Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-02-04 13:41:34

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Vmware i c headers

Gdzie są pliki nagłówkowe od kernela? Problem polega na tym, że mam zainstalowane vmware, ale nie potrafi sie skonfigurować, zatrzymuje się na kroku, gdy szuka właśnie tych nagłówków:


Kod:

What is the location of the directory of C header files that match your running 
kernel? [/usr/src/linux/include] 

The path "/usr/src/linux/include" is a kernel header file directory, but it does
not contain the file "linux/version.h" as expected.  This can happen if the 
kernel has never been built, or if you have invoked the "make mrproper" command 
in your kernel directory.  In any case, you may want to rebuild your kernel.

To samo jest, gdy zamiast /usr/src/linux/include (które zresztą jest poprawnym dowiązaniem do /usr/src/linux-source-2.6.18/include) dam /usr/src/linux-source-2.6.18/include, /usr/src/linux-headers-2.6.18-4-686.
Mój kernel jest z paczek, wczoraj ściągnięty, 2.6.18-4-686, jak widać.

Offline

 

#2  2007-04-19 15:04:52

  jaced - Nowy użytkownik

jaced
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-19

Re: Vmware i c headers

post trochę starawy ale nikt nie pomógł  ...to ja dopiszę rozwiązanie problemu :) miałem dokładnie to samo i wystarczyło zrobić dokładnie to co opisane jest na tej stronce http://www.go2linux.org/node/30
u mnie zadziałało a dość długo się z tym motałem. Może komuś się jeszcze przyda.
pozdrawiam


Linux Registered User#394192

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)