Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-09-12 13:40:25

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Quake Wars.

Jak zapewne wiecie jest już wersia demo Wolfenstain Quake Wars. Czy odpalił to ktoś na linuxie:P??


LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!!
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#2  2007-09-14 09:44:13

  gbudny - Użytkownik

gbudny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-06-03

Re: Quake Wars.

Jak zapewne wiecie jest już wersia demo Wolfenstain Quake Wars. Czy odpalił to ktoś na linuxie:P??

Chodzi o et quake wars. nadchodzący wolfenstein3 to zupełnie co innego.
W chwili obecnej to nie słyszalem o wersji demo dla inuksa. Poczekaj miesiac lub dwa i dla linuksa też nadejdzie i naprawdę odradzam zabawę emulatorami to strata czasu. Lepiej poczekać najpierw na demo i niewiele później full wersję dla linuksa.


BUY LINUX GAMES
Support Game Companies who Support Linux Gaming.

Offline

 

#3  2007-09-14 12:15:07

  Matthew - Użytkownik

Matthew
Użytkownik
Skąd: Lipka/Gdańsk (PG)
Zarejestrowany: 2006-06-09
Serwis

Re: Quake Wars.

Dema na lina raczej nie będzie. Jak już to odrazu pełna wersja. Ale nawet wersja demo na windę jest niedopracowana. Trzeba mieć dużo pamięci (> 2 GB) żeby się nie zatrzymywała w środku gry (lub przejść całą mapę z tym skakaniem to później już tego nie ma) i zawsze na końcu wyskakuje błąd. Czasami też się zdarza że klatki nie wiedzieć czemu spadną do 7 i nie chce wyżej (po respawie wszystko wraca do normy). Myślę, że to raczej wina dema bo gra jak na dzisiejsze czasy ma dość niskie wymagania (jak coś rusza na moim sprzęcie na fulldetalach w 1280x1024 przy 30 klatkach to jest dobrze). A w samą grę gra się na prawdę przyjemnie. Może to dziwne wrażenie, ale wydaję się się, że mimo iż jest klon W:ET to gra się w nią dużo łatwiej.

Offline

 

#4  2007-09-14 16:22:40

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: Quake Wars.

No ja też przyznam że grałem na winśmieciu i gierka całkiem calkiem ztego co się orientuję do za darmo chyba że coś źle wyczytałem:P No ale żadko się zdarza żeby takie gry bo nie ma się co oszukiwać gra po 1 ma dość dobrą grafikę po 2 grwalność po 3 mnustwo opcij (dożucony tryb SP) no i po 4 dość niskie wymagania. No tylko jestem ciekaw jak gra przyjmie się w śród graczy jednak klimacik odbiega (hehe i trudno tego nie zauważyć) od ET no ciekawe ciekawe!


LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!!
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#5  2007-09-14 18:46:52

  Matthew - Użytkownik

Matthew
Użytkownik
Skąd: Lipka/Gdańsk (PG)
Zarejestrowany: 2006-06-09
Serwis

Re: Quake Wars.

za darmo

Demo? No... dema zawsze są za darmo. :]
Ale pełna będzie płatna i to pewnie niemało.

Offline

 

#6  2007-09-14 20:24:01

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: Quake Wars.

hmmm demo to oczywiste ze za darmo. Przecież jest to "pokaz" gry ale wersja full będzie płatna?? Hmm czyli jednak nie będzie kontynuacij ET:)


LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!!
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#7  2007-09-14 22:36:04

  gbudny - Użytkownik

gbudny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-06-03

Re: Quake Wars.

hmmm demo to oczywiste ze za darmo. Przecież jest to "pokaz" gry ale wersja full będzie płatna?? Hmm czyli jednak nie będzie kontynuacij ET:)

Ta gra nie będzie rozdawana za free. Nie ma nawet co o tym marzyć.

Matthew skąd masz informacje że nie będzie dema dla linuksa?

Co do popularności to juz jedna z najbardziej oczekiwanych pozycji. Wiec nie
ma sie co martwić o popularność.


BUY LINUX GAMES
Support Game Companies who Support Linux Gaming.

Offline

 

#8  2007-09-14 22:42:16

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: Quake Wars.

ALe coś mi się zdaje że jak tylko będzie wersja na linuxa to zakupię tą grę bo wydaje mi się że warto:) Demo na windowsa jest bo grałem wyszło kilka dni temu ale własnie szukałem w necie info o wersij na linuxa i nic nie znalazłem więc napisałem na forum:P


LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!!
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#9  2007-09-14 23:07:11

  Slay - Użytkownik

Slay
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-14

Re: Quake Wars.

Przyznam, że gra się nieźle zapowiada, ale ze szpilania na komputerze wyleczyłem się jakiś czas temu.

Offline

 

#10  2007-09-14 23:08:54

  gbudny - Użytkownik

gbudny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-06-03

Re: Quake Wars.

ALe coś mi się zdaje że jak tylko będzie wersja na linuxa to zakupię tą grę bo wydaje mi się że warto:) Demo na windowsa jest bo grałem wyszło kilka dni temu ale własnie szukałem w necie info o wersij na linuxa i nic nie znalazłem więc napisałem na forum:P

W przypadku gier wydawanych przez id software te opóźnienie moze wynieśc jakis miesiąc lub dwa w przypadku wersji dla linuksa.


BUY LINUX GAMES
Support Game Companies who Support Linux Gaming.

Offline

 

#11  2007-09-15 00:41:53

  Matthew - Użytkownik

Matthew
Użytkownik
Skąd: Lipka/Gdańsk (PG)
Zarejestrowany: 2006-06-09
Serwis

Re: Quake Wars.

W przypadku gier wydawanych przez id software te opóźnienie moze wynieśc jakis miesiąc lub dwa w przypadku wersji dla linuksa.

Gdzieś czytałem, że wersja linuksowa ma się ukazać w tym samym czasie co windowsowa.

Offline

 

#12  2007-09-15 00:54:20

  gbudny - Użytkownik

gbudny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-06-03

Re: Quake Wars.

W przypadku gier wydawanych przez id software te opóźnienie moze wynieśc jakis miesiąc lub dwa w przypadku wersji dla linuksa.

Gdzieś czytałem, że wersja linuksowa ma się ukazać w tym samym czasie co windowsowa.

Niestety to nie epic games który pakuję na cd wersję na linuksa raaem z wersją dla windows. Gdyby quake wars był wydany w tym samym czasie co wersja na windows id software nie robiłoby przeszkód i umieściłoby wersję na linuksa na płytach z wersją na windows. też czytałem jakis news o tym i niestety nic sie nie zanosi aby tak się stało. Z resztą podobnie było w 2004 roku przy wydaniu doom3 dla linuksa. Pozostaje czekac.


BUY LINUX GAMES
Support Game Companies who Support Linux Gaming.

Offline

 

#13  2007-09-15 19:01:36

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: Quake Wars.

Ale graliście już (na *windowsie*) w demo gry? No i jak wrażenia przedewszystkim w porównaniu do ET:)? Nawet nie ma się rozczulac nad grafiką bo wiadomo jaka jest ruźnica ale grywalność hmm tempo gry klimat nowe pomysły:)


LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!!
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#14  2007-09-15 19:25:35

  Matthew - Użytkownik

Matthew
Użytkownik
Skąd: Lipka/Gdańsk (PG)
Zarejestrowany: 2006-06-09
Serwis

Re: Quake Wars.

Powiem tak, jeżeli cena na timsoft.pl jest taka jaka faktycznie ma być to jak tylko będę miał trochę wolnych środków to kupuję ją od razu. :D

Offline

 

#15  2007-09-16 17:08:20

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: Quake Wars.

No No cena jest konkurencyina w porownaniu do innych gier:)


LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!!
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#16  2007-10-17 14:42:30

  Matthew - Użytkownik

Matthew
Użytkownik
Skąd: Lipka/Gdańsk (PG)
Zarejestrowany: 2006-06-09
Serwis

Re: Quake Wars.

Pojawiło się linuksowe demo ET:QW (szok... bo nic nie wskazywało na to, że się ukaże). Torrent: http://zerowing.idsoftware.com:6969/torrents/01700a … 17228.torrent

Offline

 

#17  2007-10-17 15:30:06

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: Quake Wars.

O_o widisz:) Dzięki za info!!!
Downloading......


LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!!
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#18  2007-10-18 00:13:01

  bns - unknown

bns
unknown
Zarejestrowany: 2005-12-25
Serwis

Re: Quake Wars.

Nie moglem do konca porownac wersji na Linuxa z ta z Windowsa gdyz mam pare problemow:
Rozdzielczosc na jakiej da sie grac to 640x480. Jak ustawiam wieksza obraz gry robi sie jakby w okienku, a na okolo niego jest czarne tlo. Im wieksza rozdzielczosc to "okienko" z gra robi sie mniejsze. Zreszta 640x480 nie wyswietla obrazu poprawnie gdyz obcina troche ekran z gry na dole, ale jest to jedyna rozdzielczosc ktora powieksza mi "okienko" z gra na ful. Sprawdzalem przy wylaczonym compiz-fusion ale nie pomoglo.
Drugi problem to to ze nie moge wlaczyc wygladzenia krawedzi, w menu jest tylko opcja disable, na Win moglem.
Tez tak macie? Jakies pomysly?

Nvidia GeForce Go 7600, stery 100.14.19, jajko dystrybucyjne 2.6.22-2-686, Debian sid.


Pozdrawiam,
bns

Offline

 

#19  2007-10-18 06:43:12

  Matthew - Użytkownik

Matthew
Użytkownik
Skąd: Lipka/Gdańsk (PG)
Zarejestrowany: 2006-06-09
Serwis

Re: Quake Wars.

Nie moglem do konca porownac wersji na Linuxa z ta z Windowsa gdyz mam pare problemow:
Rozdzielczosc na jakiej da sie grac to 640x480. Jak ustawiam wieksza obraz gry robi sie jakby w okienku, a na okolo niego jest czarne tlo. Im wieksza rozdzielczosc to "okienko" z gra robi sie mniejsze. Zreszta 640x480 nie wyswietla obrazu poprawnie gdyz obcina troche ekran z gry na dole, ale jest to jedyna rozdzielczosc ktora powieksza mi "okienko" z gra na ful. Sprawdzalem przy wylaczonym compiz-fusion ale nie pomoglo.
Drugi problem to to ze nie moge wlaczyc wygladzenia krawedzi, w menu jest tylko opcja disable, na Win moglem.
Tez tak macie? Jakies pomysly?

Nvidia GeForce Go 7600, stery 100.14.19, jajko dystrybucyjne 2.6.22-2-686, Debian sid.

Wyłącz grę i włącz ją ponownie. :) A na wygładzanie też jeszcze nic nie znalazłem.
EDIT: A aplikacji do sterowania nVidii są opcje do ustawienia wygładzania niezależnie od programu. Ale to trzeba za każdym startem systemu robić.

Offline

 

#20  2007-10-18 16:17:09

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: Quake Wars.

No ja już dziś w szkole miałem przyjemność zagrać:) Moje odczucia są bardzo pozytywne! W końcu ukazała się jedna z najbardziej oczekiwanych gier również  na Linuxa . Może  ta gra zapoczątkuje szereg zmian gdzie programiści i dystrybutorzy gier zaczną tworzyć gry również na Linuxa a jeśli by się tak stało to liczba osób pracujących na linuxie wzrosła by pewnie dwukrotnie a może i więcej razy! A co do samej gry to wypasss miałem okazję na tym samym kompie grac na windowsie i na linuxie i zauważyłem pewne zmiany czyżby na Debianku był większa wydajność niż na śmieciu? Tak mi się wydaję że na windzie bardziej muliło....


LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!!
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#21  2007-10-18 17:44:43

  Matthew - Użytkownik

Matthew
Użytkownik
Skąd: Lipka/Gdańsk (PG)
Zarejestrowany: 2006-06-09
Serwis

Re: Quake Wars.

Wbrew pozorom to na linuksie bardziej muli przy takich samych ustawieniach. Linuksa używa 0.8% ludzi podpiętych do sieci, więc wątpię, żeby ta gra cokolwiek zmieniła.

Offline

 

#22  2007-10-18 21:34:46

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: Quake Wars.

Dziwny problem;/ Pobrałem już w domciu to demko instaluje identycznie jak w szkole wszytko wygląda ok odpalam grę i zamiast się włączyć procesor przez kilka sekund pracuje na 100% potem mignie mi czarny ekran i znowu moim oczom ukazuje się pulpit:P O co może chodzić?


LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!!
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#23  2007-10-19 08:28:14

  BRuM - Użytkownik

BRuM
Użytkownik
Skąd: Słupsk
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: Quake Wars.

Odpal w konsoli i pokaż co wypluje.

Offline

 

#24  2007-10-19 15:02:17

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: Quake Wars.

Już chyba wiem o co biega:)

Kod:

Running 32 bit binaries on a 64 bit system

You need to install various 32 bit compatibility libraries. Most distributions have an all-in-one package that will provide everything you need.

Mam athlona 1800+ No ale nie wiem jakie to pakiety!!??


LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!!
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#25  2007-10-23 12:31:32

  larret - Użytkownik

larret
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-10-10

Re: Quake Wars.

Przynam że w moim przypadku klient linuxowy jest nieco efektywniejszy niż windshitowy. Małe problemy z rozdzielczością powyżej 800x600 to niewiele jak na 6600GT na Ath64 3000+....

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)