Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-07-13 22:32:33

  Kpt. - Użytkownik

Kpt.
Użytkownik
Skąd: Wielkopolska
Zarejestrowany: 2005-11-10

Spamer w sieci?

Mam taki problem. Moj serwer znalazl sie na czarnej liscie. Mam spammera w sieci, czy np wysylajac do klientow kilka maili jednego za drugim moge znalezc sie na liscie. Jak dlugo serwer na niej pozostaje? W jaki sposob ewentualnie tropic osobe, ktora wysyla spam?

Offline

 

#2  2007-07-14 00:14:14

  Punisher999 - Użytkownik

Punisher999
Użytkownik
Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2005-07-15
Serwis

Re: Spamer w sieci?

Pobserwuj porty pocztowe POP3 i SMTP jak ktoś bedzie genrował ponad przeciętnie to twoj spamer. (no chyba ze nadaje na innych portach o standardowe, ale lepszego pomysłu nie mam)

Offline

 

#3  2007-07-14 16:36:07

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Spamer w sieci?

POP3 nie wiem czy jest sens jak jest odpowiedzialna za poczte przychodząca.  Ale port 25 SMTP jak najbardziej, tak jak wcześniej napisano zobaczyć ruch jaki na ten port ktoś generuje ( ilość pakietów). Niekoniecznie musisz mieć typowego spamera w sieci , może to byc poprostu jakis trojan, wirus, program szpiegowski, który wysyła w świat maile. Jesli znajdziesz delikwenta, niech on przeskanuje system programami antywirusowymi, antyszpiegowskimi i usunie draństwo.


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#4  2007-07-14 18:07:03

  Kpt. - Użytkownik

Kpt.
Użytkownik
Skąd: Wielkopolska
Zarejestrowany: 2005-11-10

Re: Spamer w sieci?

Dopadlem spammera, dzienks chlopaki.

Offline

 

#5  2007-07-16 08:54:42

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Spamer w sieci?

Proponuje zapdoac na serwerze
smtp-gated

ktyr bedzie pilnowal takich spamerow :]

po zrobieniu pozadkow w sieci to proponue napisac meila zeby wywalilo nasz server z czarnych list

Offline

 

#6  2007-07-16 14:56:46

  Kpt. - Użytkownik

Kpt.
Użytkownik
Skąd: Wielkopolska
Zarejestrowany: 2005-11-10

Re: Spamer w sieci?

em... Mozesz powiedziec cos wiecej na ten temat? Gosc nie uzywal mojego serwera pocztowego, tylko laczyl sie za cala masa zewnetrznych serwerow prwnie open relay. Wycialem na prerouting i u niego samego na routrze 25 i sru. Na razie spokoj. Jak bede mial czas to wpadne, bo jak znam zycie usuniecie tego bedzie przekraczalo jego mozliwosci.

Offline

 

#7  2007-07-16 16:19:09

  Libo - Użytkownik

Libo
Użytkownik
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2004-10-25

Re: Spamer w sieci?

mozesz poradzic sobie z tym problemem rowniez w ten sposob:
1) dodajesz do firewalla regulki:

Kod:

$IPTABLES -I FORWARD -p tcp --dport 25 -i $LANETH -m state --state NEW -m recent --set --name SPAM
$IPTABLES -I FORWARD -p tcp --dport 25 -i $LANETH -m state --state NEW -m recent --name SPAM --update --seconds 60 --hitcount 3 -j LOG --log-level debug --log-prefix "SPAM:"
$IPTABLES -I FORWARD -p tcp --dport 25 -i $LANETH -m state --state NEW -m recent --name SPAM --update --seconds 60 --hitcount 5 -j DROP

co ograniczy ilosc wysylanych mail przez danego hosta do 5 / min, a przy wysylce juz 3/min zostanie ten fakt zalogowany przez sysloga

2) po wyeliminowaniu spamerow piszesz maila ( w zaleznosc na jakiej bl sie znajdujesz ) z prozba o usuniecie twojego ip z tej lisy bo pozbyles sie juz spamera

pozdr


Nie ma nie idzie... jest nie umiem.

Offline

 

#8  2007-07-16 19:12:31

  Kpt. - Użytkownik

Kpt.
Użytkownik
Skąd: Wielkopolska
Zarejestrowany: 2005-11-10

Re: Spamer w sieci?

Dzieki. Jak mowilem- sprawa zalatwiona. Wycialem goscia na jego routerku, chociaz i tak widze, ze sporadycznie cos wyjdzie, ale dorzucilem regulki u siebie - na razie spokoj.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)