Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-04-22 22:38:51

  rogos - Moderator

rogos
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-12

Bądzmy niezależni!!!

Tak troche patrzac z gory to jestesmy małymi "pasorzytami":
- bazujemy cały czas na BiExi, które opiekuje się forum
- tylko ona płaci za domene
- na jej łacze, komputerze i pradzie stoji komputer.
Proponuje założyć konto na które moglibymsmy wplacac skladki, albo zarabiac jako servis informacyjny mozna tez sprzedawac debiana na allegro rozne instrukcje bardziej obszerne, moze klikac w jakies banery. A co wy o tym myslicie??

PS. Jesli nie podejmiecie żadnej inicjatywy to znaczy ze jawnie zgadzacie sie na wykorzystywanie kobiet...


http://img88.imageshack.us/img88/1856/imageslg0.png

Offline

 

#2  2005-04-22 22:45:26

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Bądzmy niezależni!!!

Na sam poczatek kilka wyjasnien.....
1. Za domene ja z bodziem placimy na polowe
2. server dug'a stoi na laczu sanepidu i prad jest sanepidu i sanepid placi za to bo jest to server instytucji...
3. ja sie opiekuje serverem wszystkimi uslugami na nim, strona www oraz czescia techniczna forum (dlatego widac ze powiadamianie na poczte na forum nie dziala...) :]
4. bodzio wyzbacza mi zadanie ktore mam zrealizowac i np jakie uslugi mam zwalczyc i uruchomic na serwerze....

P.S> Co do prowadzenia "dzialalnosci" to sprawa jest taka ze raczej Bodzio powinen o tym zadecydowac....

moja osobista opinia jest taka, gdzie sie pojawiaja pieniadze to sie pojawiaja klopoty niesnaski i klutnie....

Offline

 

#3  2005-04-22 22:54:39

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: Bądzmy niezależni!!!

ja tam materialistą nei jestem moge sie dołożyć ale pod I warunkiem:

BiExi musi przestać opuszczać wzrok jak sie do niej zbliżam tak jak to uczyniła w dniu dzisiejszym (jak by wyczuła że zbliża sie zagrożenie) :) bo to mnie wprawia w osłupienie i nei moge sie ładnei przywitać

.... żeby mi to było ostatni raz :)  bo Wujkowi powiem i wam ten Butik Microsoft odkupi ;) i po propagandzie będzie hehe

Pozdro dla BiExi

Offline

 

#4  2005-04-23 00:13:02

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Bądzmy niezależni!!!

Rumi, nadal masz dwa loga tfu :)))


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#5  2005-04-23 00:17:40

  BaB - Członek DUG

BaB
Członek DUG
Skąd: Krapkowice
Zarejestrowany: 2004-09-09

Re: Bądzmy niezależni!!!

Jeśli o mnie chodzi to jeżeli będą ustalenia o jakiś składkach (myślę że w grę wchodzą dobrowolne i nieobowiązkowe składki), to napewno się będę dorzucał.


Zarejestrowany użytkownik Linuksa #361563

Offline

 

#6  2005-04-23 00:19:29

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Bądzmy niezależni!!!

Ludzie, koniec dyskusji o kasie, na domene nas stać.
O forsie to myśleć na zlot


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#7  2005-04-23 00:24:01

  BaB - Członek DUG

BaB
Członek DUG
Skąd: Krapkowice
Zarejestrowany: 2004-09-09

Re: Bądzmy niezależni!!!

Ludzie, koniec dyskusji o kasie...

OK. Ale jest przy okazji mały dowodzik, że DUG nie jest nam obojętny, bo w końcu ktoś poświęca ten czas żeby to działało.
Ja osobiście naprawdę lubię tu zaglądać


Zarejestrowany użytkownik Linuksa #361563

Offline

 

#8  2005-04-23 01:22:22

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Bądzmy niezależni!!!

zarabiac jako servis informacyjny mozna tez sprzedawac debiana na allegro rozne instrukcje bardziej obszerne, moze klikac w jakies banery

nie bardzo qmam o co chodzi z tym servisem... a po co sprzedawać debiana na allegro skoro jest go pełno w sieci (ile to ma mirrorów, bo nie liczyłem?), a jak kto nie ma sieci to qpuje se linuch+ extra i gra. rogos sory nie wiem jak ty, ale jak słyszę słowo 'baner' to mnie trzęsie. dug pod tym względem jest zjawiskiem osobliwym, nie ma tu u góry strony żadnych skaczących gówien czy wkurwiających reklam we flaszu - to jest git!

no i w ogóle to gadanie o niezależności niebardzo mi tu pasuje... no gdybyśmy wkręcili między siebie takie różne powiązania finansowe, to by się zrobił dopiero kibel. wystarczy już, że Rumi wisi już chyba połowie ludzi z duga masę browaru ;)

reasumując koszta utrzymywania tego całego interesu to nie jest wielkie halo jak słyszałeś. więcej wniesiesz do duga ucząc się używać tego całego debiana i pomagając innym, niż robiąc zrzutki po parę groszy.


linux regd. user #248790

Offline

 

#9  2005-04-23 01:33:43

  BaB - Członek DUG

BaB
Członek DUG
Skąd: Krapkowice
Zarejestrowany: 2004-09-09

Re: Bądzmy niezależni!!!

nie ma tu u góry strony żadnych skaczących gówien czy wkurwiających reklam we flaszu - to jest git!

też uważam, że banery są denerwujące

wystarczy już, że Rumi wisi już chyba połowie ludzi z duga masę browaru ;)

nie wiedziałem, że pomoc na forum jest odpłatna... :)

reasumując koszta utrzymywania tego całego interesu to nie jest wielkie halo jak słyszałeś. więcej wniesiesz do duga ucząc się używać tego całego debiana i pomagając innym, niż robiąc zrzutki po parę groszy.
myślę, że tu nie chodzi o koszty ale o czas poświęcony


Zarejestrowany użytkownik Linuksa #361563

Offline

 

#10  2005-04-23 12:57:31

  Tech - Wielki Brat

Tech
Wielki Brat
Skąd: Hel
Zarejestrowany: 2004-04-22

Re: Bądzmy niezależni!!!

Pamietam podobny temat przerabialismy na samym poczatku

Co do skladek.... jestem za, kasa zawsze sie przyda (czy to na domene lub zjazd albo dac komus w lape ;) itp.) Jak bedzie konto to bede wplacac.
Kto ile moze to wplaci.

Co do reklam.....NIE !!! bynajmniej nie na forum, na stronie DUG-a moga byc ale nie na forum !


Ktoś mądry kiedyś powiedział: jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to się nie odzywaj !!!

Linux Registered User: #344405
GnuPG - C22A 2BA8 BECA 173F 713B A57B DF1A C4B4 E282 AE82

Offline

 

#11  2005-04-23 13:07:11

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Bądzmy niezależni!!!

Kochani, tak jak Techu napisał temat dawno temu był przerabiany. Żadnej kasy, żadnych bannerów, żadnej reklamy i popupów.
Myślę że to koniec wątka. ZAMKNIĘTY :)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)