Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-04-02 11:56:55

  nemoein - Użytkownik

nemoein
Użytkownik
Zarejestrowany: 2015-03-25

Postfix - mail do wszystkich tylko zatwierdzony

Witam wszystkich, po ostatnim poście wiele się nauczyłem i zostałem dobrze ukierunkowany na dalsze badania.
Teraz mam problem z inną aplikacją, cel jest taki aby jedynie zatwierdzone maile mogły być wysyłane do wszystkich, już mówię jaka jest aktualnie konfiguracja:
Postfix z bazą SQL z których sobie pobiera dane kont, przekierowań, autorespondera i urlopu, obecnie jest mail all@mojadomena.pl która ma przekierowania na wszystkich z domeny mojadomena.pl (dodawani ręcznie) zatem każdy czy to obcy czy nie może sobie wysłać maila na all@mojadomena.pl i zaspamować wszystkim konta, chcę zrobić tak aby maile wysłane na owe konto były filtrowane, mianowicie zrobić jakiś prosty skrypt typu :

Kod:

If (sender=!prezes@mojadomena.pl) sendto prezes@mojadomena.pl;
else forward

czyli w skrócie jeśli nadawcą nie jest prezes to wyślij do prezesa, w przeciwnym wypadku (jeśli nadawcą jest prezes) wyślij maila do wszystkich (Choć łatwo o zapętlenie)

Oczywiście w grę wchodzi każde rozwiązanie które uniemożliwiłoby wysyłanie maili na all@mojadomena.pl (np. jakaś whitelista), można zrobić też tak aby ukryć nadawcę np. dać nowego maila typu wszyscy2456@mojadomena.pl i zmienić bądź zablokować wyświetlanie nadawcy aby odbiorcy nie mogli go odczytać - rozwiązań jest wiele, mnie interesuje dowolne.

Offline

 

#2  2015-04-02 13:18:05

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Postfix - mail do wszystkich tylko zatwierdzony

od tego są listy mailingowe majordomo/mailman.


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#3  2015-04-02 14:29:14

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Postfix - mail do wszystkich tylko zatwierdzony

winnetou napisał(-a):

od tego są listy mailingowe majordomo/mailman.

Między innymi listy mailignowe.

Jak np wolisz od  Mailmana rzeźbić 2 metry konfigu do Procmaila, to też jest wykonalne. xD

Oczywiście w grę wchodzi każde rozwiązanie które uniemożliwiłoby wysyłanie maili na all@mojadomena.pl (np. jakaś whitelista), można zrobić też tak aby ukryć nadawcę np. dać nowego maila typu wszyscy2456@mojadomena.pl i zmienić bądź zablokować wyświetlanie nadawcy aby odbiorcy nie mogli go odczytać - rozwiązań jest wiele, mnie interesuje dowolne.

Ukrywanie nadawcy może być problemem, pola BCC ukrywają tylko innych odbiorców,
także trzeba by jakiś gustowny filtr do Postfixa albo [procmaila|maildropa|delivera] czy czego tam używasz, wyrzeźbić.

Bardziej elastyczne regułki można rzeźbić w Eximie.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-04-02 14:34:14)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)