Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-01-13 08:17:43

  Gryzon - Użytkownik

Gryzon
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2007-06-23

Apache i Suphp

Witajcie,

posiadam na serwerze apache 1.3 wyposażonego który działa razem z suphp, niestety pojawił mi się pewien problem, rozwiązania którego niestety nie udało mi się wyszukać. Mianowicie gdy uruchomię suphp, to przestaje działać logowanie w serwisach na serwerze, wygląda jak by pojawiał się problem z sesjami albo ciastkami. Może spotkaliście się już z takim problemem i będziecie wiedzieć jak go rozwiązać.

Dzięki wielkie za pomoc i pozdrawiam, Robert


"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, których człowiek nie nauczył się jeszcze robić"
A. Einstein

Offline

 

#2  2010-01-13 10:58:26

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Apache i Suphp

"suPHP is a tool for executing PHP scripts with the permissions of their owners". Więc jeśli używasz powinieneś wiedzieć jakie są tego konsekwencje. Jeśli nie wiesz, nie używaj czegoś co nie wiadomo do czego jest ci potrzebne. A konsekwencje są takie, że jak napisane skrypty mają uprawnienia właściciela pliku skryptu. Więc musisz sprawdzić, czy nie działające skrypty robią coś czego ich właściciel nie może robić. Wtedy i skrypty nie mogą tego robić wskutek czego nie działają.

Offline

 

#3  2010-01-14 10:24:45

  Gryzon - Użytkownik

Gryzon
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2007-06-23

Re: Apache i Suphp

Proponuje najpierw zapoznać się z istotą problemu a dopiero wtedy pisać posty które nie wnoszą nic konstruktywnego do tematu.

Troszkę dokładniej to taką samą konfigurację mam na maszynie na Debianie na Apache2, a problem występuje na maszynie działającej na Slackware i Apache 1.3, niestety nie mam już pomysłów gdzie szukać problemu. Na Debianowej maszynie działa dobrze, natomiast na Slackware jest lipa...

Dzięki z góry za pomoc


"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, których człowiek nie nauczył się jeszcze robić"
A. Einstein

Offline

 

#4  2010-01-14 11:02:39

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Apache i Suphp

Proponuje opisać istote problemu, a nie pisać "nie mam już pomysłów". Jeśli pisze się niewiele, niewiele dostaje się w odpowiedzi. Problem może mieć wiele powodów. A odpowiedź moim zdaniem wniosła bardzo dużo co do pytania, w którym nic nie napisałeś o podjętych krokach w celu stwierdzenia, że brak już pomysłów. Więc sory, ale podaje oczywiste oczywistości, których też mogłeś nie sprawdzić. I póki nie napiszesz co jak skonfigurowałeś nie będę próbował zgadywać dalej narażając się na takie komentarze.

Wracając do problemu piszesz, że masz taką samą konfigurację, ale konfigurację czego? Poza tym popatrz w logi jeśli coś nie działa, mogą być tam błędy, włącz pokazywanie błędów w skryptach PHP, których pewnie standardowo nie widać. Chyba, że to też nic nie wnosi bo już to robiłeś.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)