Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-04-03 09:17:52

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Mamy Was (i odwrotnie)

Podobnie jak w ubiegłuch latach, również i w tym roku opublikowaliśmy primaaprilisowe dowcipy.

Jednak tym razem było ich kilka i w innej formie niż dawniej. Zamiast próbować nabrać czytelników (chyba nikt nie wziął żartów na poważnie?), postanowiliśmy zabawić się tabloidową konwecją. W serii artykułów zatytułowanych kolejno:

- Ping złamał mi rękę
- Pinggate: to nie był wypadek!
- Ten pan już nikogo nie spinguje

przedstawiliśmy (niemal w całości) zmyśloną historię o „hakowaniu” za pomocą pinga. Za punkt wyjścia posłużyła oczywiście legendarna publikacja z Faktu Kurz złamał mi rękę. Prócz tego pokpiliśmy trochę z Gwiezdnych Wojen, Microsoftu, wizji WiOO w pewnych kręgach, nierzetelności dziennikarskiej, domorosłych marketingowców śniących o potędze, polityki i — naturalnie — tabloidowej poetyki.

Ponadto tymczasowo zmieniliśmy logo serwisu, zamiast standardowej grafiki w nagłówku naszych serwisów pojawiło się ASCII Art:

http://dug.net.pl/~azhag/logo_ascii.png

Kolejnym dowcipem, zrealizowanym we współpracy z Trin, były ramki znane z innego forum. Przykładowe użycie (niestety lub na szczęście jedyne) można znaleźć w wątku Problem z maksymalizacją w Fluxboksie. Natomiast mati75 opublikował minimalną wersję Minta, w tym jedną ze specjalnym dodatkiem.

Również Deweloperzy Debiana, we współpracy z członkami innych projektów, zafundowali nam dowcip. Próbowali nas przekonać, iż zasiedli z deweloperami innych dystrybucji przy okrągłym stole, aby stworzyć wspólnie jeden system operacyjny — Projekt Canterbury.

Mamy nadzieję, że czytanie i oglądanie tegorocznych dowcipów przyniosło wam taką samą radość jak nam ich przygotowanie. A które kawały w tym roku najbardziej się podobały?


(zobacz również tekst na portalu: http://dug.net.pl/news/253/)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#2  2011-04-03 10:42:27

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: Mamy Was (i odwrotnie)

No logo mogło zostać :) Było takie... konsolowe :D


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#3  2011-04-03 10:54:20

  torrentow - Członek Sejmowej Komisji Śledczej

torrentow
Członek Sejmowej Komisji Śledczej
Skąd: z GNU
Zarejestrowany: 2009-11-23

Re: Mamy Was (i odwrotnie)

Takie z deczka hackerskie :D


Każdy sam sobie szkodzi :)
http://img715.imageshack.us/img715/7104/apt.png

Offline

 

#4  2011-04-03 11:32:49

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Mamy Was (i odwrotnie)

torrentow napisał(-a):

Takie z deczka hackerskie :D

Czy ja wiem? W końcu nikogo nie pinguje ;)


Dopisek:
hm, tak pomyślałem — a może wrzucić je do motd na DUG-owym shellu?

Ostatnio edytowany przez azhag (2011-04-03 11:35:47)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#5  2011-04-03 11:47:32

  torrentow - Członek Sejmowej Komisji Śledczej

torrentow
Członek Sejmowej Komisji Śledczej
Skąd: z GNU
Zarejestrowany: 2009-11-23

Re: Mamy Was (i odwrotnie)

Jak można to daj :)


Każdy sam sobie szkodzi :)
http://img715.imageshack.us/img715/7104/apt.png

Offline

 

#6  2011-04-03 12:23:12

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Mamy Was (i odwrotnie)

logo to żaden psikus. ble

Offline

 

#7  2011-04-03 12:40:58

  bns - unknown

bns
unknown
Zarejestrowany: 2005-12-25
Serwis

Re: Mamy Was (i odwrotnie)

Logo mogło zostać :)


Pozdrawiam,
bns

Offline

 

#8  2011-04-03 12:52:57

  raven18 - Użytkownik

raven18
Użytkownik
Skąd: /home
Zarejestrowany: 2009-01-30

Re: Mamy Was (i odwrotnie)

Ble, chcemy nowe logo, ładne takie było :(


Windows 8.1

Offline

 

#9  2011-04-03 13:12:18

  paoolo - Oldtimer

paoolo
Oldtimer
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Mamy Was (i odwrotnie)

E. Nie było to w stylu Drużyny Użytkowników Gentoo. Takiej otoczki jaka wtedy powstała na forum wokół Gentoo nikt się nie spodziewał.

Offline

 

#10  2011-04-03 13:32:43

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Mamy Was (i odwrotnie)

azhag: możesz wkleić HTML tego loga? Zrobienie UserJS który będzie podmieniał aktualne na to ASCII nie powinno być szczególnie skomplikowane.

Offline

 

#11  2011-04-03 13:48:22

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Mamy Was (i odwrotnie)

paoolo napisał(-a):

Takiej otoczki jaka wtedy powstała na forum wokół Gentoo nikt się nie spodziewał.

Co poniektórzy chyba do tej pory nie załapali, że Gentoo na DUG-u to był tylko żart. ;)

Offline

 

#12  2011-04-03 13:57:11

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Mamy Was (i odwrotnie)

Ja w sumie dopiero teraz zaczęłam się łapać w tych wszystkich żartach.
1-ego nie byłam w stanie, po 3 godzinach siedzenia na dyskretnej...
Ale ten txt o pingu mnie rozbroił, gratuluję autorowi wyobraźni.
Nadrabiam ;)
jeden fail z tą ramką to fake odnośnik do regulaminu :P

Ostatnio edytowany przez Trin (2011-04-03 13:59:01)

Offline

 

#13  2011-04-03 14:13:39

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Mamy Was (i odwrotnie)

najlepszy był tekst o pingu :]
ramka to tak sobie była zabawna ale nic nie przebije tego co było w poprzednim roku ;]. Najbardziej mi się wtedy podobało stwierdzenie jednego usera co chciał by oddać mu kasę wpłaconą na serwer DUG'a, bo on się składa na sprzęt przeznaczony na portal debianowy a nie gentoo :]

Offline

 

#14  2011-04-03 14:25:02

  paoolo - Oldtimer

paoolo
Oldtimer
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Mamy Was (i odwrotnie)

ArnVaker napisał(-a):

paoolo napisał(-a):

Takiej otoczki jaka wtedy powstała na forum wokół Gentoo nikt się nie spodziewał.

Co poniektórzy chyba do tej pory nie załapali, że Gentoo na DUG-u to był tylko żart. ;)

Nie o to mi chodziło, tylko o tę regularną wojnę w wątku na temat Gentoo, to chyba nie przygotowywaliście tygodniami? Jak tak, to pokłony dla takiego scenariusza :)

Offline

 

#15  2011-04-03 14:40:00

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Mamy Was (i odwrotnie)

Minio napisał(-a):

azhag: możesz wkleić HTML tego loga? Zrobienie UserJS który będzie podmieniał aktualne na to ASCII nie powinno być szczególnie skomplikowane.

Proszę:

Kod:

<code>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;___&nbsp;&nbsp;_&nbsp;&nbsp;&nbsp;_&nbsp;&nbsp;___&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;_&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;_&nbsp;<br />
&nbsp;<span style="color: #D70751">.''`.</span>&nbsp;&nbsp;&nbsp;|&nbsp;&nbsp;&nbsp;\|&nbsp;|&nbsp;|&nbsp;|/&nbsp;__|&nbsp;&nbsp;_&nbsp;_&nbsp;&nbsp;___|&nbsp;|_&nbsp;&nbsp;&nbsp;_&nbsp;__|&nbsp;|<br />
<span style="color: #D70751">:&nbsp;:'&nbsp;:</span>&nbsp;&nbsp;&nbsp;|&nbsp;|)&nbsp;|&nbsp;|_|&nbsp;|&nbsp;(_&nbsp;|_|&nbsp;'&nbsp;\/&nbsp;-_)&nbsp;&nbsp;_|_|&nbsp;'_&nbsp;\&nbsp;|<br />
<span style="color: #D70751">`.&nbsp;`'</span>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;|___/&nbsp;\___/&nbsp;\___(_)_||_\___|\__(_)&nbsp;.__/_|<br />
&nbsp;&nbsp;<span style="color: #D70751">`-</span>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;Debian&nbsp;Users&nbsp;Gang&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;|_|&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</code>

Normalnie bym zrobił to na nowej skórce (jak zeszłoroczny dowcip), ale trochę zachodu by było. Tak więc UserJS mile widziany. :)

Trin napisał(-a):

JAle ten txt o pingu mnie rozbroił, gratuluję autorowi wyobraźni.

Autor dziękuje. ;*

paoolo napisał(-a):

E. Nie było to w stylu Drużyny Użytkowników Gentoo.

BiExi napisał(-a):

ale nic nie przebije tego co było w poprzednim roku ;]

Ech, no i zawiesiłem poprzeczkę za wysoko. :)

paoolo napisał(-a):

ArnVaker napisał(-a):

paoolo napisał(-a):

Takiej otoczki jaka wtedy powstała na forum wokół Gentoo nikt się nie spodziewał.

Co poniektórzy chyba do tej pory nie załapali, że Gentoo na DUG-u to był tylko żart. ;)

Nie o to mi chodziło, tylko o tę regularną wojnę w wątku na temat Gentoo, to chyba nie przygotowywaliście tygodniami? Jak tak, to pokłony dla takiego scenariusza :)

To był spontan ;)

O dowcipie z Drużyną nie wiedział nikt, nawet Jej Wredność Trin nic ze mnie nie wydobyła (w tym roku również), choć się zarzekała, że to dla niej małe piwo (w tym roku również). A BiExi podobno rok temu po wejściu rano na DUG-a aż do Bodzia dzwoniła. ;)


Jeszcze a propos pingowej afery — w założeniu teksty jeszcze miały zostać okraszone fotkami pewnego przystojnego młodzieńca w DUG-owej koszulce z ręką w gipsie, zniszczonej skrętki, etc., ale nie miałem czasu ich wykonać, a potem nagle był 31 marca...

Tymczasem zaczynam powoli wymyślać dowcip na przyszły rok. ;)

Ostatnio edytowany przez azhag (2011-04-03 14:55:49)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#16  2011-04-03 15:43:16

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Mamy Was (i odwrotnie)

Heeheh szkoda że fotki nie wypaliły :P
A co do telefonu dzwoniłam (byłam na forum przed Bodziem), śmiechu było co niemiara :]

Offline

 

#17  2011-04-03 16:41:15

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Mamy Was (i odwrotnie)

azhag napisał(-a):

nawet Jej Wredność Trin nic ze mnie nie wydobyła (w tym roku również), choć się zarzekała, że to dla niej małe piwo (w tym roku również).

Wyszłam z założenia, że cierpliwość jest cnotą i nie ma co dusić na siłę, ani udawać zainteresowanej  (Kto to widział żeby pułapka goniła mysz?)to wtedy sam mi uchylisz rąbka tajemnicy - wciągnąłeś nawet do współpracy:P
Sukcesywnie nawet na irc'u nie okazywałam zainteresowania gdy wspominałeś o dowcipach i się udało - taki trochę social :P
Więc jakby pół punktu jest po mojej stronie bo w części Jej Wredność osiągnęła zamierzony cel.

Offline

 

#18  2011-04-03 16:56:35

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Mamy Was (i odwrotnie)

Gdyby Jej Wredność udała się na spotkanie sam na sam z azhagus satanas i spiła dziada, i coś jeszcze :DD  to by wyciągnęła wszystko. No Mata Hari z Ciebie nie będzie


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#19  2011-04-03 17:17:30

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Mamy Was (i odwrotnie)

Trin napisał(-a):

wtedy sam mi uchylisz rąbka tajemnicy - wciągnąłeś nawet do współpracy:P
Sukcesywnie nawet na irc'u nie okazywałam zainteresowania gdy wspominałeś o dowcipach i się udało - taki trochę social :P
Więc jakby pół punktu jest po mojej stronie bo w części Jej Wredność osiągnęła zamierzony cel.

Pff, ramka była tylko dodatkiem do dowcipu głównego, wymyślonym w ostatniej chwili. Chyba nie myślisz, że przygotowanie jej zajęło mi kilka miesięcy?

Bodzio napisał(-a):

No Mata Hari z Ciebie nie będzie

Ta, z tego chucherka to najwyżej karimata będzie ;)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#20  2011-04-03 17:29:30

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Mamy Was (i odwrotnie)

Dla tych którzy nie mogą odżałować że logo w ASCII zniknęło wraz z 2 kwietnia:
http://minio.komunikatory.pl/pliki/dug_ascii_logo.user.js

Działa na bodaj wszystkich stylach, zarówno na forum jak i na portalu, w Operze oraz Iceweaselu z Greasemonkey. Powinno na wszystkim co obsługuje skrypty użytkownika, bo to w gruncie rzeczy bardzo prosty kod jest, ale nie testowałem.

Offline

 

#21  2011-04-03 17:47:15

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Mamy Was (i odwrotnie)

Fajnie, dzięki. :)

Na forum działa, na portalu jednak nie.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#22  2011-04-03 18:20:38

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Mamy Was (i odwrotnie)

azhag: SOA#1. Opera 11.00 Kompilacja 1176.

Zobacz Ustawienia -> Preferencje -> Zaawansowane -> Zawartość -> Opcje JavaScript czy masz odpowiednio wybrany globalny katalog ze skryptami użytkownika.

Albo po prostu w nagłówku dodaj kilka instrukcji @include:

Kod:

// @include http://dug.net.pl/* 
// @include http://forum.dug.net.pl/*

Offline

 

#23  2011-04-03 18:59:48

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Mamy Was (i odwrotnie)

Rzeczywiście, działa. To był PEBKAC — ustawiłem skrypt nie globalnie, a dla witryny...


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#24  2011-04-03 19:14:51

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Mamy Was (i odwrotnie)

Azhag tak przy okazji, dobra robota!

Offline

 

#25  2011-04-03 23:48:47

  womperm - Członek DUG

womperm
Członek DUG
Zarejestrowany: 2010-06-01

Re: Mamy Was (i odwrotnie)

A ja myślałem że bezczelnie (licencja public domain) skopiowaliście z "mojej strony" to logo w ASCII.

Ostatnio edytowany przez womperm (2011-04-03 23:50:08)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)