Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-06-28 19:04:20

  szawel - Użytkownik

szawel
Użytkownik
Skąd: z kątowni
Zarejestrowany: 2006-11-13

Wymiana karty sieciowej i zonk :/

Witam,

Mam router na Debianie 4. Dzisiaj przestał działać - po przeanalizowaniu problemu doszedłem, ze padła jedna z sieciówek. Wymieniłem ją na identyczną (Realtek 8029 AS PCI), ale na polecenie:

Kod:

ifconfig eth0

dostaję:

Kod:

eth0: error fetching interface information: Device not found

chociaż podczas startu system wyrzuca informacje, że znalazł tę sieciówkę.
Druga karta to Realtek 8139. Sterowniki są wkompilowane w jajo.

Jak przekonać Debiana, żeby pracował na tej wymienionej karcie?


http://img84.imageshack.us/img84/7711/374516nq6.png

Offline

 

#2  2007-06-29 10:06:00

  owca_z - Użytkownik

owca_z
Użytkownik
Skąd: Wodzisław Śl/Jastrzębie Zdr
Zarejestrowany: 2004-09-24

Re: Wymiana karty sieciowej i zonk :/

może ci się zmieniła nazwa urządzenia to już może nie być eth0 ale np. eth1, lub eth2. poprzestawiała sie numeracja


`|`
--

Offline

 

#3  2007-06-29 11:00:14

  szawel - Użytkownik

szawel
Użytkownik
Skąd: z kątowni
Zarejestrowany: 2006-11-13

Re: Wymiana karty sieciowej i zonk :/

Nie, to nie to. Dla pewności wyjąłem tę drugą kartę z komputera i ciągle było to samo...
Wkładam inną kartę (ten sam model) i krzyczy, że nie rozpoznaje urządzenia - to samo gdy włożę innego Realteka 8139 :/
Nie wiem co mu nie pasi... ma sterowniki, zresztą wykrywa karty przy starcie tylko później nie chce na nich działać...

Może to być spowodowane tym, że sterowniki są wkompilowane w jądro na stałe, a nie ładowane jako moduły?

---------
EDIT
---------

No cóż... nie mogłem sobie pozwolić na dłuższy przestój i po prostu postawiłem router od nowa z inną kartą sieciową :/
Mało eleganckie rozwiązanie, ale skuteczne...

Zauważyłem przy tym, że karty sieciowe są numerowane w kolejności wysokości modelu... i to mogło trochę namieszać.
Tzn. jak miałem wpiętego Realteka 8129 w slot nr 1, a Realteka 8139 w slot nr 2 to Realtek 8139 był dla systemu interfejsem eth0, a starsza karta była eth1 (w routerze, poprzez konfigurację, wymuszona była kolejność wg numerów slotów na płycie).
Teraz mam dwa Realteki 8139 i system nadał im numery wg kolejności slotów na płycie.
Sterowniki znowu wkompilowałem w jajo, ale za to dołożyłem od razu trzecią kartę - na wszelki wypadek, jako zapas ;]

Pozdrawiam


http://img84.imageshack.us/img84/7711/374516nq6.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)