Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-05-05 22:26:42

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Biblioteki

Witam.

Kilka pytan odnosnie bibliotek bo zawsze jakis brakuje jesli chce sie zainstalowac program ze zrodel.

1)Dlaczego tworcy programow nie umieszczaja na swoejj stronie biblitek do pobrania bez ktorych program nie ruszy zeby nie szukac tego gdzie indziej.

2)Czy moze byc tak ze aby zainstalowac jakies biblioteki to w systemie beda wymagane juz inne

3)Czy biblioteki to pliki ktore nalezy umiescic w jakims katalogu czy tez sie je instaluje w jakis dziwaczny sposob?


Pozdrawiam

Offline

 

#2  2005-05-05 22:42:30

  Guest - Gość

Guest
Gość

Re: Biblioteki

1. Niepotrzebne zajmowanie miejsca na serwerze z programikiem (przynajmniej mi się tak wydaje), no bo po co dawać bibliotekę, która jest już gdziś w sieci i można ją sobie ściągnąć?

2. Wątpie (przynajmniej nie miałem jeszcze takiego przypadku - może dlatego, że instaluję wszystko z paczek i się tym nie interesuję), ale nie da się tego wykluczyć.

3. Biblioteki są umieszczane we wszelakich katalogach lib/ ale tym się nie przejmuj, odpowiednie skrypty zrobią to za Ciebie.

 

#3  2005-05-06 00:43:18

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Biblioteki

ad 1. zgadzam się z przedmówcą

ad 2. jeśli mówimy o woodym, to na pewno tak będzie - to jest distro sprzed 4 lat! uaktualnij do sarge

ad 3. kompilowałem już to i owo, ale właściwie nie spotkałem się, żeby w debianie nie było odpowiednich bibliotek (chyba tylko przy kompilacji mplayera dorzucałem libxvidcośtam, która w sumie i tak jest tak sobie potrzebna). co ważne, musisz sobie zainstalowac paczki z końcówą dev.


linux regd. user #248790

Offline

 

#4  2005-05-06 12:56:11

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Biblioteki

musisz sobie zainstalowac paczki z końcówą dev

Czy chodzi o to zeby miec w przyszlosci spokoj?
Czy aptem mi sie jakoś uda wszysrko naraz zainstalowac z ta koncowka -dev jezeli tak to prosze o komende:)

Aha czasami jest tak ze nalezy doinstalowac jakas biblioteke ktora jest (chyba) w pakiecie razem z innymi(chyba ze mi siie cos poplatalo) i co wtedy jak zainstalowac ta co sie chce a ne sciagac caly wielgachny pakiet?


Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)