Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-10-31 18:52:02

  markus78 - Użytkownik

markus78
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-08

problem z apache2

witam
Mam taki problem na debianie 4.0. Zainstalowałem tam apache2 i wszystko chodzi, ale pokazuje się biała strona zamiast stron które chcę by się wyswietliły. Utworzyłem domen www.miastko.pl i przekierowałem ją na folder /var/www/miastko w pliku /etc/apache2/site-available/defaults. Wszystko zrobiłem jak powinno być ale nie wskazuje mi na te strone tylko wyswietla sie biała. Czy brakuje jakiegoś modułu czy coś trzeba doinstalować?
Zainstalowałem też phpmyadmin i w folderze /var/www zrobił sie skrót phpmyadmin ale jak wpisze w przeglądarke IP mojego serwera: http://193.19.215.185/phpmyadmin to też pokazuje sie biała strona.
pozdr. Marcin

Offline

 

#2  2007-10-31 20:11:29

  chyl-o - Członek DUG

chyl-o
Członek DUG
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2006-04-04
Serwis

Re: problem z apache2

vhosty, które są odczytywane są w folderze /etc/apache2/sites-enabled ( aczkolwiek jeśli się nie mylę to default jest podlinkowany z available ).

A czy przeładowałeś ustawienia apache po wprowadzeniu zamian?


Registered Linux User: #417111
http://chyl.org/pub/images/dug_button.png

Offline

 

#3  2007-10-31 23:48:46

  markus78 - Użytkownik

markus78
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-08

Re: problem z apache2

Tak, dokładnie. Mam te hosty zdefiniowane tam. Wszystko zrobiłem tak samo jak w apachu pod debianem 3.1 i tam chodziło a teraz wyswietla mi sie biała pusta strona :(
Marcin

Offline

 

#4  2007-11-01 01:09:32

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: problem z apache2

strona nie dokonca tak pusta bo zawiera:

Kod:

<head>

<SCRIPT>
function displayWindow(url, width, height) {
        var Win = window.open(url,"displayWindow",'width=' + width + ',height=' + height + ',resizable=0,scrollbars=yes,menubar=no' );
}
//-->
</SCRIPT>

</head>

podaj co sie pojawia w logach apacha ... oraz pokaz konfig vhostu ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#5  2007-11-01 09:52:49

  markus78 - Użytkownik

markus78
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-08

Re: problem z apache2

w logu /var/log/apache2/error.log są wpisy:

Kod:

File does not exist: /var/www/miastko/index.php

a to dziwne bo wszystko jest i index.php również. Po prostu apache nie odnosi sie do tego folderu mimo ze zdefiniowane są vhosty, a wyglądają u mnie tak:

Kod:

<VirtualHost :*80>
ServerAdmin admin@mojadomena.pl
DocumentRoot /var/www/miastko
ServerName www.miastko.pl
</VirtualHost>

Offline

 

#6  2007-11-01 16:12:43

  markus78 - Użytkownik

markus78
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-08

Re: problem z apache2

tak, tego tez próbowałem bo zanim wpisałem vhosty do pliku to próbowałem tylko oryginalny przerobić i wpisać odpowiednie linijki i nadal wskazuje na pustą białą stronę. Tak w ogóle jak vhosty nie zadziałają to powinno pokazac startową od apacha a nie jakąś białą. Może tu sie coś posypało i reinstall mnie czeko apacha.
pozd. Marcin

Offline

 

#7  2007-11-01 19:11:13

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: problem z apache2

w logu /var/log/apache2/error.log są wpisy:

Kod:

File does not exist: /var/www/miastko/index.php

a to dziwne bo wszystko jest i index.php również. Po prostu apache nie odnosi sie do tego folderu mimo ze zdefiniowane są vhosty

no wlasnie w logu widac ze sie odnosi do katalogu okreslonego jako DocumentRoot dla vhosta tylko nie moze znalezc tam nodpowiedniego pliku ...

radzilbym sprawdzic uprawnienia dostepu do katalogu i plikow ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)