Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-05-04 10:32:06

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Offline

 

#2  2005-05-04 11:11:45

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Kampania anty ... ;)

a my billa pierdolimy :P

jeśli są chętni napiszę poradnik w drugą mańkę:

jak wywalić shita i zainstalować linuksa:

1. ściągamy jakieś distro albo kupujemy jakiś linuch+
2. reboot i butujemy komp z płyty
3. postępujemy wg. wskazówek programu instalacyjnego, z tym, że czytamy dokładnie wszystkie komunikaty i na wszelkie pytania udzielamy przemyślanych odpowiedzi (tzn. nie kładziemy popielniczki na klawiszu return, tak jak przy instalacji shita)
4. gotowe

:P


linux regd. user #248790

Offline

 

#3  2005-05-04 12:16:05

  shagi - Użytkownik

shagi
Użytkownik
Skąd: Szymbark
Zarejestrowany: 2005-01-19
Serwis

Offline

 

#4  2005-05-04 14:17:55

  BaB - Członek DUG

BaB
Członek DUG
Skąd: Krapkowice
Zarejestrowany: 2004-09-09

Re: Kampania anty ... ;)

wsparcie techniczne od billla za darmoche :) i nie trzeba miec shita z IE zeby  wyswietlic strone...!?!?!

cytat:

"System operacyjny Linux jest na ogół instalowany na partycji typu 83 (Linux native) lub 82 (Linux swap)" ???


Zarejestrowany użytkownik Linuksa #361563

Offline

 

#5  2005-05-04 15:45:53

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Kampania anty ... ;)

tak ten art dowodzi jednego.....

za pomoca shita trudno jest udunac partycje linucowe :]

Offline

 

#6  2005-05-04 15:53:20

  BaB - Członek DUG

BaB
Członek DUG
Skąd: Krapkowice
Zarejestrowany: 2004-09-09

Re: Kampania anty ... ;)

tak ten art dowodzi jednego.....

za pomoca shita trudno jest udunac partycje linucowe :]

sami sobie ten dołek wykopali:)


Zarejestrowany użytkownik Linuksa #361563

Offline

 

#7  2005-05-04 15:54:06

  Kowall_ptk - wieczny student

Kowall_ptk
wieczny student
Skąd: z nienacka :)
Zarejestrowany: 2005-02-17

Re: Kampania anty ... ;)

Wybaczcie moje zdanie powiedziane może zbyt dobitnie.

Text sygnowany przez Billa jest napisany dla kompletnych idiotów, którzy sobie nawet z instalacją windy nie poradzą, więc po co on??
Chyba tylko po to, żeby Bill mógł spokojnie spać.

PS. Ja na to: Xbill :)


W Linuksie się da, tylko trzeba wiedzieć jak!

Offline

 

#8  2005-05-04 19:20:23

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Kampania anty ... ;)

generalnie bill boi sie o strate uzytkownikow shita....

Offline

 

#9  2005-05-04 20:20:43

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: Kampania anty ... ;)

no ale czy zauważyliście że mało jest na ten temat badziewia czy to w gazetach... pytanie czemu? czy dlatego że każdy kto raz weszedł w te kałuże nei chce wrucić na dawną słuchą droge czy też inny powód którego nei wymienei bo mnei skreślicie zwyzywacie zlinczujecei i Bóg wi eco jeszcze :]

Offline

 

#10  2005-05-04 21:26:49

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Kampania anty ... ;)

Rumi bo prawda jest taka ze corazwiecej ludzi odchodzi od shit'a, znam mase ludzi w gorlicach ktozy maja 2 systemy na swoim hdd, i co ciekawsze twierza ze jak naucza sie lepiej linuxa to wykasuja shit'a rumi nawet w twojej sieci znajdzie sie troche takich osob...

Offline

 

#11  2005-05-04 22:30:49

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: Kampania anty ... ;)

rumi nawet w twojej sieci znajdzie sie troche takich osob...

...jeszcze si enei dorobiłem ;)

ale w fajnym dziale ten art "Pomoc Techniczna" o ile sie nei myle lepce na dziury też z tego działu czyli pomoc w rozwiązywaniu problemów a więc partycja linux=problem :)

Offline

 

#12  2005-05-05 00:25:49

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Kampania anty ... ;)

maja 2 systemy na swoim hdd

to ciekawe, ja mam na hda ;)

w sumie ten żałosny art. wisi tam już od dawna, ja w każdym razie natknąłem się już tam kiedyś tam na niego...

jeszcze parę zabawnych rzeczy:

Można użyć narzędzia Fdisk dołączonego do systemu Linux, aby usunąć te partycje. (Istnieją inne programy użytkowe, które działają równie skutecznie, takie jak program Fdisk systemu MS-DOS 5.0 lub nowszego. [...])

na to panowie z m$ jeszcze długo musieliby pracować :]

Wpisz polecenie d w wierszu polecenia, a następnie naciśnij klawisz ENTER. Zostanie wyświetlony monit o podanie numeru partycji, która ma zostać usunięta. Wpisz polecenie 1, a następnie naciśnij klawisz ENTER, aby usunąć partycję o numerze 1. Powtarzaj ten krok do czasu usunięcia wszystkich partycji.

nie lepiej od razu klawisz o? panowie fachowcy radzą przeczytanie helpa przed użyciem linuchowego fdiska, zdaje się 8)

System Linux rozpoznaje również czterdzieści różnych typów partycji, takich jak:
•    FAT 12 (typ 01)
•    FAT 16 > 32 M Primary (typ 06)
•    FAT 16 Extended (typ 05)
•    FAT 32 w/o LBA Primary (typ 0b)
•    FAT 32 w/LBA Primary (typ 0c)
•    FAT 16 w/LBA (typ 0e)
•    FAT 16 w/LBA Extended (typ 0f)

to naprawdę wszystkie 40 różnych typów, jakie rozpoznaje system linux? -:)

Systemy MS-DOS 6.x, Windows 95 i Windows 98 nie rozpoznają systemów plików używających klastrów o rozmiarach 64 KB, dlatego ten system plików jest zazwyczaj konwertowany na system NTFS.

użytkownicy ms-dos i tych starych szitów napewno będą bardzo zadowoleni posiadając system plików ntfs :D


linux regd. user #248790

Offline

 

#13  2005-05-09 11:09:02

  zieciu - Członek DUG

zieciu
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-01-14

Re: Kampania anty ... ;)

http://www.microsoft.com/poland/exchange/rozwiazania/cb.asp

Niezly artykul:] Nie wiem czy nie powinien znalezc sie w dziale humor. Fajne statystyki, serwery wina maja 66% rynku. Ostatnio nawet ja dostalem taki serwerek na firme z darmowa licencja na 6 miechow. Wystarczy zainstalowac, zarejestrowac i juz sie pewnie do statystyk liczy. ciekawe czy duzo takich serwow rozdali:]


VUDU - Very Unprofessional Debian User:)

Offline

 

#14  2005-05-09 13:27:50

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Kampania anty ... ;)

No pewnego czasu do PC Word Komputer byl dolaczony CD z Shit 200 Server wersja  6 miesieczna chyba nwet bodzio go ma.... co  z ciekzwaszych zczy zeby zamknac ten shitServer to musiz w koienku podac przyczyne dlaczego go wylaczasz

Wycielam z tego tekstu co ciekawsze kawalki i faktycznie do dzialu humor sie one nadaja

Przez ostatnie lata funkcjonowanie sieci informatycznej CB opierało się na współpracy systemów Linux i Exchange Server 2000 (i innych programów Microsoftu, np. Windows Server i SQL). Dodajmy, że nie była to współpraca udana.

No ciekawe dlaczego, servery linuxowe swietnie dzialaj w duzych sieciach wiem bo sama kilka takich sieci stworzylam

„Z Linuxem, który działał w naszym przedsiębiorstwie, nie mogły dać sobie rady trzy profesjonalne firmy zajmujące się tym systemem. Kończyło się to zazwyczaj na tym, że Linux wyglądał ładnie zaraz po zainstalowaniu, gdy zaczynało się jednak dziać coś poważnego, trudno było znaleźć fachowca, który umiałby zdiagnozować problem”

Ladnie po zainstalowaniu tshit wyglada a jak sie server na linuxie postawi to on sobie sti i dziala, w jednej z firm postawilam server poczty + server wydruku i stoi on od 2 lat no tylko zasmi cos go zaktualzuje i co najwyzej kernela przekompluj

„Pięć lat temu podjęliśmy decyzję” – stawiamy własny, pracujący pod kontrolą systemu Linux serwer pocztowy dla poczty zewnętrznej. Zainstalowała i uruchomiła go wynajęta firma. Niestety, niedługo po uruchomieniu mieliśmy trzy poważne włamania na ten serwer – na szczęście były to ataki przeprowadzane dla zabawy.

Pozdrownia dla admiistrator stawiajacego ten server pocztowy jesli nie umie sie przed atakim zabespueczyc (a moze on na sedmailu stawial i sie dziwi dlaczegoktos sie wlamuje)

Firmie doskwierały ataki z zewnątrz sieci, prowadzone także poprzez pocztę elektroniczną. W związku z tym powiększała się obawa o bezpieczeństwo danych. „Informacje są bezcenne. Na firmowych serwerach serwerach jest nasz know-how i kluczowe dane finansowe”

Tu kolejne pozdrowenia dla admina w tej firmie, kazdy nawet pocztkujacy admin wie ze server pocztowy stawia sie na odzielnej maszynie niz na tej na ktorej znajduja sie wazne dane pozatym ten server z danymi powinne byc w "izoslowanej" posieci z mechanizmem autoryzacji dostepu

Zdecydowano się na rozwiązanie zakładające uruchomienie oprogramowania Windows Exchange 2003 od podstaw, bez wykorzystywania ścieżek migracji. Wymagało to sporego nakładu pracy, co potwierdza Dariusz Błaszczyk, który przeprowadzał proces wdrożenia: „Czasochłonne było na przykład ręczne 'wklepywanie' uprawnień i haseł użytkowników – nie da się tego zrobić automatycznie. Po zainstalowaniu serwera windowsowego zaktualizowaliśmy go do najnowszych poprawek”.

tak tak aktualizowac trza czesto vbo sie beda do shta wlamywac... i zazdzanie nim zeczywiscie jest czasochlonne bo reinstalacjia shita trwa bo tamjest trudno co kolwiek naprawic

Instalowanie i konfigurowanie Exchange'a 2003 trwało trzy tygodnie i przebiegało bez zatrzymywania pracy firmy.

Noo to faktycznie szybko..... jakos mi wdrozenie servera linuxowego w jednej z najwiekszych hurtowni w grlicach zajelo 2 dni i to tez bezrzerwy w pacy firmy bo wszelkie prace wdrozeniowe robilo sie w nocy

Konfiguracja taka wybitnie usprawnia administrowanie rozbudowanym systemem firmowej poczty, m.in. dlatego, że kontrolę nad obydwoma serwerami sprawować można dzięki narzędziom Active Directory. Administrator nie jest więc „uwiązany” do firmy, a gdy jest poza jej terenem, może zdalnie zarządzać firmową siecią

no cuz co za nowosc... zdalny dostep linux mial juz duzo wczeniej niz shit

W prosty sposób zarządzam nim wykorzystując usługi zdalnego dostępu” – opowiada administrator. „Działają one poprzez tunele VPN-owe, wykorzystujące publiczny Internet (oczywiście przy zastosowaniu odpowiednich zabezpieczeń).

No niesamowite M$ odkryl szyfrowane transmisje, czyli pewnie telnet odejdzie w niepamiec....

Zmiany zauważalne były wkrótce po uruchomieniu oprogramowania Exchange Server 2003 – i to zarówno dla administratora, jak i użytkowników. „Chwalą oni szybkość poczty w porównaniu z kontami działającymi na Linuxie.

next -> next -> default

Grzegorz Pocałun dodaje: „Dużym problemem była także 'opieka' nad Linuxem prowadzona przez zewnętrzne firmy. Usunięcie awarii poczty trwało czasami kilka godzin, a czasami kilka dni – na to nie mogliśmy sobie pozwolić.

tak a w przypadku shita kilka tygodni, jesli server *unixowy jest dobrze postawiony to dziala i nic sie z nim nie dzieje

Zwiększona wydajność tego oprogramowania oraz opcja Exchange Server Cached Mode pozwalają na używanie łącz o niskiej przepustowości lub słabej jakości.

ok 4 lat zajmuje sie sieciami ale niech mi ktos wyasni co to jest lacze "słabej jakości"

Prognozy wskazują, że chociaż Linux rozprzestrzenia się stosunkowo szybko, przez najbliższe lata nie ma możliwości zdetronizowania Microsoftu ani jako dostawcy oprogramowania serwerowego

czyzby na pewno niech miktos pokaze firme w Gorlicach ktora uzywa serverow na Shicie ja znam az 1 aco do linuxa to jest ich duzo no i jeszcze kilka firm   z nevellem

Linuksowe „robaki” i wirusy – chociaż mniej liczne – są bardziej niebezpieczne i często trudniejsze do wykrycia i usunięcia.

tak tylko pytaiejak sobe zarazisz linuxa takim "robakiem" jak ikt poza administratorem nie bedzie mial do servera dostepu.....

Dokumentacja techniczna dotycząca Linuxa jest trudniej dostępna i mało rozbudowana, co może opóźniać wdrażanie technologii.

no goscie chyba nie byli na www.google.pl

Firma Red Hat ogłosiła, że obecnie dostępne jest ok. 750 programów na platformę Linux. To niewiele w porównaniu z dziesiątkami tysięcy programów dostępnych dla systemów Windows i Unix.

no nie saowite to debian sie moe zchowac z iloscom pakietow

Offline

 

#15  2005-05-09 14:37:19

  Guest - Gość

Guest
Gość

Re: Kampania anty ... ;)

Ja też mam póki co dwa systemy na dysku (Debian'a i WinXP (nie ciesz się Rumi :P)). Ale win'a trzymam tylko dlatego, że ktoś z mojej rodziny może mi usiąść na kompie i w Lin'em sobie nie poradzą :( Drugim powodem jest także to, że mam do napisania maturę (a StarOffice nie mogę dostać), chociaż jak wersja 2.0 OO.org będzie miała bazę danych i dodadzą ją na maturę to całkowicie zrezygnuje z Win'a.

W tym M$ to jacyś idioci są. Lin obsługuje jeszcze partrycję NTFS. A pozatym kto instaluje Lin'a tworząc tylko jedną partrycję (oprócz swap)? Jak tak robią, to ja się nie dziwię, że Win się sypie :)

 

#16  2005-05-09 14:41:13

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Kampania anty ... ;)

pozatym zanm bil dowie sie co to jest klaster serverow to wiele lat uplyni a stosowanie klstrow w przypadku uslug ktore maja duze znaczenie np poczta w jakies firmie  jest zeczom dosc pozadanom

Offline

 

#17  2005-05-09 14:53:00

  Guest - Gość

Guest
Gość

Re: Kampania anty ... ;)

A bill wie wogóle co to jest serwer? Ja tam uważąm, że on jeszcze na liczydle robi.

 

#18  2005-05-09 19:54:21

  Guest - Gość

Guest
Gość

Re: Kampania anty ... ;)

Kampania anty to nic. Słyszał ktoś o kampanii podszywania się pod Open Source? Dziś na infie pani profesor czytała nam że M$ z (chyba) TP zrobili sobie coś takiego jak akcja Otwarta szkoła (aluzja do Open Source?). Ma za zadanie wspierać szkoły w informatyzacji, czy coś takiego. Śmiechu warte

 

#19  2005-05-09 20:17:07

  zieciu - Członek DUG

zieciu
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-01-14

Re: Kampania anty ... ;)

Z Open source to raczej nic wspolnego miec nie bedzie. O ile znam te firmy to w tej kampanii ani raz nie padnie zadna odmiana slowa "darmowy", za to "licencja" padnie pewnie nie raz:] Ja juz wiem jak wygladaja informatyzacje szkol bo do dzis sie mecze z pierd***nymi SBS na NT4.0 w szkolach, ktore same nie potrafia sobie z tym chlamem poradzic. Pewnie jest to kolejna z akcji tzw "informatyzacji" ktora nikomu nie przyniesie zadnych korzysci, tylko wielkie zyski niektorym firmom. A kto za to placi?? pan placi.... pani placi.... spoleczenstwo:]


VUDU - Very Unprofessional Debian User:)

Offline

 

#20  2005-05-09 23:13:50

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Kampania anty ... ;)

z SBS  mialam do czynienia o zgroza nie zeby treba bylo miec cierbloiwosc czekajc az sie to zainstaluje o ile sie zainstaluje jak nie wypadkie krytyczyn wyjatek....
pozatym net netx defaul i server skonfigurowany....
Ale powiem wspulczuje tym adminom pracujacym na schicie zero anlizy teog co sie dzieje z systemem

Offline

 

#21  2005-05-10 05:36:59

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Kampania anty ... ;)

BiExi wiesz najbardziej mnie zastanawia dlaczego ci idioci po prostu nie zatrudnili sobie człowieka który by im dbał o te linuchy, tylko jakąś 'obcą firmę'. dużo by ich kosztowało? pewnie tyle samo, co opłacanie ciecia od szitów, którego trzymają

Linuksowe „robaki” i wirusy – chociaż mniej liczne – są bardziej niebezpieczne i często trudniejsze do wykrycia i usunięcia.

no tak, kurważ, przecież nie mogę się od nich odpędzić...

Dokumentacja techniczna dotycząca Linuxa jest trudniej dostępna i mało rozbudowana, co może opóźniać wdrażanie technologii.

jak się przesiadłem na lina, to mnie właśnie uderzyło: tony dokumentacji! nawet do jakiś małych pierdołowatych gadżetów na pulpicie jest manual albo przynajmniej README. a pod shitem... ktoś próbował czytać tego helpa shitowego? kupa marketingowych bzdur.

no i ten zdalny dostęp pod shitem, no przecież darmowy backdoor dla brzydkich panów włamywaczy :>


linux regd. user #248790

Offline

 

#22  2005-05-10 09:59:54

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Kampania anty ... ;)

wesmy sobie np takiwgo shitowego rejestra prkatycznie sama musialam dchodzic co gdzie i jak pozatym jego kostrukcja putpput a zna ktos jaks dokmentcje do rejeestru wmiare dobrom bojakos na neice mi sie nic w oczy nie natrafilo a przeciez taki admin zazadzjacy "serverem" na shicie powine znac doglebnnie rejestr

Offline

 

#23  2005-05-10 10:54:27

  uszek - Członek DUG

uszek
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2004-06-25

Re: Kampania anty ... ;)

Heh a najlepsze jest to ze w 1 artykule zeby wyrzucic Linuxa trzeba z niego skorzystac tzn z jego fdiska heh to samo swiadczy o wyzszosci tego systemu nad tym dziadostwem:D


Uszek
uszek7@poczta.fm
GG #4444331
Linux Registered User: #307434

Offline

 

#24  2005-05-10 11:01:38

  Kowall_ptk - wieczny student

Kowall_ptk
wieczny student
Skąd: z nienacka :)
Zarejestrowany: 2005-02-17

Re: Kampania anty ... ;)

Bo prawda jest taka, że jak jest partycja rozszerzona z dyskiem logicznym, np. ext3 to fdisk twierdzi, że dysku logicznego nie ma (!) a partycji rozszerzonej nie usunie bo dyski logiczne są (!)

Normalnie śmiechu warte jak przy jednym komunikacie pod win:
" Płyta, którą prubujesz otworzyć nie znajduje się w napędzie. Włóż odpowiednią płytę i spróbuj ponownie"


W Linuksie się da, tylko trzeba wiedzieć jak!

Offline

 

#25  2005-06-02 18:38:50

  Maverick - Szpieg elektryk od dzwonków gazowych

Maverick
Szpieg elektryk od dzwonków gazowych
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-21
Serwis

Re: Kampania anty ... ;)

Rumi Chyba pomyliłeś forum :P. Pisanie o badziewiu tj. Micro$oft Windows XP-rimental software jest chyba nie na miejscu. Jestem z rodzaju tych co zjadło by billa na surowo bez soli i pieprzu :). A'propos zmień albo usuń te pęknięte okna o szybach w wrednych kolorach :). Popieram Rycha:
A my billa PIER....pip...limy :D.
Pozdro dla BiExi i Wepstera.


https://lacasadetux.files.wordpress.com/2008/05/debianuser8.gif
http://img.userbarz.com/22/4332.jpg
http://img.userbarz.com/104/20670.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)