Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!
Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.
Witam
w KDE nie moge wylaczyc systemu. po kliknieciu menu K -> Zakoncz prace mam dostepne tylko "Wyloguj", nawet na koncie root :(
w centrum sterowania -> menager logowania -> wylacz system mam zaznaczone, ze lokalnie mozw wylaczyk kazdy user, a ja nawet z root'a w kde nie moge.
moze brakuje jakiejs paczki?
Offline
używasz kdm?
Offline
używasz kdm?
nie, uzywam gdm. a to ma jakies znaczenie?
Offline
owszem ma, ta opcja jest (o ile się dobrze orientuję) aktywna tylko jak się używa kdm; kde z gdm nie współpracuje dobrze w tej materii (analogicznie gnome nie współpracuje z kdm)
Offline
tak, bo kdm dodaje ci opcję wyłączania dla KDE. Kdm integruje się z KDE, gdm natomiast nie.
Zainstaluj kdm, potem dpkg-reconfigure kdm, wybierz kdmi gorowe.Gdm'a nie musisz odinstalowywać.
Ewentualnie zawsze możesz zrobić wylogowanie i zamknięcie systemu z poziomu gdm.
Offline
Dzieki. nie przypuszczalem, ze to bedzie miao takie znaczenie.
po zainstalowaniu kdm wsio ok. ale sie zblaznilem :(
jeszcze raz dzieki
Offline
nie bede otwieral nowego tematu zeby nie zasmiecac forum
doinstalowalem kdmtheme. w centrum sterowania pojawily mi sie themes dla kdm, ale nie mozna ich aktywowac. jak zaznacze enable themes nie aktywije mi sie przycisk "zastosuj" a ok nic nie daje. efekt taki, ze jaki temat nie wybiore to i tak nie dziala.
podczas instalki cos tam sie pytal czy cos zmienic (z szybkosci nie doczytalem), standardowo bylo na Nie, kliknalem enter. nie wiem czy to wina wlasnie tego.
mam w systemie jeszcze bootsplasha ale nie powinien chyba przeszkadzac.
wywalenie kdm, kdmtheme nic nie pomaga.
nie pomaga tez dpkg-reconfigure kdm kdmtheme i kde-kdm-themes
pomocy, juz mi rece opadaja
Offline
Ja tam jako root to robie i działa
tez teraz dla pewnosci zrobilem jako root, efekt ten sam. Nie moge zastosowac zadnej zmiany.
jak mozna przeinstalowac paczki? tylko tak, ze jesli ma jakies pliki konfiguracyjne zeby je nadpisal nowymi a najlepiej zignorowal lub usuna?
Offline
apt-get remove --purge kdm kdmtheme apt-get install kdm kdmtheme
Offline
Niestety nie pomoglo :((
Offline
Trudno, trza może ręcznie edytować plik /etc/kde3/kdm/kdmrc
U mnie tak wygląda: ( daje tylko częśc tego pliku):
[X-*-Greeter] AntiAliasing=true ColorScheme= EchoMode=OneStar FaceSource=AdminOnly FailFont=Sans Serif,10,-1,5,75,0,0,0,0,0 GUIStyle= GreetFont=Sans Serif,22,-1,5,50,0,0,0,0,0 GreetString=Welcome to Debian at %n GreeterPos=50,50 HiddenUsers= Language=pl LogoArea=Logo LogoPixmap=/usr/share/apps/kdm/pics/kdelogo.png MaxShowUID=29999 MinShowUID=1000 Preloader=/usr/bin/preloadkde SelectedUsers= ShowUsers=NotHidden SortUsers=true StdFont=Sans Serif,10,-1,5,50,0,0,0,0,0 Theme=/usr/share/apps/kdm/themes/Linux Passion UseBackground=true UseTheme=true UserCompletion=false UserList=true
Oczywiścietą linijkę: Theme=/usr/share/apps/kdm/themes/Linux Passion modyfikujesz.
Offline
Umnie jeden czort czy kdm lub gdm pod kde czy gnomem
pod gnomem mam kdm a pod kde gdm i wyłacza tak juz mam od roku czasu dlaczego skad kurde mogę wiedzieć tak zostało
Wiem ze na innych distrach taki knif nei przejdzie
A moze to dla tego bo mam jeszcze stare kde wersja 3.5 i gnoma 2.18
CHe ale ja teraz pisze z Etcha dawno na nim nic nie robiłem moze dlatego wiec dzisaj mu dojebie do pieca
Offline
Możn to obejść tym sposobem http://debian.gorlice.pl/~azhag/portal/Szybkie_wy%C … we_Fluxboksie
Ale zdaję sobie sprawę ze to "niefachowo" ale na bezrybiu i rak ryba.
Pozdrawiam
Offline
to powiedz jak to ma wpisac w kde
[exec] (Wyłącz) {/home/user/shutdown.sh} bleeeeee
Offline
Zrobic sobie ikonkę czy pozycję w menu ze sciezką do tego skryptu czy nawet bezpośrenio bez potwierdzenia
sudo halt
Zalezy na jakie polecenia sudo ustawi.
Pozdrawiam
Offline
Ale zdaję sobie sprawę ze to "niefachowo" ale na bezrybiu i rak ryba.
ja ci dam "niefachowo" :P
Offline
Ale zdaję sobie sprawę ze to "niefachowo" ale na bezrybiu i rak ryba.
ja ci dam "niefachowo" :P
Miałem na myśli punkt widzenia KDE.
Edit:Kiedyś przepisałem to dla mandaryniarzy jak im po instalacji beryla taki objaw zaczął występować.
http://www.cws-telkomp.eu/forum/topics15/555.htm
Offline
Trudno, trza może ręcznie edytować plik /etc/kde3/kdm/kdmrc
U mnie tak wygląda: ( daje tylko częśc tego pliku):Kod:
Theme=/usr/share/apps/kdm/themes/Linux PassionOczywiścietą linijkę: Theme=/usr/share/apps/kdm/themes/Linux Passion modyfikujesz.
dzieki. reczna edycja pomogla. temat jest wyswietlany. teraz jak wejde do centrum sterowania to chociaz mam zaznaczone aby uzywal tematow, ale i tak z tego poziomu nie moge zmienic. daje spokoj, moge to recznie robic.
thanks
pozdro
Offline