Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-04-10 12:51:21

  filippo - Nowy użytkownik

filippo
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-10

Problem z instalacja Etcha na dysku SATA

Witam!
Sciagnalem sobie nowego Debiana (debian-40r0-i386-DVD-1.iso), chcialem zainstalowac, ale niestety instalator nie wykrywa mojego dysku (SATA Seagate). Moja plyta glowna to Asus K8N4-E. Co moze powodowac ten problem ? Z gory dziekuje za pomoc.

Offline

 

#2  2007-04-10 13:45:58

  Telkomp - Użytkownik

Telkomp
Użytkownik
Skąd: Krasnystaw
Zarejestrowany: 2007-04-03
Serwis

Re: Problem z instalacja Etcha na dysku SATA

Witam

Miałem podobny problem, i rozwiązałem go wgrywając sarge-custom z jądrem 2.6.20 i dalej zmiana na sida, co prawda mam inną płytę główną.
Jeśli masz wszystko ok skonfigurowane w biosie to proponuje przetestować poniższe. Odpalasz system z płytki instalacyjnej, podczas pojawienia się pierwszego okna wciskasz F1, następnie wpisujesz:

Kod:

linux noapic nolapic

i klikasz enter.

Może to pomoże.
Pozdrawiam


Aptosid User ;)

Offline

 

#3  2007-04-10 14:27:50

  jezoo - Dzięcioł

jezoo
Dzięcioł
Skąd: Z lasu
Zarejestrowany: 2005-09-02

Re: Problem z instalacja Etcha na dysku SATA

dziwne, mi nawet sarge na jaju 2.6 poszedl a testing poszedl jak burza :), a jak bys jeszcze bledem/logim zapodal to by byl juz komplet ;)


LRU #480459

Offline

 

#4  2007-04-11 12:56:22

  filippo - Nowy użytkownik

filippo
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-10

Re: Problem z instalacja Etcha na dysku SATA

witam! niestety nie udalo mi sie rozwiazac mojego problemu. jesli to mialo jakies znaczenie to tym razem probowalem instalowac z CD (debian-40r0-i386-CD-1.iso) z experta. 'noapic nolapic' nic nie daja. ponizej zamieszczam zapisany log z instalacji, moze ktos bedzie potrafil znalezc problem:

syslog

daje jeszcze linka do hardware-summary

przy okazji natknalem sie tez na jeszcze jeden problem - nie wykrywa mi sieciowki. nie pomaga rowniez wybranie z listy sterownika (Realtek RTL8139)

Offline

 

#5  2007-04-11 13:15:44

  filippo - Nowy użytkownik

filippo
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-10

Re: Problem z instalacja Etcha na dysku SATA

ok, problem rozwiazany - wystarczyl upgrade BIOSa

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)