Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-03-25 21:53:52

  czater - Użytkownik

czater
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-24

Przyśpieszenie działania Bind-a

Witam

Dostałem zlecenie od szefa aby postawić serwer DNS z konfiguracją ze starego DNS. Jestem w tym temacie zielony. Dostałem dwie wskazówki od szefa, 1. Spróbować umieścić pliki z konfiguracją stref w Ram-ie ( nie udało mi się znaleść informacji na temat takiej konfigruacji Bind9, mam wrażenie ze to "ślepy tor") 2. Czy na jednej fizycznej maszynie z dwoma interfejsami sieciowymi można zastosować do obsługi zapytań Load Balancing ?

Offline

 

#2  2010-03-25 22:12:28

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Przyśpieszenie działania Bind-a

Jeśli masz serwer z kilkoma rdzeniami to zwieksz ilość procesów
Jesli logujesz to co robi bind to wes z tego zrezygnuj bo to go spowalnia

Zapis w ramie nie ma sensu

Przejzyj logi serwera zobacz na jego obciazenie oraz ilosc polaczen itp bo moze przyczyna "wolnego" dzialania binda nie lezy po stronie demona

Offline

 

#3  2010-03-26 13:00:26

  czater - Użytkownik

czater
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-24

Re: Przyśpieszenie działania Bind-a

Zapomniałem napisać że jednym z powodów z których muszę dokonać tej instalacji jest fakt że Bind nie zapisywał od początku swojego "istnienia" w logach żadnych informacji pomimo że logowanie jest skonfigurowane. Dziękuje za informację.

Ostatnio edytowany przez czater (2010-03-26 13:04:50)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)