Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-11-02 20:34:42

  kondzio14 - Użytkownik

kondzio14
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-14

hosting - czy warto

Hej,

Nie orientowałem się w dotychczasowych cenach za usługę hostingu, ale znajoma mnie poprosiła o rozeznanie się dla jej małej strony i wpadła mi w oko jedna oferta, głównie ze względu na cenę: http://hostinghouse.pl/

Pytanie brzmi, dlaczego tak tanio? :)

Inne oferty opiewają na kwotę 10-16 zł, ale miesięcznie - a tutaj cena za rok. Pytanie czy 20GB transferu miesięcznego to nie jest mało?
Też dość tania oferta, porównując np. do nazwa.pl: http://hostit.pl/, ale znacznie drożej od pierwszej wymienionej.

Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii i coś poradzicie?

Offline

 

#2  2012-11-02 23:05:10

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: hosting - czy warto

Osobiście przypuszczam, że 20GB to dużo, problem jest inny

Chamski użytkownik potrafi dowalić człowiekowi - tutaj walnie DDoS i limit end

Jeśli się nie mylę (z tego co słyszałem) - to może lepiej wziąć Shella z MyDevil, bo słyszałem, że to oni chronią cię przed atakami (tzn. starają się), a ty masz tylko jakiegoś tam użytkownika na ich serwerze

Fervi

Offline

 

#3  2012-11-03 00:07:36

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: hosting - czy warto

@kondzio14:

Kumpel który swego czasu miał trochę do czynienia z hostingami, twierdził że najlepiej brać - o ile to możliwe - z zagranicy. Zwykle cena ta sama albo lepsza, a jakość sporo wyższa. Z polskimi, "hosterami" miał dziwne problemy w stylu:

1. Ograniczona prędkość łącza mimo że limit nie został przekroczony
2. Niemożliwość (niechęć) upgrade'u do nowych wersji softu
3. Obsługa która nic nie wie i za nic nie odpowiada
4. Ceny z kosmosu w porównaniu do serwerów zagranicznych (nie wiem jak to wygląda dzisiaj dokładnie bo to było kilka lat temu - ale wtedy przykładowo hosting o identycznych parametrach można było mieć na serwerze w Polsce za 500 zł rocznie, a na serwerze USA za 50 $ rocznie)

Offline

 

#4  2012-11-03 00:53:06

  yantar - Użytkownik

yantar
Użytkownik
Skąd: Galicja
Zarejestrowany: 2009-06-09

Re: hosting - czy warto

Ludzie polecają hh na necie i nie narzekają. Cena jest taka, a nie inna bo poobcinane trochę opcji (ale support ponoć jest bardzo ok). A i pierwszy rok to chyba promocyjna cena. Można sobie poszukać opinii na necie trochę tego jest.

Offline

 

#5  2012-11-03 09:03:37

  kondzio14 - Użytkownik

kondzio14
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-14

Re: hosting - czy warto

Ja póki co jedynie mogę się wypowiedzieć na temat kontaktu z nimi (hh). Zatem w piątek wieczorem uzyskałem odpowiedź na zadane pytanie, po kilku minutach :)

Offline

 

#6  2012-11-03 10:25:14

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: hosting - czy warto

Pewna bardzo ładna Pani o nicku Nixie Pixel reklamuje na YT HostGator.
Na oko wygląda nieźle: http://www.hostgator.com/

W Polsce kiedyś hostingi skutecznie kastrowała polityka internetowa państwowej, później francuskiej dojarki.
Za Kaczyzmu udało się odblokować internet, jak urzędnicy z dziedziny łączności lali w pieluchy ze strachu przed CBA, a lobbystów nie wpuszczano do żadnego ministerstwa.

Także troszkę się na lepsze zmieniło, ale do nielimitowanego transferu na hostingu, jak w US, czy choćby europejskich OVH czy Hetzner, jeszcze sporo brakuje.
Teraz warto szukać hostingu, który ma serwerownię blisko elektrowni atomowej, nie z powodu ryzyka wybuchu, ale ceny energii elektrycznej, która np we Francji jest zauważalnie tańsza niż u nas. ;)

Pozdrawiam
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-11-03 10:30:09)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)