchami mi kadu przy starcie X-ów, to na dole to polska klawiatura, a tak w ogóle to możesz obie co niebądź dopisywać


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#5  2005-08-18 18:24:39

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Icewm,Mathew,Wszyscy

Łał coz za odzew:)
Zapodałem icewm-lite wiec panelu nie mialem:)Ale juz zasysam wszystko.Ale zrobilem błęda zapodałem icepref dalem default no i narobilem bigosu lewy myszy juz nie wlacza menu :/ nawe odinstalowalem wszystko --purge i znowu zapodalem lecz to mysz wywoluje menu no i jeszce taka sprawa czcionki sa miktoskopijne a w iceprew wszystkie s aminimumm ustawione na 12 wiec nei wiem o co biega:/

Dzikei z aodpowiedzi jakoś powalcze


Pozdrawiam

Offline

 

#6  2005-08-18 19:00:17

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Icewm,Mathew,Wszyscy

No szlag mnie trafi!!!
Zapodalem firefoxa-pl i dalej te piprzone krzaki w menu ii wszedzie firefoxa locales skonfigurowany  localesconf rowniez.moze jakies czcionki ale jakie??
Oż ja pierdole ale to potrafi wkurwic za przeproszeniem:)
Nawt mi google po angilsku wchodzia :///////////////////
Miala baba skokoj to se kupiłą koze


Pozdrawiam

Offline

 

#7  2005-08-18 19:18:55

  Guest - Gość

Guest
Gość

Re: Icewm,Mathew,Wszyscy

Problem czcionek powraca jak bumerang :]
http://dhost.info/pdg/?strona=artykuly&akcja=po … rtykulu=fonts

A teraz moje pytanie: Jakim cudem codziennie mamy ok 10 userów na stronie i dlaczego ponad 50% korzysta z windy?

A co do wielkości czcionek: z tym zawsze są problemy. Ale chyba znam rozwiązanie, tylko ktoś musi dać jakiś program do konfiga gtk.

PS. Dzięki za uznanie, ale na przyszłość Matthew pisze się przez 2 (słownie: dwa) t, a nie jedno!

 

#8  2005-08-18 19:23:26

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Icewm,Mathew,Wszyscy

A teraz moje pytanie: Jakim cudem codziennie mamy ok 10 userów na stronie i dlaczego ponad 50% korzysta z windy?

bo nowy wirus jeszcze im sie do dupci nie dobrał :)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#9  2005-08-18 19:25:50

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Icewm,Mathew,Wszyscy

Nie zupełnie Matthem brakowalo mi takich czcin: ttf-thryomanec ale dziex:)
A co do wind to ja tez na windzie siedzialem zpoczotaku bo mielem suchego icewm bez rzadnych progsów i mie szlag trafial, a teraz znowu powrót do icewm


Pozdrawiam

Offline

 

#10  2005-08-18 19:26:27

  Guest - Gość

Guest
Gość

Re: Icewm,Mathew,Wszyscy

Już nawet wirusy pod winde knocą :/ więc nie zdziwiłbym się, że wirusy piszą programiści M$. Bo jak to mówią: jak programista głodny to zły, więc tym w M$ chyba jeść nie dają :)

 

#11  2005-08-24 11:44:05

  Bogdan - Użytkownik

Bogdan
Użytkownik
Skąd: Sulechów
Zarejestrowany: 2005-01-24

Re: Icewm,Mathew,Wszyscy

Witam
mam kilka pytań:
1. zrobilem czcionki i jak korzystam z Mozilli to mam wszystko elegancko: polskie cziocnki, klawiature , czyli wszystko git, ale jak uruchamiam konsole (wszystko pod IceWM) to nie mam polskiej czcionki ani klawiatury. Wie ktos moze gdzie to ustawić ??
2.Aha i zrobilem plik startup w ~/.icewm i jak odpalam Xy poprz: "startx icewm-session" to pojawia sie ekran Nvidi juz ma sie odpalac icewm ale Xy momentalnie sie wylaczaja. Mam to odpalac w jakis inny sposob ??


i spowrotem jestem poczatkujący......

Offline

 

#12  2005-08-24 12:22:29

  Guest - Gość

Guest
Gość

Re: Icewm,Mathew,Wszyscy

1. konfiguracja locali
2. odpal przez startx lub startx | icewm
a najlepiej przez jakiegoś DM

 

#13  2005-08-25 13:33:23

  bartex - Członek DUG

bartex
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-07-25

Re: Icewm,Mathew,Wszyscy

...
1. zrobilem czcionki i jak korzystam z Mozilli to mam wszystko elegancko: polskie cziocnki, klawiature , czyli wszystko git, ale jak uruchamiam konsole (wszystko pod IceWM) to nie mam polskiej czcionki ani klawiatury. Wie ktos moze gdzie to ustawić ??[...]

no to pewnie masz juz locales no to wpisz:

Kod:

dpkg-reconfiure locales
dpkg-reconfigure localeconf

wszystko ustawiasz na ISO-8859-2
no i na koncu wpisujesz

Kod:

apt-get install fonty

wybierasz iso2 (Środkowa Europa)
pozdrawiam


Linux Registered User: #369416
http://bartex88.w.interia.pl/debian_mini.png

Offline

 

#14  2005-08-25 13:56:29

  FF - Członek DUG

FF
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2004-12-23

Re: Icewm,Mathew,Wszyscy

2.Aha i zrobilem plik startup w ~/.icewm i jak odpalam Xy poprz: "startx icewm-session" to pojawia sie ekran Nvidi juz ma sie odpalac icewm ale Xy momentalnie sie wylaczaja. Mam to odpalac w jakis inny sposob ??

Spróbuj tak:
dpisz do ~/.xsession

Kod:

exec icewm-session

najlepiej zeby tam było tylko to i wtedy startx

Jeśli chodzi o polskie fonty w terminalu to jesli uzywasz aterma moze byc konieczny mniejwiecej taki wpis w ~/.Xresources:

Kod:

Aterm*font:             -misc-fixed-medium-r-normal--16-*-*-*-*-70-iso8859-2

po dodaniu tego musisz uruchomic jeszcze raz xy

Offline

 

#15  2005-08-25 15:13:45

  Bogdan - Użytkownik

Bogdan
Użytkownik
Skąd: Sulechów
Zarejestrowany: 2005-01-24

Re: Icewm,Mathew,Wszyscy

Dzieki FF, zrobiłem jak pisałeś i wszystko pięknie działa :]
Mathew i Bartex - ja mam locale i localeconf na iso i pl i wszędzie mam polską czcionkę, tylko pod IceWM w konsoli jej nie ma a jak naciskam np "alt+a" to zamist "ą" mam jakiś szlaczek. W Kadu mam jeszcze inaczej: w oknie rozmowy i na opisach mam polska klawiature i czcionki ale opcje programu itp. mam bez polskich znaków.
Aha i w lini startup dopisałem: "setxkbmap pl &" tak jak Bodzio napisał i klawiature polską mam ale nie w konsoli, a używam XTerm. Może ktoś mi podać nazwe innej konsoli, może na innej będzie działać.

z góry Thx za odpowiedź :]


i spowrotem jestem poczatkujący......

Offline

 

#16  2005-08-25 16:19:28

  FF - Członek DUG

FF
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2004-12-23

Re: Icewm,Mathew,Wszyscy

Co do kadu mozesz ustawiac fonty w opcjach programu + programem 'qtconfig' gdzie mozesz wybrac sobie odpowiednie fonty, z polskimi krzakami napewno jest 'Andale Mono'.
Co do zamiennika dla xterm polecam aterm.

Offline

 

#17  2005-08-25 17:39:46

  Bogdan - Użytkownik

Bogdan
Użytkownik
Skąd: Sulechów
Zarejestrowany: 2005-01-24

Re: Icewm,Mathew,Wszyscy

nie ma w kadu czcionki "andale mono" :/  tak samo dalem apt-get install qtconfig i nie znalazl mi tego programu.


i spowrotem jestem poczatkujący......

Offline

 

#18  2005-08-25 19:50:47

  Guest - Gość

Guest
Gość

Re: Icewm,Mathew,Wszyscy

hfskjhdfkusubfigekjsbjfdyzhgfkubesaksajhgkj <-- nie nadaje się do cytowania

Bogdan: a poszukaj tak w opisach paczek qtconfig? (a paczka zwie się qt3-qtconfig)

A tej czcionki nie ma bo jest to czcionka TrueType, które to czcionki nie występują standardowo w linie. Powinna być w windzie i trzeba ją sobie zainstalować.

Czy tak kurna ciężko jest wam pomyśleć?!?

Jedna mała prośba: początkujący, korzystajcie z synaptic i wyszukiwania wyrazów w opisach i nazwach paczek.
Druga prośba: po cho..robe robicie coś na konsoli skoro to samo, łatwiej i wygodniej można zrobić w X'ach?

 

#19  2005-08-25 21:08:00

  FF - Członek DUG

FF
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2004-12-23

Re: Icewm,Mathew,Wszyscy

A tej czcionki nie ma bo jest to czcionka TrueType, które to czcionki nie występują standardowo w linie. Powinna być w windzie i trzeba ją sobie zainstalować.

To dziwne bo nigdy nie instalowałem windosowych fontów ani nigdy nie bawiłem sie w jakies tam operacje tego typu :]

do szybkiego szukania paczek w której znajduje sie program najlepiej uzyc:

Kod:

apt-cache search <nazwa_programu>

Offline

 

#20  2005-08-25 21:11:39

  Guest - Gość

Guest
Gość

Re: Icewm,Mathew,Wszyscy

ta czcionka jest w jakimś pakiecie (chyba, może z tamtąd ją masz?), lub można pewnie na necie znaleźć.

 

#21  2005-08-25 21:44:44

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Icewm,Mathew,Wszyscy

apt-get install msttcorefonts


linux regd. user #248790

Offline

 

#22  2006-05-14 23:32:23

  djinn - Członek DUG

djinn
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-11-12

Re: Icewm,Mathew,Wszyscy

W sumie juz dawno nikt w topicu nic nie pisal, ale ostatnio sam "tuninguje" sobie icewm i wpadlem wlasnie na ten temat.
Co do tego:

Moja propozycja - nie używaj ROX-a.

Rox przydziela ikonki zminimalizowanym programom i jest według mnie dziwny z tego powodu. Ale to moje osobiste wrazenia.

To ikonki te mozna łatwo wyłączyć:
wchodzimy w opcje rox-filera-->biurko-->Zminimalizowane okna- i odznaczamy tam "Pokaż zminimalizowane okna"

Moze sie komus przyda :)


Peace

Offline

 

#23  2006-05-15 23:20:28

  gbudny - Użytkownik

gbudny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-06-03

Re: Icewm,Mathew,Wszyscy



A teraz moje pytanie: Jakim cudem codziennie mamy ok 10 userów na stronie i dlaczego ponad 50% korzysta z windy?

Co do pojawiania sie na tym forum niestety aniołem nie jestem i to nie jest jedyne forum na które codzinnie zaglądam. Reszta niech sobie poszuka lepszych wymówek na to ja mam patent.
ech gdyby tylko 50% na świecie korzystało z windows (a reszta inne systemy) co według ciebie na forum to byłby cud. może się i tego doczekam.

Ludzie trzymają dwa systemy na twardzielu głównie z przyzwyczajenia lub braku jakiegoś magicznego pojedyńczego cuda pod pingwinka.
Ja windows usunsąłem w wrześniu 2004 (chwalę się) i od tamtego czasu korzystam wyłąćznie z linuksa- więc chyba należe do wyjątków a przynajmniej tak mi się wydaje. Miałm fuksa jeśli chodzi o dobór programów i gier i tyle jeśli chodzi o pingwinka.


BUY LINUX GAMES
Support Game Companies who Support Linux Gaming.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)