Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-05-03 12:09:19

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Etch Nie wykrywa nowego sprzętu

Witajcie!

Jest problem ;] Parę dni temu spaliła się sieciówka (przypuszczam) w serwerze. Internet mam tylko ja, przez co jest lipa :D. No i znalazłem w piwnicy czy w domu - 5 różnych kart sieciowych, teoretycznie powinny działać, ale po wyjęciu tamtej uszkodzonej a włożeniu tych kart - nie wykrywa ich (jakby nie były włożone do komputera). ifconfig wykrywa eth1, ale nie eth0. Przypuszczam, że po prostu coś jest z Debianem (pewnie nie ma jakiegoś pakietu czy coś) i tu pytanie - jak mogę go zmusić do wykrycia sieciówki? Może to nie wina Debiana? Jak wykluczyć wpływ systemu na problem?

Fervi

Offline

 

#2  2011-05-03 12:13:25

  tomii - Członek DUG

tomii
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-12-01

Re: Etch Nie wykrywa nowego sprzętu

Napisz jakie sieciówki wkładałeś, czy sprawdzałeś je w innym kompie, pokaż lspci i ifconfig -a kiedy masz jakąś włożoną.

Offline

 

#3  2011-05-03 12:17:30

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Etch Nie wykrywa nowego sprzętu

@fervi:

To co napisał @tomii + powiedz nam czy wkładałeś sieciówki w ten sam slot (PCI jak mniemam) co spaloną? Być może slot padł razem z kartą i stąd problem.

Offline

 

#4  2011-05-03 13:08:59

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Etch Nie wykrywa nowego sprzętu

Ok, działa (sorki)

Po prostu wypadało jeszcze raz powymieniać karty i śmignął ;) Sorki again

Fervi

Ostatnio edytowany przez fervi (2011-05-03 13:20:12)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)