Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-05-01 13:34:49

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Chyba pozalujecie ze sie tu zarejestrowalem:)Thunderbird.

Witam.
Zainstalowalem sobie thunderbirda pobierając go  stąd
http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/thunderbird/ … -1.0.2.tar.gz

Jade na fluxboxie i tak:instalujac thunderbirda aptem z debian.org dodajemi sie on do menu tak ze klikam sobie prawym i moge go sobie tam odnalezc,natomiast po zainstalowaniu z tej lokalizacji co podalem nie dodal mi sie do menu.Nawt nie wiem jak go uruchomic.

1) Czy jest na to jakas rada?
2)W jakim folderze najlepiej rozpakowywac taki plik tar.gz zeby ne ibylo balaganu?


Pozdrawiam

Offline

 

#2  2005-05-01 13:47:43

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Chyba pozalujecie ze sie tu zarejestrowalem:)Thunderbird.

Czy pożałujemy?? - pewnie nie. Jak będziesz wydziwiał to po prostu nikt Ci nie odpowie. Jeszcze jedno - na tym forum, na stronie głównej DUG-a, w FAQ są praktycznie wszystkie informacje dotyczące Debiana Woody i Sarge. Wystarczy siąść i poczytać.
Co do Thunderbirda to rzeczywiście wydziwiasz. Jeżeli miałeś z paczki i działało to po kiego grzyba instalować ze źródełek.
Dodawanie do menu zależy od tego jakie masz X-y (Gnome, KDE, Fluxbox, IceWm....) - ja używam IceWM i na innych się nie znam


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#3  2005-05-01 13:58:42

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Chyba pozalujecie ze sie tu zarejestrowalem:)Thunderbird.

Pytam dlatego bo mam straszne problemy jezeli chce zainstalować cokolwiek innym sposobem niż aptem bo nie wszystko mozna aptem.Naczytalem sie juz mnustwo ale nadal to do mnie nie przemawia.Chcialem min. rozkminic wkoncu proces instalacji z takiego pliku:/
wiec proponuje cos takiego:):
zmienie temat tego topiku i błagam wszystkich zaby poprowadzili mnie za raczke z rozkminianiem rozncyh komunikatów przy instalacji z takiego pliku jak tar.gz bo ja tego nigdy nie zrozumiem czytajac fachowy język na necie.


Pozdrawiam

Offline

 

#4  2005-05-01 16:00:28

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Chyba pozalujecie ze sie tu zarejestrowalem:)Thunderbird.

czekaj bo się pogubiłem

więc miałeś thunderbirda z paczki a potem ściągnąłeś binarkę i zainstalowałeś? po co? czy ten z paczek deb nie działa?

co do ikonki to normalka, binarki z oficjalnej strony mozilli nigdy nie zawierają żadnych ikonek czy skrótów do menu, bo w każdej distro menu jest inaczej zorganizowane, a ludzie którzy robią te binarki nie wiedzą czy używasz debiana redhata czy cóś jeszcze innego

a co do rozpakowywania tarbali (.tar.gz) to najlepiej nadaje się chyba /tmp - ja w każdym razie tak robię, bo ten katalog jest czyszczony przy każdym starcie systemu i nie ma obawy że się tam jakichś śmieci za dużo nazbiera


linux regd. user #248790

Offline

 

#5  2005-05-01 18:12:27

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Chyba pozalujecie ze sie tu zarejestrowalem:)Thunderbird.

czekaj bo się pogubiłem

więc miałeś thunderbirda z paczki a potem ściągnąłeś binarkę i zainstalowałeś? po co? czy ten z paczek deb nie działa?

odinstalowalem ten z paczek i zainstalowalem na nowo tar.gz i nie wiem jak go odpalić


Dziex to jedna kwestie mam juz wyjasniona:)
Teraz niewiem jak tego thunderbirda uruchomic jak iodinstalowac:/wiec w zwiazku z tym kilka pytań:)

1) tar.gz rozpakowalem w moim folderze domowym urzytkownika(czy jak on sie tam zwie)i wszedlem do tego folderu i odpaliłem plik o nazwie thunderbird po czym program sie zainstalowal i w moim folderze urzytkownika powstal nowy folder o nazwie ./thundrbird.Czy to znaczy ze on sie wlasnie tam zainstalowal?

2)Jak go odinstalować?


Pozdrawiam

Offline

 

#6  2005-05-01 18:14:45

  Guest - Gość

Guest
Gość

Re: Chyba pozalujecie ze sie tu zarejestrowalem:)Thunderbird.

Idzie tak:

Z paczek masz odrazu gotowy pliczek, który jest dodawany do /usr/lib/menu (menu to taki programik odpowiadający za takie samo menu w każdym wm), ale, żeby nie gżebać w systemie i mieć dany sktót tylko u siebie na koncie to wpis dodajesz do ~/.menu i robisz update-menus (też fajne polecenie, przydaje się, gdy instalujesz coś na raty (np. z netu) i kilka paczek za jednym razem i kilka za drugim (miałem tak z oo.org)).

Chcesz poczytać więcej, to troche jest na www.debianusers.pl.

I słuchaj się starszych i mądrzejszych: jeżeli masz coś w paczkach, to nie instaluj tego ze źródeł (no chyba,że paczki działają nie tak jak trzeba, ale wtedy tworzysz własną paczkę).

 

#7  2005-05-01 18:18:05

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Chyba pozalujecie ze sie tu zarejestrowalem:)Thunderbird.

Hmm zebym to ja umial stworzyc wlasna paczke:)
Tak na marginesie poedytowalem troche wczesniejsza wypowiedz:)


Pozdrawiam

Offline

 

#8  2005-05-01 18:55:53

  FF - Członek DUG

FF
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2004-12-23

Re: Chyba pozalujecie ze sie tu zarejestrowalem:)Thunderbird.

To ja zapytam się o coś podobnego.
Mialem mplayera zainstalowanego aptem (gdzies na stronie mplayera znalazłem odpowiedni adres i dodałem do source.list) miałem mplayera noramlnie w menu.
Potem odinstalowałem tego z paczek,sciągnąłem źródła i zrobiłem tak jak opisane jest na dugu tylko zamiaste "make install" zrobiem paczke checkinstallem, zainstalowałem stworzoną paczke i juz nie mam mplayera w menu. Dlaczego ?

Kodeki mam sciągniete aptem "w32codecs"

Offline

 

#9  2005-05-01 21:32:47

  Guest - Gość

Guest
Gość

Re: Chyba pozalujecie ze sie tu zarejestrowalem:)Thunderbird.

To proste: paczka odrazu zawiera pliki menu (zobaczycie wreszcie /usr/lib/menu czy nie?!?), a ponieważ te pliki są wpisane jako pliki instalowane przez paczkę, to podczas deinstalacji plik menu mplayer'a też jest usuwany. To wszystko jest opisane na www.debianusers.pl (jak robić paczki też tam jest).

Co do tego jak odinstalować program ze źródeł to niestety nie wiem. Bawię się tylko paczkami :)

A thunderbird powinien być w /usr/local/bin/mozilla-thunderbird (lub samo thunderbird bez mozilla- ). Nie jestem tego pewien, bo normalnie przy pomocy paczek thunderbird instaluje się do /usr/bin/mozilla-thunderbird.

Jeżeli chcesz mieć wpis w menu to zrób plik (najlepiej przy pomocy gvim'a (tylko uruchom ten edytor jako root, bo inaczej go nie zapiszesz)) i zapisz go do /usr/lib/menu/mozilla-thunderbird (lub w katalogu domowym ~/.menu/mozilla-thunderbird):

?package(local.mozilla-thunderbird):needs="x11" section="Apps/Net"
    title="Mozilla Thunderbird"
        icon="/usr/share/pixmaps/mozilla-thunderbird-menu.xpm"  // ścieszka do ikony, ale musisz ją sam podać (i mieć najpierw ikonę :) )
        command="mozilla-thunderbird" hints="Mail" // ścieszka dostępu do thunderbird'a (może być także /usr/local/bin/mozilla-thunderbird

I to powinno działać, jak nie będzie, to albo coś skopałeś, albo zainstaluj sobie program ze źródeł

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)