Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-09-27 09:25:45

  sonic81 - Użytkownik

sonic81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-03

[SOLVED]Problem z Icecast2

Witam. Chcę stworzyć w sieci serwer radiowy oparty na Icecast2 i Ices lub Darkice.
Instaluję Icecast'a za pomocą apt'a.

Pojawia się błąd:

Kod:

Dodawanie użytkownika systemowego `icecast2' (UID 108)...
Dodawanie nowego użytkownika `icecast2' (UID 108) w grupie `icecast'...
Nie utworzono katalogu domowego `/usr/share/icecast2'.
icecast2 daemon disabled - read /etc/default/icecast2.

Próba uruchomienia Icecast'a :

Kod:

I/O warning : failed to load external entity "/etc/icecast2/icecast.xml"
FATAL: error parsing config file (/etc/icecast2/icecast.xml)
XML config parsing error

Skapłem się, że to pewnie coś z prawami zapisu i odczytu dla plików Ice'a.


A więc po wydaniu takich poleceń jak:

chmod 777 /var/log/icecast2
# chmod 777 /etc/icecast2
# chmod 777 /usr/share/icecast2/web
# chmod 777 /usr/share/icecast2/admin
# chmod 666 /etc/icecast2/icecast.xml



Icecast startuje

Po wpisaniu w przeglądarce adresu http://localhost:8000/status.xsl przeglądarka generuje błąd:
Could not parse XSLT file
Nie mogę sobie z tym poradzić, nawet mimo wpisywania polecenia:
# chmod 666 /usr/share/icecast2/web/status.xsl

Co z tym zrobić? Musiałbym stawiać serwer radiowy na innym linuksie, ale szczerze to nie mam ochoty, bo Debian najlepszy jest...

Offline

 

#2  2007-09-28 08:13:53

  sonic81 - Użytkownik

sonic81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-03

Re: [SOLVED]Problem z Icecast2

No cóż- instaluję w takim razie openSUSE. Dzięki za zainteresowanie tematem...

Offline

 

#3  2007-09-28 08:52:19

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: [SOLVED]Problem z Icecast2

Czemu jesteś sarkastyczny ? Może nikt się tym programem nie bawił i dlatego brak odzewu. A 47 wyświetleń to nie jest brak zainteresowania.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#4  2007-09-28 09:14:11

  sonic81 - Użytkownik

sonic81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-03

Re: [SOLVED]Problem z Icecast2

Czemu jesteś sarkastyczny ? Może nikt się tym programem nie bawił i dlatego brak odzewu. A 47 wyświetleń to nie jest brak zainteresowania.

Nie jestem w ogóle sarkastyczny :). Podziękowałem i tyle. Nie dopatruj się tego, czego nie ma :).
Pozdrawiam.
A na razie męczę się z tym openSuse.

Offline

 

#5  2007-09-28 12:33:20

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: [SOLVED]Problem z Icecast2

Mi tez czasem coś nei wychodzi ale to nei powód by zaraz jak nam cos nie wypali to robić przesiadkę na inne distro głupota nie zna ludzkich granic
uda się jutro pojutrze za tydzień  lub dwa ale wkońcu to zainstaluje chodzbym miał do zony śię nie odzywać dwa dńi No jak sie okazało zostałeś słabym debianiątkiem zwątpiłeś mało uparty  jesteś
http://www.howtoforge.com/linux_webradio_with_icecast2_ices2 Walnij tego linka w konsoli szukaj myśl i kombinuj kolego w gogle jest masa różnych instrukcji obsługi i tak dalej
Serdeczne powodzeńia


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

#6  2007-09-28 13:02:46

  sonic81 - Użytkownik

sonic81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-03

Re: [SOLVED]Problem z Icecast2

Mi tez czasem coś nei wychodzi ale to nei powód by zaraz jak nam cos nie wypali to robić przesiadkę na inne distro głupota nie zna ludzkich granic
uda się jutro pojutrze za tydzień  lub dwa ale wkońcu to zainstaluje chodzbym miał do zony śię nie odzywać dwa dńi No jak sie okazało zostałeś słabym debianiątkiem zwątpiłeś mało uparty  jesteś
http://www.howtoforge.com/linux_webradio_with_icecast2_ices2 Walnij tego linka w konsoli szukaj myśl i kombinuj kolego w gogle jest masa różnych instrukcji obsługi i tak dalej
Serdeczne powodzeńia

Ok dzięki, ale odwiedziłem już tą stronkę. Dwa dni googlowałem za problemem i go nie rozwiązałem. Problem leży albo na dostępie do pliku status.xml albo w bibliotekach xslt. Na suse icecast już mi działa. Pokombinuję jeszcze z tymi bibliotekami xslt. Hmm a najlepiej instalnę wszystko ze źródeł.
A ten yast to nawet nawet ;)
ps. distro nie zmienię, apt'ek najlepszy.

Offline

 

#7  2007-09-28 16:22:15

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: [SOLVED]Problem z Icecast2

A robiłeś ls -l /etc/icecast2/ czy jakostak w tym stylu


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

#8  2007-09-28 18:32:33

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: [SOLVED]Problem z Icecast2

Potrzebny Ci był parser xml. Nie znam icecasta wieć nie wiem, który dokładnie pakiet był potrzebny, ale to Cie powinno odpowiednio nakierować. W openSUSE będziesz prawdopodobnie miał ten sam problem :)


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#9  2007-09-28 18:54:21

  sonic81 - Użytkownik

sonic81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-03

Re: [SOLVED]Problem z Icecast2

A robiłeś ls -l /etc/icecast2/ czy jakostak w tym stylu

Wyciąg z pliku error.log

Kod:

[2007-09-28  18:44:26] DBUG connection/_handle_get_request Stats request, sending XSL transformed stats
[2007-09-28  18:44:26] WARN xslt/xslt_get_stylesheet Error checking for stylesheet file "/usr/share/icecast2/web/status.xsl": Permission denied
[2007-09-28  18:44:26] EROR xslt/xslt_transform problem reading stylesheet "/usr/share/icecast2/web/status.xsl"

Więc to coś z dostępem do pliku.
Polecenie ls -la na pliku status.xsl


Kod:

lrwxrwxrwx 1 root root 28 2007-09-27 16:38 status.xsl -> /etc/icecast2/web/status.xsl[/quote]

W openSUSE będziesz prawdopodobnie miał ten sam problem :)

Miałem ten sam problem- ale tam jest YAST - bez problemu po zainstalowaniu libxslt i libxslt-devel wszystko hula. W Debianie zrobiłem  to samo- znaczy się zainstalowałem ze źródeł libxslt i wgrałem do odpowiednich katalogów pliki libxslt-devel. Oczywiście libxml2 też ze źródeł zainstalowane.

Errata: Problem rozwiązany. APT czasami jednak felerny jest i nie należy powierzać mu instalowania za każdym razem. Zainstalowałem Icecasta ze źródeł i już po problemie.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)