Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-04-20 00:40:53

  siarka2107 - Użyszkodnik DUG

siarka2107
Użyszkodnik DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-04-05

wine i windows binary

witam. zainstalowałem wine ze strony projektu, tam równiez są do pobrania "Windows binary"

Kod:

http://www.winehq.org/site/download

to sa jakieś dodatkowe biblioteki?? pobrałem tych 5 plików (wine-dlls, wine-w32api, wine-dlls-mingw, wine-prgs, wine-prgs-mingw), nie wiem czy jestem jakiś ślepy czy nie zauwazyłem, no ale nie ma do nich żadnej instrukcji instalacji. do czego są te pliki? dodatkowe biblioteki?

Offline

 

#2  2007-04-20 00:51:34

  harry666t - Członek DUG

harry666t
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-01-28

Re: wine i windows binary

może zabrzmi to absurdalnie, ale 'windows binary' do wine pod... windowsa.

wine jest tylko warstwą kompatybilności między systemem operacyjnym (jak widać nie tylko posix) a API win32, tak więc zastępowanie M$owych dllek winowymi nie tylko nie jest absurdalne, ale wręcz jest doskonałym sposobem na odcięcie się od jak największej ilości niewolnego softu gdy jest się przykutym do windy.

ostatnio widziałem jakąś notkę na blogu; koleś zauważył że poza 'czystym' kernelem win32 oraz M$owymi dllkami na jego windzie nie ma prawie żadnego zamkniętego softu (miał gimpa, firefoxa, jakieś emule, podmienił nawet shella). teraz wymieńmy dllki na winowe i zostaje sam ntoskrnl.

GNU/Win32? ;]


[ /\/\/\ o_0 ----->>>       Ascii Art Userbar User ]

"steal and steal and steal some more and give it to all your friends and keep on stealin'"
- Reznor

Offline

 

#3  2007-04-20 01:13:25

  siarka2107 - Użyszkodnik DUG

siarka2107
Użyszkodnik DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-04-05

Re: wine i windows binary

na wikipedii piszą ze jak sie doda natywne biblioteki windows to można zyskać większą funkcjonalność. czy chodzi tutaj np o .net framework?? czy jakieś inne biblioteki?

---Edit---

na stronie domowej wine sa podane repo pod ubuntu, jak dam na etch to przy aktualizacji listy pakietów wywala błąd. jak dam edgy to mi sie nie zainstaluje bo wymaga libc6 nowszego od 2.4.1 a w etchu jest 2.3.6, jak dam dapper, aktulalizacja listy pakietów przejdzie pomyślnie ale

Kod:

apt-get install wine

i wywala

Kod:

wine zależy od libwine i ze nie zostanie zainstalowany

oczywiście plik preferences mam odpowiednio ustawiony
natomiast jak sciągne pakiety na dappera, to poprzez dpkg pójdzie instalacja bez niczego, ma ktoś na to jakiś sposób?? a następny mój problem związany jest z xwine, jak juz zainstalowałem pakiety wine, wine-dev, libwine, libwine-dev przez dpkg i jak dam

Kod:

apt-get install xwine

to chce mi usunąc zainstalowane wcześniej pakiety, dlaczego??

Offline

 

#4  2007-04-20 18:07:59

  harry666t - Członek DUG

harry666t
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-01-28

Re: wine i windows binary

"natywne biblioteki windowsa" oznaczają to, co siedzi w C:windowssystem32, o ile masz "prawdziwego" windowsa.

jeśli C: siedz np w /mnt/win32/, możesz spróbować ln -sf /mnt/win32/ ~/.wine/drive_c (aczkolwiek nigdy tak nie próbowałem!) lub zmienić ścieżki w ustawieniach wine. albo robić override jeden po drugim, na zakładce "libs" w konfiguracji wine.

wine to dość wredny kawał skurczysyna, tłumaczenie jednego API na drugie wymaga możliwie jak największej zgodności z tym, co masz w systemie.

mamy warstwę 1, aplikację korzystającą z winapi, warstwę 2 - wine, oraz warstwę 3 - posix. w tej chwili między warstwami 1 i 2 nadal nie wszystko trybi. instalując wine kompilowany pod inny system możesz spodziewać się przede wszystkim kłopotów, bo wtedy zazgrzyta także między warstwami 2 i 3.

aurox 11 niby był robiony z fedory 3, i niby paczka wina z fc3 zadziałała, ale wszystko muliło jak głupie, albo wysypywało się co raz. w sumie to najlepiej chyba byłoby skompilować albo poszukać paczuszki dla debiana.


edit:

jak chcesz mieć .NET to skombinuj sobie Mono :)


[ /\/\/\ o_0 ----->>>       Ascii Art Userbar User ]

"steal and steal and steal some more and give it to all your friends and keep on stealin'"
- Reznor

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)