Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-04-23 17:39:31

  x-dos - Członek DUG

x-dos
Członek DUG
Skąd: United World
Zarejestrowany: 2005-04-10
Serwis

problemy z XMMS

Witam,
Wszystko mi działało elegancko ale ostatnio zaczełem dużo kombinować z systemem (az sam nie nadążałem za sobą) między innymi stawiałem neta na radiówce potem udostępnianie i pare innych bajerków no i gdzieś podrodze coś narobiłem ze XMMS mi nie dziala :( podczas wywołania z konsoli wypluwa mi coś takiego

Kod:

libmikmod.so.2: cannot open shared object file: Nie ma takiego pliku ani katalogu
Inconsistency detected by ld.so: ../sysdeps/generic/dl-tls.c: 72: _dl_next_tls_modid: Assertion `result <= _rtld_local._dl_tls_max_dtv_idx' failed!

Przeinstalowałem już XMMS, LIBC6 i jeszcze pare innych pakietów ale nadal to samo :(
Ludzie pomożta mi bo nie wyrobie bez muzyki. Aha - dźwięk normalnie w systemie jest czyli cos z XMMS'em dokladnie

Offline

 

#2  2005-04-23 18:16:59

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: problemy z XMMS

apt-get install libmikmod i po kłopocie

Offline

 

#3  2005-04-23 18:26:27

  x-dos - Członek DUG

x-dos
Członek DUG
Skąd: United World
Zarejestrowany: 2005-04-10
Serwis

Re: problemy z XMMS

ehm reinstalowalem ten libmikmod ale teraz wlazlem do APT'a i znalazlem cos takiego libmikmod2 i zainstalowalem no i dziala :D wow a juz myslalem ze mi uszy odpadna GREAT THX

edit<
I jeszcze jedno pytanko: gdzie moge zmienić obsluge dzwięku? Bo teraz jade na zwyklych sterach "cos tam cos" a zeby uzywac ALSA musze zapodac "snd-cos tam cos" nie pamietam za bardzo jak ta nazwa modulów szla ale chyba wiecie o co mi chodzi :)

Offline

 

#4  2005-04-23 23:10:19

  oress - Użytkownik

oress
Użytkownik
Skąd: Opole
Zarejestrowany: 2004-09-06

Re: problemy z XMMS

jak nie masz modconfa, to
apt-get install modconf
i zobacz sobie jakie masz moduły i załaduj te od ALSA, a najpierw wywal OSS - no ale coś  czuję że będziesz musiał jajco rekompilnąć


Linux register user: #369347
http://img.uptime-project.net/img/12/95717.png http://img.uptime-project.net/img/2/53561.png

Offline

 

#5  2005-04-24 10:47:10

  x-dos - Członek DUG

x-dos
Członek DUG
Skąd: United World
Zarejestrowany: 2005-04-10
Serwis

Re: problemy z XMMS

Siemka,
zainstalowalem modconfa wywalilem co wiazalo sie z OSS ale nic nie znalazlem od ALSA.
Zainstalowalem pakiety ALSA no i teraz wszystko pięknie pyka :D

Offline

 

#6  2005-04-24 12:56:20

  Mick - Członek DUG

Mick
Członek DUG
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Zarejestrowany: 2004-04-26
Serwis

Re: problemy z XMMS

Też masz z alsa tak, że jak uruchamiasz np inny program a chodzi już xmms i gra to przerywa ci xmmsa?

Offline

 

#7  2005-04-24 17:55:24

  x-dos - Członek DUG

x-dos
Członek DUG
Skąd: United World
Zarejestrowany: 2005-04-10
Serwis

Re: problemy z XMMS

NO teraz to mi znowu cos nie dziala ALSA ale z tego co pamietam to chyba normalnie dzialalo. Musze teraz chyba dodac do INIT.D tego ALSA-BASE bo cos sie krzaczy chyba :/

edit<

jest moze jakis taka komenda ktora daje troche info o uzywanym module do dzwieku i ogolnie dzwiekowce?

Offline

 

#8  2005-04-24 21:22:43

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: problemy z XMMS

jest cały katalog o tym ;)

/proc/asound

poza tym możesz wydać polecenie lspci -v


linux regd. user #248790

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)