Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-05-09 13:58:33

  TuRKiN88 - Członek DUG

TuRKiN88
Członek DUG
Skąd: Korzenna
Zarejestrowany: 2005-01-09
Serwis

ssh

Mam pytanko:logując sie przez ssh jestem w sesji np. pts/0.uruchamiam  np instalacje mc.loguje sie przez drugie ssh no i jetsem w sesji pts/1.teraz nagle cos zrywa mi połaczenie na kompie z którego sie łącze(prad,restart).loguje sie na nowo no i jestem w sesji pts/3.bo server przez cały czas chodził.i jak teraz mam np wejsć w sesję pts0 żeby dokończyć instalacje i np konfiguracje?
Pozdrawiam


Tomasz TuRKiN88 Turek

Offline

 

#2  2005-05-09 14:07:08

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: ssh

jesli np zerwie CI sesje pts/0 np z powodu zaniku netu to ona bedzie nawiazana przez jakis czas a puzniej zniknie uzme smierciom naturalna tzn ona juz jest taki zoombie po zerwaiu polaczenia jesli chesz sie zabespieczyc przed efektami zrywania polaczenia zaistaluj se screen'a i po zalogowaniu daj np

screen mc

i rub co chesz robic instaluj kofngguruj

jesli zerwie polaczneie zaloguj sie po ssh i daj

screen -r

Offline

 

#3  2005-05-09 15:17:20

  TuRKiN88 - Członek DUG

TuRKiN88
Członek DUG
Skąd: Korzenna
Zarejestrowany: 2005-01-09
Serwis

Re: ssh

aaaa.no to już skąds znam(screen....).fenx.to ze po jakimś czasie umrze to wiem.tylko myślałem że sie da wtargnac  jakoś w tą poprzednio nawiązaną sesje.
Pozdrawiam


Tomasz TuRKiN88 Turek

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)