Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-04-21 18:24:00

  FF - Członek DUG

FF
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2004-12-23

Najprostszy server na Apachu

Potrzebuje szybko postawić server na apachu, żeby jutro pokazać nauczycielowi :)
Mam juz konto na no-ip , mam apacha z paczek.
Na tym serwerze ma być tylko nieduża strona i pare plików do ściągnięcia.
tak naprawde już serwer dziłał przez jakiś czas ale nie wiem czy wypadat tak "surowego" odrazu po instalacji pokazywać.
Moje pytanie co zrobić (jak skonfigurować) tego apacha tak żeby można było wejśc na stronę i ściągnąć pare plików ? Jeśli postawie ten server to czy powinienem bawić się iptables ? jak tak to jak ?
Czytałem już ebooki na ten temat, ale jest tam to troche rozlegle napisane i trudno wyciągnąć z tego co najistotniejsze dla kogos kto nigdy w zyciu nic takiego nie robił, wolałbym poprostu krótkie rady.
Nie myślcie że czekam na gotowe ale czas mnie goni a mam jeszcze do napisania (na jutro ) jeden program.

Offline

 

#2  2005-04-21 18:38:48

  rogos - Moderator

rogos
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-12

Re: Najprostszy server na Apachu

A uzyczyl bys mi moze shella??pleas :)


http://img88.imageshack.us/img88/1856/imageslg0.png

Offline

 

#3  2005-04-21 21:52:56

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Najprostszy server na Apachu

no jak jeszcze chesz cos zrobic zrub apache + php + mysql

ale jesli chesz zrobic wrazenie zrob fajna strone z ktrej bedzie mozna sciagac te pliki.... np w php napisz jakis prosty system logowwania do strony....

Offline

 

#4  2005-04-22 11:59:11

  voti - Votisław Naczelnik

voti
Votisław Naczelnik
Zarejestrowany: 2004-04-18

Re: Najprostszy server na Apachu

FF jak chcesz coś fajnego pod winshita to zainstalu j sobie Krasnal-Server2.7

www.pablo.prv.pl

jest all !!!!!

nawet dodali systemy portalowe w dodatkowej instalce itd. ....


Registered Linux User #383763

Offline

 

#5  2005-04-22 13:02:30

  oress - Użytkownik

oress
Użytkownik
Skąd: Opole
Zarejestrowany: 2004-09-06

Re: Najprostszy server na Apachu

najprościej tak jak napisał rogos, daj komus shella i niech to ktos zrobi za ciebie , bez tłumaczenia co i jak jeśli zalezy Ci na czasie.  Jak dał byś shella to chętnie pomogę. apache + php za wsparciem dla mysql na leciwym sprzęcie takim jak mój PII 233MGHz robi sie 10-15 min - oczywiście wszystko kompilowane ze źródeł.


Linux register user: #369347
http://img.uptime-project.net/img/12/95717.png http://img.uptime-project.net/img/2/53561.png

Offline

 

#6  2005-04-22 18:28:13

  FF - Członek DUG

FF
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2004-12-23

Re: Najprostszy server na Apachu

Dzięki za zainteresowanie, ale już po wszystkim, Prawdopodobnie w niedługiej przyszłości wróce do tego zagadnienia, a tym czasem matura i praca dyplomowa na mnie czeka.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)