Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-10-11 12:25:45

  Maveriq - Użytkownik

Maveriq
Użytkownik
Skąd: Klukowa Huta
Zarejestrowany: 2006-08-16

Eksperyment z klonowaniem

Zmieniłem niedawno sprzęcik, który ma pełnić rolę serwera zasobów w sieci LAN.
Chciałem iść na łatwiznę, więc zrobiłem programem Acronis True Image klon twardziela z poprzedniego kompa na dysku w nowym komputerze.
Nie znam się za bardzo niestety i nie wiem, co muszę zmienić w Lilo (wiem, że stare, ale działało). W poprzednim kompie debian odpalał się z dysku podpiętego do kontrolera na PCI, a tutaj z z wbudowanego w płytę główną kontrolera SATA. Co muszę zrobić, żeby system wystartował?
Na razie przy próbie odpalenia kompa pojawia mi się "Kernel panic" i pisze coś, że nie może zamontować "root fs".


zielony jak ogór

Offline

 

#2  2007-10-11 16:57:13

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Eksperyment z klonowaniem

musisz ustawic odpowiiednie oznaczenie partycji / w parametrach przekazywanych do jadra (konkretnie w parametrze root=...)

gdy wystartuje zajmij sie /etc/fstab ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)