Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-02-10 10:25:13

  cudny - Użytkownik

cudny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-25

Pytanie co do GRUBa

Witam. Posiadam jeden dysk SATA i takie oto partycje na nim: windows siedzi na C, jest to partycja podstawowa NTFS 10gb. Następna partycja, również podstawowa, też na NTFS nazywa się D i używam jej do programów, gier itp. na windowsa. Następnie jest partycja rozszerzona, na której siedzi LOGICZNA linux EXT3 ( debian ) i siedzi tam też SWAP 512mb ( też partycja LOGICZNA ).

Mój plik /boot/grub/menu.lst zawiera taki wpis odnośnie windowsa:

Kod:

 title        Microsoft Windows XP
           root        (hd0,0)
           savedefault
           makeactive
           chainloader +1 

Wpisy odnośnie linuxa pewnie znacie, nie chciało mi się ich przepisywać, dodam to:

Kod:

root           (hd0,4)

Mam pytanie, jak usunę debiana, bo mam taki zamiar i zainstaluje go jeszcze raz na tej samej partycji, nic nie zmieniając to nie wykryje mi windowsa, gdy dodam ten wpis z windowsa do /boot/grub/menu.lst , to wszystko będzie ok??

Offline

 

#2  2007-02-10 12:08:40

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Pytanie co do GRUBa

Nie bardzo rozumiem istote pytania.
Przy reinstalacji debiana dlaczego przy tworzeniu botloadera mialby nie wykryc windowsa.W swojej praktyce kilka razy to robiłem i nigdy nie bylo problemow z wykryciem windowsa.Jesli juz to moze byc problem gdybys mial drugiego lina.Wowczas trzeba dopisywac recznie.

Pozdrawiam


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#3  2007-02-10 12:20:17

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: Pytanie co do GRUBa

Normalnie sfotmatuj partcje i jestam przecierz opcja gruba pierwszy sektor partycji to jest MBR


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

#4  2007-02-10 12:35:24

  cudny - Użytkownik

cudny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-25

Re: Pytanie co do GRUBa

W sumie to tylko miałem z tym do czynienia, gdy usunąłem linuxa i nie mogłem włączyć windowsa ... formatowałem dysk, ale nigdy nie robiłem, że usuwałem i instalowałem ;) To spoko, pewnie wykryje :)

Offline

 

#5  2007-02-10 13:07:43

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Pytanie co do GRUBa

Przecież wystaczy w konsoli odzyskiwania $hita wklepac

Kod:

fixmbr

jeśli juz pozbyles sie linuxa ;]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)