Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#126  2009-02-19 14:54:47

  Kudzu - 1NF:rM@7iON1SP0vvErr

Kudzu
1NF:rM@7iON1SP0vvErr
Skąd: Universe
Zarejestrowany: 2007-01-06

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

kde4.2 jest naprawdę fajne ale brakuje jeszcze paru programów na libsy od kde4.x

portują już ale...

Ja i tak mogę powiedzieć, że pare razy zdradziłem Fluxboxa ale już nie popełnie takiego błędu:))

Elu, przecież w 4.2 też jest konsole i ładnie śmiga.. wygląda troszkę inaczej ale co tam:P


...software is like sex
it's better when it's free..

Offline

 

#127  2009-03-12 22:58:23

  Piotrek - Użytkownik

Piotrek
Użytkownik
Skąd: /dev/rokicze
Zarejestrowany: 2009-02-06

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

Po przeczytaniu tylu pozytywnych wypowiedzi o fluxbox'ie, w końcu się skusiłem... i flux po prostu wymiata :D Zaskoczyła mnie prostota (w pozytywnym znaczeniu) i konfiguralność tego WM'a :) flux'a mam dopiero od 3 tygodni, ale chyba nie zmienię go na żaden inny :P


...the Linux philosophy is "laugh in the face of danger". Oops. Wrong one. "Do it yourself". That's it.
by Linus

piotrek@jid.dug.net.pl

Offline

 

#128  2009-04-09 10:18:23

  urug - Członek DUG

urug
Członek DUG
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2008-04-22
Serwis

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

A znacie może jakieś WM'y, na których wygodnie się pracuje przy niskich rozdzielczościach? Mam 1024x768 i w zasadzie jedną aplikację otwieram na jednym pulpicie, a fluxbox którego używam ma bardzo ułomnego pagera (fbpagera), więc jest ciężko...


Pozdrawiam, Tomek

Offline

 

#129  2009-04-09 10:41:55

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

urug napisał(-a):

A znacie może jakieś WM'y, na których wygodnie się pracuje przy niskich rozdzielczościach? Mam 1024x768 i w zasadzie jedną aplikację otwieram na jednym pulpicie, a fluxbox którego używam ma bardzo ułomnego pagera (fbpagera), więc jest ciężko...

Sprawdź FVWM-Crystal

Offline

 

#130  2009-04-09 12:29:13

  urug - Członek DUG

urug
Członek DUG
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2008-04-22
Serwis

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

Zainstalowałem e16 i poza brakiem traya (Dlaczego nigdy nic nie jest fajne w 100%?) ma to czego potrzebowałem - super pager i masę pulpitów :P


Pozdrawiam, Tomek

Offline

 

#131  2009-04-09 19:48:34

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

e16 jak dlamnie lepszy od fluxboxa


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

#132  2009-04-09 19:49:33

  urug - Członek DUG

urug
Członek DUG
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2008-04-22
Serwis

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

W pełni się z Tobą Ryszard zgadzam. Wygodna obsługa wielu pulpitów, nawet systray jest którego wcześniej nie zauważyłem. Świetny :)


Pozdrawiam, Tomek

Offline

 

#133  2009-04-09 19:51:35

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

A tak przy okazji to w jakim repo jest E16/E17 ?? W testingu nie widziałem a teraz siedzę na nówce SID'zie i też nie ma, a już tyle o E1x słyszałem że chciałbym przetestować ;]


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#134  2009-04-09 20:04:39

  urug - Członek DUG

urug
Członek DUG
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2008-04-22
Serwis

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

e17 jest w experimental, e16 jest wszędzie.


Pozdrawiam, Tomek

Offline

 

#135  2009-04-09 20:14:50

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

Dzięku urug Racja e16 jest w repo - nie wiem jak patrzyłem wcześniej ;) Są jakieś znaczne różnice w działaniu/wyglądzie? Przyznaję bez bicia nie chce mi się czytać changelogów :) Lepiej zasięgnąć rady kogoś kto używa(ł) jednego(obu) ;)


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#136  2009-04-09 20:25:14

  urug - Członek DUG

urug
Członek DUG
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2008-04-22
Serwis

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

Mi e17 praktycznie w ogóle nie działał. Nie dało się jako tapety ustawić jpg'a, wykrzaczało się sporo pluginów. e16 przynajmniej działa stabilnie, ale jest nie ma co ukrywać stary :-)


Pozdrawiam, Tomek

Offline

 

#137  2009-04-10 18:35:38

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

Są jeszcze repo elive'a

Kod:

deb http://europe.repository.elive-systems.com/ lenny main elive drivers tests efl ports

A  e16 nie jest stary. Ciągle go rozwijają (na szczęście), szkoda tylko że porzucili engage'a ;/.

Offline

 

#138  2009-04-10 18:40:19

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

A ja jednak powróciłem do Fluxboxa xD testowałem KDE4.2 ale na moim sprzęcie raczej się nie nadaje do użytkowania, E16 też przetestowałem ale odrzuciło mnie w swej "czystej formie" ;) OpenBox też mnie przeraził, Flux natomiast zaraz po zainstalowaniu był najprzyjemniejszy. Przerobiłem jeszcze LXDE - fajne, przykuwa uwagę i jest niezłe ale nie moglem zmusić PCMANFM do montowania napędów USB :|Pod rootem działało a u usera nie chciało ;] Pozostałem z Fluxem, teraz zainteresuję się jakimiś iDeskami etc ;)


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#139  2009-04-10 19:54:27

  urug - Członek DUG

urug
Członek DUG
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2008-04-22
Serwis

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

Lorenzo, to coś im się nie chce dobrze znanych bugów poprawiać :P

EDIT:
przepraszam, pomyliłem się. Zainstalowalem wersję ze squeez'a i tam jest kilka bugfixów.

Ostatnio edytowany przez urug (2009-04-13 13:36:03)


Pozdrawiam, Tomek

Offline

 

#140  2009-04-13 18:32:26

  skotx - Członek DUG

skotx
Członek DUG
Skąd: Olkusz
Zarejestrowany: 2008-01-22

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

urug napisał(-a):

Mi e17 praktycznie w ogóle nie działał. Nie dało się jako tapety ustawić jpg'a, wykrzaczało się sporo pluginów.

Mi działa i powoli od jakiegoś czasu zastępuje już fluxboxa ;) jpg'i da się obecnie ustawiać, a jak nie działa to konwertujesz to sobie na edj ( http://files.codito.in/utils/e17/e17setroot/ )
Kilka pluginów nie działa jeszcze dobrze, ale już da się tego wszystkiego używać i nie można narzekać zbytnio.
btw. Ktoś tam kiedyś wspominał, że e17 jest fajny ale mu brakuje taskbara. Informuje że taskbar jest w 17 i nawet działa ;]


Jeśli mam wysłuchiwać czyichś poglądów, to niech będą one wypowiedziane w formie twierdzącej, wątpliwości sam mam dosyć.

Offline

 

#141  2009-04-13 20:32:42

  urug - Członek DUG

urug
Członek DUG
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2008-04-22
Serwis

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

A możesz powiedzieć co ma e17, czego brakuje e16? Poza aktywnym rozwojem i dodawaniem nowych ficzerów :-P

Niestety żeby zaktualizować do e17, musiałbym już zaktualizować system do squeeze, a kompilować mi się ze źródeł nie chce. Wolałbym wiedzieć czy warto.


Pozdrawiam, Tomek

Offline

 

#142  2009-04-13 21:10:54

  skotx - Członek DUG

skotx
Członek DUG
Skąd: Olkusz
Zarejestrowany: 2008-01-22

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

Ciężko mi powiedzieć co ma bo nie korzystałem długo z e16, było to bardzo krótko bo walałem fluxboxa. Jak dla mnie e17 jest dobra, ale to tylko moje zdanie.
Żeby skompilować to musiałbyś przejść na experimentala częściowo (chyba że się coś zmieniło) i z pół dnia stracić żeby wszystkie moduły skompilować.
Tak w skrócie to najlepiej chyba paczuszki z alphagemini instalować, bo te z experimentala mi zawsze robiły bubu, a szczególnie entrance.
repo:
deb http://debian.alphagemini.org/ unstable main

Teraz to idę po browary to Ci później albo jutro napiszę co mam zainstalowanego i co działa, żebyś się nie wkurw.. za dużo hehe
No i bez częściowej aktualizacji do squeeze się nie obejdzie.


Jeśli mam wysłuchiwać czyichś poglądów, to niech będą one wypowiedziane w formie twierdzącej, wątpliwości sam mam dosyć.

Offline

 

#143  2009-04-13 21:25:32

  urug - Członek DUG

urug
Członek DUG
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2008-04-22
Serwis

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

Wiesz co, to pozostanę jednak przy e16. Po aktualizacji do wersji z squeeze rozwiązało się parę problemów i teraz jestem z niego na prawdę zadowolony. Poczekam aż e17 będzie stable ;-) Wtedy pewnie squeeze już też będzie... więc problem zniknie.


Pozdrawiam, Tomek

Offline

 

#144  2009-04-14 19:20:06

  skotx - Członek DUG

skotx
Członek DUG
Skąd: Olkusz
Zarejestrowany: 2008-01-22

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

urug napisał(-a):

Wiesz co, to pozostanę jednak przy e16. Po aktualizacji do wersji z squeeze rozwiązało się parę problemów i teraz jestem z niego na prawdę zadowolony. Poczekam aż e17 będzie stable ;-) Wtedy pewnie squeeze już też będzie... więc problem zniknie.

heh do tego czasu to środowisko graficzne zmienisz z 8 razy ;) w e17 jest sporo rzeczy które muszą poprawić choćby poprawne wyświetlanie conky, karamby itp,  wyskakujących błędów pomimo że coś działa np. kadu. ehh kupe tego jeszcze jest i imso prędzej squeeze niż e17 zostanie stabilny ;]


Jeśli mam wysłuchiwać czyichś poglądów, to niech będą one wypowiedziane w formie twierdzącej, wątpliwości sam mam dosyć.

Offline

 

#145  2009-04-14 22:15:05

  adamos - Członek DUG

adamos
Członek DUG
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2004-12-14

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

a ja ostatnio lubię gnomę bo mi po porstu działa, szczególnie podoba mi się rozwiązanie z klawiszami funkcyjnymi gdzie w ustawieniach można wpisać np. 0xf6 i nie trzeba tak jak w kde nadawać każdemu klawiszowi nazwę,
chociaż z ostatnim xorgiem nie działa mi dwuklik na touchpadzie też ktoś tak ma?

Offline

 

#146  2009-04-14 22:35:17

  giegiel - Członek DUG

giegiel
Członek DUG
Skąd: Chrzypsko Wielkie/Poznań
Zarejestrowany: 2006-04-15

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

Ja po długim czasie z xfce zacząłem kombinować :) zainstalowałem:

e16->nie podobało mi się
e17->lepiej ale znowu coś nie przypasiło
fluxbox-> podejście numer 13213123432 :D i teraz zatrybiło został fluxik ;)

Offline

 

#147  2009-04-15 01:23:49

  sidjestgit - Gość

sidjestgit
Gość

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

No to ja.
Z lekkich lubie icewm plus rox (malo zre - duze mozliwosci konfiguracji - mily wyglad dla oka i menu mozna zrobic jak w windzie/kde (dobre dla poczatkujacych)
(wada - deweloper sie obija)

Z "kobyl" - preferuje KDE 3xx

Od 3 tygodni mam na laptopie splashtopa (http://www.splashtop.com/)
Przed wyjsciem do pracy ten system nie ma sobie rownych. Sprawdzanie poczty - sluchanie muzy (prz porannej kawie), zagadac z kumplem przez komunikator...
Strona startowa (np. onet.pl) jest zaladowana/dostepna po 9 sec od wcisniecia power w noteboku.

(nie przepadam za fluxboxem - choc czesto uzywam laptopa (poza domem) bez iXow , ale nie przepadam tez za beryl/compiz itp)

Duze nadzieje pokladam w LXDE - ale imo ... "czegos tam jeszcze brak".

 

#148  2009-04-17 23:24:08

  urug - Członek DUG

urug
Członek DUG
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2008-04-22
Serwis

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

Ja dziś postanowiłem wypróbować OpenBox'a (http://urug.net/trash/openbox.jpg). Jak na razie działa całkiem przyjemnie - nie występują takie śmieszne sytuacje jak w e16, że firefox nagle kradł mi focus, chociaż był schowany. Nie ma jednak róży bez kolców - niby tak napakowany funkcjonalnościami, a nie potrafi zablokować pozycji/wielkości okna. Przyjemna konfiguracja (pliki xml). Chciałbym już przy nim pozostać ;-]

Ostatnio edytowany przez urug (2009-04-18 00:21:09)


Pozdrawiam, Tomek

Offline

 

#149  2009-04-18 08:36:20

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

urug napisał(-a):

Przyjemna konfiguracja (pliki xml).

oksymoron ;)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#150  2009-04-19 09:43:48

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

Ja od miesiaca używam KDE4 (przy FVWM bym się wściekł z tą konfiguracją biorąc pod uwagę 2 monitory) i jestem zadowolony. Co prawda bugów troche jest (głównie z plasmą i tym czymś, co ma być zamiennikiem compiza), ale nie przeszkadzają w codziennym użytkowaniu kompa.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)