Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-09-29 23:24:01

  adam05 - Adamin

adam05
Adamin
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-12-15
Serwis

Spamassassin Fedora

Witam

Wiem ze to bardziej sie nadaje na forum poswiecone fedorze. Ale tam sa dupki, ktorzy nawet nie wiedza co to spamassassin :]

W debianie jest cos takiego jak sa-exim. I tworzy sie dodatkowy plik konfiguracyjny, w ktorym jest opcja SAmaxbody: 100KB. Dzieki tej opcji spamassassin nie skanuje wiadomosci wiekszychniz 100 KB.

Wiecie jaki jest tego odpowiednik na Fedorze?

Błbym BAAAARDZO wdzięczny za odpowiedź

P.S. Nie zdradzilem Debiana, poprostu w pracy mam Fedore :(

Pozdrowienia


Wszedzie dobrze, ale w 127.0.0.1 najlepiej...

Offline

 

#2  2007-09-29 23:37:53

  Semerchet - Amator

Semerchet
Amator
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2007-04-14

Re: Spamassassin Fedora

Nie czytałem wszystkiego. Czy o to ci się rozchodzi? Jak tak to reszta na stronie.

Logujemy się na swoje konto. Potrzebny nam będzie plik o nazwie .procmailrc (uwaga na kropkę na początku nazwy). Jeżeli tego pliku nie ma, tworzymy go (w shellu: komenda touch .procmailrc, w WinSCP: tworzymy plik lokalny, potem go przegrywamy i zmieniamy nazwę). Jeżeli plik już istnieje, modyfikujemy go, dopisując poniższą regułę.

:0fw: spamassassin.lock
* <256000
| /usr/bin/spamc

Druga linia nakazuje sprawdzanie tylko tych listów, których rozmiar nie przekracza 250 KB. Jest to uzasadnione, ponieważ rozmiar spamu nie jest większy od tej wartości (typowy spam ma do 30 KB), nie warto więc niepotrzebnie obciążać serwera. Wartość tą można oczywiście w razie potrzeby zmodyfikować.

http://sound.eti.pg.gda.pl/admin/spamass.html

Offline

 

#3  2007-09-29 23:47:43

  adam05 - Adamin

adam05
Adamin
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-12-15
Serwis

Re: Spamassassin Fedora

Super ... Wielkie dzięki :)

Pozdrawiam


Wszedzie dobrze, ale w 127.0.0.1 najlepiej...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)