Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-06-08 15:57:57

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Rejestracja domeny i 2 name serwery :/

Witam.

Przy rejestrowaniu domeny w NASK należy podać przynajmniej 2 nameserwery(czyli w moim przekonaniu 2 serwetry dns).W jakim celu te 2 nameserweryi skad ja je mam wziać?Przecież ja chcialem tylko zarejestrować sobie nazwe domeny i przypisać jej adres IP serwera na ktorym jest strona.Czy tez nask nie zapewnia mi swojego serwera dnsi musze podawac jakies inne ale skad?


Pozdrawiam

Offline

 

#2  2005-06-08 20:04:00

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Rejestracja domeny i 2 name serwery :/

ja kozystam z home.pl maja on swoj server DNS i estem badzo zadowolona :]

Offline

 

#3  2005-06-08 22:00:53

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Rejestracja domeny i 2 name serwery :/

Hmm ale home.pl ma napewno umowe z NASKIEM.Co takiego robi NASK bo gdzieś musi umieścić ta informacje jaki IP do jakiej domeny jest przyporządkowany i mi sie wydawalo ze wlasnie wrzuca to  na jakis swoj serwer DNS  na ktory ma namiar jeden z tych 13 głownych serwerów DNS na swiecie.O co w tym chodzi?Czy wykupienie domeny w nask w iaze sie z tym ze NASK poinformuje jakis z tych 13 serwerów na swiecie aby zapodali ne jeden z tych 13 serw. info  ze odmenie xxxxx.pl odpowiada jakis tam IP

Mysle ze rozumiecie o co mi chodzi:)


Pozdrawiam

Offline

 

#4  2005-06-09 00:56:12

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: Rejestracja domeny i 2 name serwery :/

a ja postawilem sobie dwa bindy (serwery DNS) i mam :P

tak serio , to jezeli masz publiczne IP to dlaczego bys nie miał trzymac wlasnej domeny ?

Offline

 

#5  2005-06-09 01:00:32

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Rejestracja domeny i 2 name serwery :/

Witam,

Mi chodzi o to co robi nask ze dana domena w chodzi w obieg i mozna sie nia poslugiwac?Gdzie jaka informacje umoieszcza?


Pozdrawiam

Offline

 

#6  2005-06-09 21:40:14

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Rejestracja domeny i 2 name serwery :/

Heh dla zainteresowanych ,znalazlem:)

polski główny serwer domeny krajowej .pl (a.nask.pl) działa w trybie odpytywania nierekursywnego.

czyli

Name serwer odpowiada na zapytanie, używając tylko lokalnych już posiadanych danych. Odpowiedź może zawierać komunikat o błędzie ("nie istnieje nazwa"), właściwą odpowiedź ("znam odpowiedź, oto ona...") lub odnośnik do innego serwera, który ma dokładniejsze dane ("odpowiedź nie u mnie, ale szukaj na serwerach...").

Czyli nask dodaje informacje o zarejestrowanej no swojego nierekursywnego DNSA:)[/code]


Pozdrawiam

Offline

 

#7  2005-08-31 20:54:23

  voti - Votisław Naczelnik

voti
Votisław Naczelnik
Zarejestrowany: 2004-04-18

Re: Rejestracja domeny i 2 name serwery :/

Niezwykle Aktywna Siatka Kretynów - takie okreslenie słyszałem dawno w czasie studiów ;))


Registered Linux User #383763

Offline

 

#8  2005-08-31 23:03:07

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Rejestracja domeny i 2 name serwery :/

Niezwykle Aktywna Siatka Kretynów

pasuje ;)


linux regd. user #248790

Offline

 

#9  2005-09-01 09:30:33

  damned - Członek DUG

damned
Członek DUG
Skąd: Jawor
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: Rejestracja domeny i 2 name serwery :/

Witam.

Przy rejestrowaniu domeny w NASK należy podać przynajmniej 2 nameserwery(czyli w moim przekonaniu 2 serwetry dns).W jakim celu te 2 nameserweryi skad ja je mam wziać?Przecież ja chcialem tylko zarejestrować sobie nazwe domeny i przypisać jej adres IP serwera na ktorym jest strona.Czy tez nask nie zapewnia mi swojego serwera dnsi musze podawac jakies inne ale skad?

Tam się rejestruje domeny, nie utrzymuje. Oni nie są od tego i raczej ich to nie obchodzi co z tą domeną zrobisz, a nazwy nameserwerów musisz podać podczas rejestracji. Jeśli nie masz żadnych serwerów dns to znajdź sobie jakieś darmowe. Np.:
http://freedns.sgh.waw.pl/
http://everydns.net/


::: ,,If you gaze long into an abyss, the abyss will gaze back into you.'' - Friedrich Nietzsche. :::
::: http://www.linuxstorm.org/ | http://www.damned.pl/ :::
::: Michał ,,RAVEN'' Gottlieb :::

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)