Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-06-10 17:54:51

  b4mbus - Użytkownik

b4mbus
Użytkownik
Skąd: czę100chowa
Zarejestrowany: 2007-02-02

Bateria CMOS...

MUsze wymienić bateryjke w mojej plycie serwerka :) zawsze jak padnie zasilanie zegar resetuje sie na rok 2000 i godz 00:00 ;/ gdy w biose ustawie parawuidlowo wtedy debianek przekreci o 2 godz w przod ;/;/ tak jakby zla strea casowa byla ;/;/ ustawiam sobie poleceniem date ;/ ale pozniej znoow to samo ;/ jak zmienic strefe czasowa lub jak zrobic by to juz nie sprawialo mi problemu ;/;/

Offline

 

#2  2007-06-10 17:57:08

  szczypior88 - Członek DUG

szczypior88
Członek DUG
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-02-06
Serwis

Re: Bateria CMOS...

ja ustawiłem sobie zegar wg tego


http://www.szczypior88.republika.pl/cwp.gif
pozdrawiam
szczypior

Offline

 

#3  2007-06-10 18:08:16

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Bateria CMOS...

To że nie trzema czasu gdy brak jest zasilania to nie zawsze bateria, część płyt głownych cierpiała na tą przypadłość.
Żle wybrałeś ustawienia podczas instalacji, a mianowicie wybrałeś zegar sprzętowy na GMT, a dopiero później lokalne ustawienia. I gdy ustawiasz zegar sprzętowy na "nasz czas" to po uzyciu "date" będziesz miał czas sprzętowy +strefa. Użyj polecenia "date -u" aby wyświetlić czas uniwersalny lub gdy podasz nowy to ustawić go. Polecam też zrobić to w ten sposób:
apt-get install rdate
rdate -s vega.cbk.poznan.pl

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)