Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-05-10 17:26:02

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Pidgin - Własna paczka

Cześć, z pomocą tego artykuły, zrobiłem paczkę Debiana z gg2. Wszystko działało jak należy. Teraz zabrałem się za robienie paczki z Pidginem(chcę zobaczy ten komunikator) i utknąłem przy budowaniu paczki ( dpkg-buildpackage -rfakeroot ). Dodam tylko że ./configure przeszedł bezproblemowo. Poniższy log, dużo mi nie mówi.

Kod:

# Add here commands to compile the package.
/usr/bin/make
make[1]: Wejście do katalogu `/home/sp3cu/pidgin/pidgin-2.0.0'
/usr/bin/make  all-recursive
make[2]: Wejście do katalogu `/home/sp3cu/pidgin/pidgin-2.0.0'
Making all in libpurple
make[3]: Wejście do katalogu `/home/sp3cu/pidgin/pidgin-2.0.0/libpurple'
/usr/bin/make  all-recursive
make[4]: Wejście do katalogu `/home/sp3cu/pidgin/pidgin-2.0.0/libpurple'
Making all in gconf
make[5]: Wejście do katalogu `/home/sp3cu/pidgin/pidgin-2.0.0/libpurple/gconf'
LC_ALL=C ../../intltool-merge -s -u -c ../../po/.intltool-merge-cache ../../po p urple.schemas.in purple.schemas
Generating and caching the translation database
NOTICE: ../../po/tr.po is not in UTF-8 but ISO-8859-9, converting...
NOTICE: ../../po/nb.po is not in UTF-8 but ISO-8859-1, converting...
NOTICE: ../../po/id.po is not in UTF-8 but iso-8859-1, converting...
NOTICE: ../../po/th.po is not in UTF-8 but tis-620, converting...
Merging translations into purple.schemas.
make[5]: Opuszczenie katalogu `/home/sp3cu/pidgin/pidgin-2.0.0/libpurple/gconf'
Making all in plugins
make[5]: Wejście do katalogu `/home/sp3cu/pidgin/pidgin-2.0.0/libpurple/plugins'
Making all in ssl
make[6]: Wejście do katalogu `/home/sp3cu/pidgin/pidgin-2.0.0/libpurple/plugins/ ssl'
if /bin/sh ../../../libtool --silent --tag=CC --mode=compile i486-linux-gnu-gcc -DHAVE_CONFIG_H -I. -I. -I../../..  -DDATADIR="/usr/share" -DLIBDIR="/usr/lib /libpurple" -I../../../libpurple -I../../../libpurple -Wall  -Waggregate-return  -Wcast-align -Wdeclaration-after-statement -Wendif-labels -Werror-implicit-func tion-declaration -Wextra -Wno-sign-compare -Wno-unused-parameter -Winit-self -Wm issing-declarations -Wmissing-noreturn -Wmissing-prototypes -Wnested-externs -Wp ointer-arith -Wundef -Wp,-D_FORTIFY_SOURCE=2 -pthread -I/usr/include/glib-2.0 -I /usr/lib/glib-2.0/include      -g  -g -O2 -MT ssl.lo -MD -MP -MF ".deps/ssl.Tpo"  -c -o ssl.lo ssl.c; 
        then mv -f ".deps/ssl.Tpo" ".deps/ssl.Plo"; else rm -f ".deps/ssl.Tpo"; exit 1; fi
/bin/sh ../../../libtool --silent --tag=CC --mode=link i486-linux-gnu-gcc  -g  - g -O2  -Wl,-z,defs -o ssl.la -rpath /usr/lib/purple-2 -module -avoid-version ssl .lo -Wl,--export-dynamic -pthread -lgobject-2.0 -lgmodule-2.0 -ldl -lgthread-2.0  -lglib-2.0   -lnsl -lresolv
.libs/ssl.o: In function `purple_init_plugin':
/home/sp3cu/pidgin/pidgin-2.0.0/libpurple/plugins/ssl/ssl.c:124: undefined refer ence to `purple_plugin_register'
.libs/ssl.o: In function `plugin_unload':
/home/sp3cu/pidgin/pidgin-2.0.0/libpurple/plugins/ssl/ssl.c:71: undefined refere nce to `purple_plugins_get_loaded'
/home/sp3cu/pidgin/pidgin-2.0.0/libpurple/plugins/ssl/ssl.c:74: undefined refere nce to `purple_plugin_unload'
.libs/ssl.o: In function `probe_ssl_plugins':
/home/sp3cu/pidgin/pidgin-2.0.0/libpurple/plugins/ssl/ssl.c:40: undefined refere nce to `purple_plugins_get_all'
/home/sp3cu/pidgin/pidgin-2.0.0/libpurple/plugins/ssl/ssl.c:50: undefined refere nce to `purple_plugin_is_loaded'
/home/sp3cu/pidgin/pidgin-2.0.0/libpurple/plugins/ssl/ssl.c:50: undefined refere nce to `purple_plugin_load'
collect2: ld returned 1 exit status
make[6]: *** [ssl.la] Błąd 1
make[6]: Opuszczenie katalogu `/home/sp3cu/pidgin/pidgin-2.0.0/libpurple/plugins /ssl'
make[5]: *** [all-recursive] Błąd 1
make[5]: Opuszczenie katalogu `/home/sp3cu/pidgin/pidgin-2.0.0/libpurple/plugins '
make[4]: *** [all-recursive] Błąd 1
make[4]: Opuszczenie katalogu `/home/sp3cu/pidgin/pidgin-2.0.0/libpurple'
make[3]: *** [all] Błąd 2
make[3]: Opuszczenie katalogu `/home/sp3cu/pidgin/pidgin-2.0.0/libpurple'
make[2]: *** [all-recursive] Błąd 1
make[2]: Opuszczenie katalogu `/home/sp3cu/pidgin/pidgin-2.0.0'
make[1]: *** [all] Błąd 2
make[1]: Opuszczenie katalogu `/home/sp3cu/pidgin/pidgin-2.0.0'
make: *** [build-stamp] Błąd 2

Strona domowa Pidgina: www.pidgin.im ,  z niej pobierałem źródła.


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#2  2007-05-10 17:28:11

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Pidgin - Własna paczka

pidgin jest w repo unstable

Offline

 

#3  2007-05-10 17:30:49

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Pidgin - Własna paczka

pidgin jest w repo unstable

Chciał bym zrobić własną paczkę.


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#4  2007-05-10 17:42:41

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: Pidgin - Własna paczka

a walnij to chekinstalem zobacz co ci powie


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

#5  2007-05-10 17:43:54

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Pidgin - Własna paczka

Spróbuj wykonać zamiast dpkg-buildpackage:
debian/rules build
debian/rules binary
Jeszcze w kość może dawać jakaś paczka nagłówkowa z libssl, albo moduł do szyfrowania w pidginie.

Jeszcze sprawdzę czy mi sie uda.

Offline

 

#6  2007-05-10 18:11:31

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Pidgin - Własna paczka

Spróbuj wykonać zamiast dpkg-buildpackage:
debian/rules build
debian/rules binary
Jeszcze w kość może dawać jakaś paczka nagłówkowa z libssl, albo moduł do szyfrowania w pidginie.

Jeszcze sprawdzę czy mi sie uda.

debian/rules X dają ten sam komunikat :(


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#7  2007-05-10 20:08:40

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Pidgin - Własna paczka

Jeszcze nie skończyłem kompilacji (K6 to nie 8 rdzeniówka ;-) ), ale przeskoczyłem feralny punkt.

Zrób tak:
1.Wywal katalog z rozpakowanymi źródłami, apottem rozpakuj źródła ponownie i zdebianizuj przy użyciu dh_make -e mejl -f ../pidgin-2.00.tgz  //make distclean nie wywala wszystkiego (nie wiedziec czemu)
2. po wyedytowaniu debian/control otwórz do edycji debian/rules.
3. Zahaszuj linijkę z ./configure --host=$(DEB_HOST_GNU_TYPE) ...etc, zas pod nią wpisz:
./configure  --prefix=/usr --mandir=$${prefix}/share/man --infodir=$${prefix}/share/info
Potem dpkg-buildpackage.

P.S. Wszystko robiłem jako root oraz użyłem gcc w wersji  3.4. Jeszcze pobrubuje z optymalizacją i gcc-4.x

//edit: zbudował ;-)
//EDIT2: problemem są domyślnie dodawane flagi. W linijce ./configure wywalić LDFLAGS="-Wl,z,defs", w pliku debian/rules.

Offline

 

#8  2007-05-11 18:59:08

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Pidgin - Własna paczka


//EDIT2: problemem są domyślnie dodawane flagi. W linijce ./configure wywalić LDFLAGS="-Wl,z,defs", w pliku debian/rules.

W momentach kompilacji ciesze się że nie używam Gentoo :D, nie ma to jak wygodna instalacja z paczek.

Domyślnie dodawane flagi są tylko w tym programie, czy w większości tak jest  ?? Jak w większości, to jak pozbyć się takich problemów w przyszłości ?


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#9  2007-05-11 19:11:27

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Pidgin - Własna paczka

Te flagi sa dodawane domyślnie podczas debianizacji (dh_make bleble). Ale to są pierwsze źródła z jakimi się spotkałem, które mają taki zonk. Zresztą sa to bezpieczne flagi - Wall, g i O2 dla gcc + te 3 do linkowania bibliotek.
Możliwe że programiści dali ciała z tym modułem ssl dla libpurple-2.

Na fajrancie przekompilowałem przy użyciu gcc-4.2 i litanii flag gcc i...zadziałał ;-)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)