Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-08-21 09:54:25

  interpositus - Członek DUG

interpositus
Członek DUG
Skąd: Nowy Sacz
Zarejestrowany: 2007-08-16

Jest Sens z instalowania AntyVirusa na linuxa?

Czy jest sens z instalowania np. avasta-home na linuxa ?

Ja widzę tylko jeden powód:
- korzysta się z wine, który ma katalog WINDOWS czyli może być narażony na virusy i po to się instaluje avasta.

Znacie jakieś inne powody?
Avast wykrywa szkodliwe linuxowe skrypty?

Offline

 

#2  2007-08-21 10:53:41

  ponury_kostek - Użytkownik

ponury_kostek
Użytkownik
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2007-01-02
Serwis

Re: Jest Sens z instalowania AntyVirusa na linuxa?

Wirusy z Shita moga zarazac tylko Shitowe aplikacje, tak wiec w najgorszym wypadku bedziesz mogl skasowac ~/.wine/ :)
Na samego Linux'a jeszcze nie spotkalem sie z wirusami, to znaczy wiem ze sa ale to tak jak z kosmitami, ponoc sa ale tak naprawde nikt ich nie widzial :P

Offline

 

#3  2007-08-21 11:19:12

  kayo - Członek DUG

kayo
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-05-20

Re: Jest Sens z instalowania AntyVirusa na linuxa?

Wirusy z Shita moga zarazac tylko Shitowe aplikacje, tak wiec w najgorszym wypadku bedziesz mogl skasowac ~/.wine/ :)
Na samego Linux'a jeszcze nie spotkalem sie z wirusami, to znaczy wiem ze sa ale to tak jak z kosmitami, ponoc sa ale tak naprawde nikt ich nie widzial :P

A ja na wlasnej skorze odczulem dzialanie wirusa na linuxie... Mialem kiedys dziurawe OpenSSL i Slapper mi wlazl...


Having a Windows 95 box hooked to the internet is akin to walking naked into a prison carrying a carton of cigarettes.
-----------------
jid: kayo77//gmail.com  gg #1046710

Offline

 

#4  2007-08-21 11:30:26

  interpositus - Członek DUG

interpositus
Członek DUG
Skąd: Nowy Sacz
Zarejestrowany: 2007-08-16

Re: Jest Sens z instalowania AntyVirusa na linuxa?

Wirusy z Shita moga zarazac tylko Shitowe aplikacje, tak wiec w najgorszym wypadku bedziesz mogl skasowac ~/.wine/ :)
Na samego Linux'a jeszcze nie spotkalem sie z wirusami, to znaczy wiem ze sa ale to tak jak z kosmitami, ponoc sa ale tak naprawde nikt ich nie widzial :P

A ja na wlasnej skorze odczulem dzialanie wirusa na linuxie... Mialem kiedys dziurawe OpenSSL i Slapper mi wlazl...

A czy Avast na linuxa usunie takiego 'Slappera" ?

Offline

 

#5  2007-08-21 12:15:04

  GuruPL - Członek DUG

GuruPL
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-13
Serwis

Re: Jest Sens z instalowania AntyVirusa na linuxa?

no wlasnie. Ja pracuje jako Helpdesk dla Uniwerku i zeby uzywac legalnie laptopa jako pracownik kazali mi wgrac Sophosa na mojego Debianka.

i moje biedactwo do dis dnia sieci univerku legalnie nie musnelo.

Offline

 

#6  2007-08-21 12:43:03

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Jest Sens z instalowania AntyVirusa na linuxa?

Tu jest ciekawy wątek na temat wirusów i antywirusów na linuxa.


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#7  2007-08-21 16:07:23

  Contravene - Użytkownik

Contravene
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-07

Re: Jest Sens z instalowania AntyVirusa na linuxa?

Poczta, dyski sieciowe, bazy danych itd. Dobrze zatrzymać wirusa już na Linuksowym serwerze, zanim dotrze do Windowsa w sieci.

Offline

 

#8  2007-08-21 16:49:52

  interpositus - Członek DUG

interpositus
Członek DUG
Skąd: Nowy Sacz
Zarejestrowany: 2007-08-16

Re: Jest Sens z instalowania AntyVirusa na linuxa?

Z tego co zauważyłem chyba nie warto instalować...
No ew. tylko dla wine... Przetestuję KlamAV .

Offline

 

#9  2007-08-21 20:26:24

  rafi - Użytkownik

rafi
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: Jest Sens z instalowania AntyVirusa na linuxa?

I mnie się też wydaje, że nie warto instalować antywirusów, zwłaszcza komercyjnych. Sądzę, że lepszą ochronę zapewni codzienna aktualizacja systemu i nieinstalowanie oprogramowania o niepewnym pochodzeniu. GNU/Linuks jest o wiele bardziej znany i popularny niż kilka lat temu i próby zaszkodzenia mu z pewnością stają się coraz częstsze. Mimo to poziom zagrożenia jakoś odczuwalnie się nie zwiększa. Według mnie świadczy to o klasie naszego ulubionego systemu.


Furie terribili!
Circondatemi,
Sequidatemi
Con faci orribili!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)