Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-10-05 12:02:38

  basia - Użytkownik

basia
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2006-06-30

Samba, Etch4.0 i... Win3.11

Witam,

Jak to zwykle bywa - działało, ale nie działa i nie wiem dlaczego...

Nie mam podglądu z komputera linuksowego na udostępnione dyski Win3.11, a niedawno jeszcze miałam. Nie widzę ich zawartości, mimo, że teoretycznie podłączenie jest.

W pracy mamy 2 komputery z Debianem Etch 4.0 i 2 z Win3.11 PL for Workgroups. Drukarka jest na jednym z Win3.11, który robi za serwer wydruku i drukowanie przez sieć działa z każdego komputera, z debianowych też. Wzajemne pingowanie jest prawidłowe.
Do przeglądania sieci używam zwykle Smb4K. Dyski montują się bez problemów.
Drugi Etch przy montowaniu chce hasła i po zalogowaniu pokazuje bezproblemowo zawartość udostępnionego katalogu.
Komputery z Win3.11 są udostępniane w sieci bez hasła. Po zamontowaniu nie widzę zawartości katalogów. Problem pojawił się jakieś 2 miesiące temu i obchodziłam go jakimiś kombinacjami typu wysyłanie plików pocztą elektroniczną, czy wyjmowanie dysku, by zrobić kopię zapasową, ale to jest bez sensu na dluższą metę.
Jednak w pewnym sensie jednak mam dostęp z komputera linuksowego na Win3.11. Najbardziej zdziwiłam się, kiedy za pomocą jakiś chaotychnych eksperymentów utworzyłam katalog z plikami na "niewidzianym" dysku Win3.11.

Nie mogę zrozumieć o co chodzi przy próbie połączenia z konsoli:

Kod:

ETCH:/home/praca# smbclient -L PC486
Password:

        Sharename       Type      Comment
        ---------       ----      -------
cli_rpc_pipe_open: cli_nt_create failed on pipe srvsvc to machine PC486.  Error was ERRSRV - ERRerror (Non-specific error code.)
        HP              Printer
        D-486           Disk
        IPC$            IPC       Remote IPC

        Server               Comment
        ---------            -------

        Workgroup            Master

Czy ktoś rozumie, o co tu chodzi? Pewnie jest jakiś głupi błąd, ale ja już nie mam pomysłów, gdzie szukać....

Pozdrowienia :-)
Basia

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)