Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-12-06 07:54:56

  anka - Użytkownik

anka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-05

cedega - jak się tego używa?

wiem, że pytanie jest głupie, ale może po prostu coś mi nie działa. odpalam cedegę, klikam "install" pokazuję jej execa gierki (różne próbowałam), pokazuję folder do instalacji zapala mi się przycisk "dalej" ...na chwilę podskakuje zużycie procka...i tyle. niech ktoś wytłumaczy jak chłop krowie na miedzy jak zainstalować gierkę przez cedegę (mam zainstalowaną wersję 5.2.xxx...ale mogę zainstalować 6.0.2 bo też gdzieś mam .deb'a).

Offline

 

#2  2007-12-06 08:28:14

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: cedega - jak się tego używa?

W zasadzie postepujesz prawidłowo.
Z tego co pamietam to cedega tak czasami robi.
Spróbuj użyć silnika w innej wersji.
No i czy cedega jest dobra to poprobuj kilka rożnych gierek czy na ktorejś zaskoczy instalator.

Jeśli to niezbyt ambitna gra to spróbuj wine.
U mnie 99% gierek chodzi przez wine .

Pozdrawiam


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#3  2007-12-06 08:44:41

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: cedega - jak się tego używa?

Dokładnie wejdź na stronę wine i poszukaj gry którą chcesz zainstalować a tam na pewno będą wersje wine na których dana gra będzie działać wchodzisz do downloadu (o ile to nie jest najnowsza wersja wine) szukasz wersji archiwalnych ściągasz ją instalujesz i będzie działać tylko wcześniej musisz wywalić tą wersję którą masz:)


LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!!
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#4  2007-12-06 08:57:18

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: cedega - jak się tego używa?

LongeR napisał(-a):

Dokładnie wejdź na stronę wine i poszukaj gry którą chcesz zainstalować a tam na pewno będą wersje wine na których dana gra będzie działać wchodzisz do downloadu (o ile to nie jest najnowsza wersja wine) szukasz wersji archiwalnych ściągasz ją instalujesz i będzie działać tylko wcześniej musisz wywalić tą wersję którą masz:)

Z moich doświadczeń wynika że z tymi wersjami wine nie jest aż tak restrykcyjnie.
Tam podają na jakich wersjach ta gra byla testowana.
Dotychczas natrafiłem na jedna gierkę która dziala pod jedną konkretną wersją wine.
Resztę gierek moich dzieci mam zainstalowaną "na stałe" i tylko jak wychodzi nowsza wersja wine to ja zapodaję i wszystko nadal działa.

Bardziej trzeba zwrócić uwagę na to czy dla danej gierki nie trzeba podmieniać jakichś windowych bibliotek(dll)

Pozdrawiam


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#5  2007-12-06 10:17:13

  anka - Użytkownik

anka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-05

Re: cedega - jak się tego używa?

właśnie z wine miałam sporo problemów, aż postawiłam windowsa do grania. pod cedegą próbowałam odpalić ze 3-4 gierki i wciąż to samo. nie chce mi się przełączać na windowsa, żeby pograć (gram w Medievala II).

Offline

 

#6  2007-12-06 12:13:29

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: cedega - jak się tego używa?

Wg tego http://appdb.winehq.org/appview.php?iVersionId=6517

Ta gra działa przez wine tylko trzeba pliczek podmienić.

Zerknij tez w to http://www.luchoedu.org/blog/2007/12/01/cedega-6-ju … ctx-en-linux/

Tu wskazuje że cedega 6 jest do tego potrzebna.

Pozdrawiam


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)