Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-06-04 22:30:28

  Mick - Członek DUG

Mick
Członek DUG
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Zarejestrowany: 2004-04-26
Serwis

stary serwer --> nowy serwer

hej,
zastanawiam się jak wykonać przeniesienie kilku rzeczy z jednego serwera na drugi tzn serwer jako maszyna ten sam ale system od podstaw zbudowany bo mozna powiedziec ze przydaloby sie mu to ze wzgledu na popelnione wczesniej bledy itp...

1. przenoszenie kont userow - jak?
2. mam postfixa no i te maile aby im zostaly chyba ze by sie dalo to przeniesc na postfix + postgre to bylby wypas.
3. mysql i postgre to raczej chyba nie problem choc jeszcze nie wiem jak sie zabrac do tego.
4. configi - cale /etc + cfg kernela nie powinno byc problemu
5. cos o czym moglem zapomniec a warto zrobic ?

Nie wiem do konca czy warto sie bawic w takie cos ale czuje ze po tym czasie co zajmuje sie serwerem kilka rzeczy inaczej bym wykonal np. podzial partycji, postfixa juz na postgre.
Jako dodatek chcialbym sie dowiedziec co polecacie z programow pod swiezy serwer (router + uslugi) cos w stylu apache + php + postgre + mysql + posfix + proftp + oident + mysqladmin + pgadmin + squid - tak jak narazie sobie wyobrazam to tzn jeszcze jakies SSL i inne do apache (chyba wersja 1.3 choc nie wiem czy dalej nie korzystac z apache2).
Troche ogolne pytanie ale mam nadzieje ze cos doradzicie ;)

Offline

 

#2  2005-06-04 23:30:16

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: stary serwer --> nowy serwer

przneisienie kkont raczje tez nie powinno byc problemem
Jesli system jest postawiony "znoscie" i tylko problem tkwi w partycjach to tez nie widze problemu w zmianie ich rozmiarow :]

Offline

 

#3  2005-06-05 10:48:04

  x-dos - Członek DUG

x-dos
Członek DUG
Skąd: United World
Zarejestrowany: 2005-04-10
Serwis

Re: stary serwer --> nowy serwer

Jeżeli chodzi o MySQL to /var/lib/mysql - tutaj chyba są wszystkie bazy.
Co do Apache - ja używam Apache 1.3 + SSL + PHP4 + MySQL + phpMyAdmin - i wszystko gra idealnie ;D Co do Apache2 nie jestem jak narazie za bardzo przekonany

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)