Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-02-02 10:44:13

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

katalogowanie płytek ;)

witam :)

może durnowate pytanie, ale google troche nie do końca się wykazują w tym czego szukam :P
i po prostu malo znalazłem :(

szukam mianowicie (fajnego) programu do katalogowania CD

znalazłem jak narazie progrmaiki
cdcat ( http://cdcat.sourceforge.net/ )
cdcollect ( http://cdcollect.sourceforge.net/news.php )

ten drugi (jak podaje moj Kolega) super działa i wogóle ale On korzysta z Gnome a mi pod KDE to troche ...jowo chodzi :P
pierwszy natomiast troche mi nie przypadl do gustu...

no i pytanie (nareszcie :P ) czy moze mi ktoś polecić coś o unkcjonalności (w którą wierze) programu cdcollect ale działajacy tak pod KDE (tzn. pobieranie miniaturek obrazków / filmów, zapamietywanie rozmiarów, etc... o plikach...) z góry dzięki :)

Offline

 

#2  2007-02-02 10:58:28

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: katalogowanie płytek ;)

Coś bardzo dla kde:
http://salvaste.altervista.org/


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#3  2007-02-02 10:59:36

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: katalogowanie płytek ;)

Kod:

tellico - collection manager for books, videos, music

Może to?


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#4  2007-02-02 11:32:47

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: katalogowanie płytek ;)

Czy któryś z tych programów potrafi zapisać tego typu kolekcje do pliku pdf, doc, rtf, txt lub innego, który może być odczytywany przez inne systemy nie posiadające programu do obsługi baz danych tworzonych przez te programy?
Wiem ze zakręciłem ale przydało by sie coś takiego, ew. jakis inny programik który by sie tu spisywał.

Edit:
Sorki za zasmiecanie, wydaje się że proponowany przez czadmana programik będzie to potrafił :)


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#5  2007-02-02 17:02:11

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: katalogowanie płytek ;)

dzięki chłopaki :)

tego co czadman podał nie chciało mi się kompilować a na szybko nie widziałem paczki Debianowej ;)

a ten drugi jest akurat taki jak chcialem :)

działa ładnie, robi mi miniaturki, no spoko :)

dzięki jeszcze raz ;)

Offline

 

#6  2007-02-02 19:43:43

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: katalogowanie płytek ;)

Niewiem czy  o to chodzi bo sam nie wiem co to jest tylko przypadkiem kiedys zainstalowalem ale nie wiem do czego służy ani co to znaczy katalogowanie plytek :]

Kod:

gtktalog

Jak sie wypuściłem to dajcie znać :)


Pozdrawiam

Offline

 

#7  2007-02-11 17:12:05

  __AlinOe - Użytkownik

__AlinOe
Użytkownik
Skąd: Ślesin /k Konina
Zarejestrowany: 2005-11-29

Re: katalogowanie płytek ;)

Kiedyś tez szukałem takiego programu do katalogowanie płyt z filmami nie znalazłem wiec postanowiłem sam napisać jakby ktoś był ciekaw jest na www.unix.freehost.pl, ew jakby ktos sie chcial przylaczyc do rozwijanie byłoby jeszcze lepiej :)

Offline

 

#8  2008-09-12 16:11:11

  grzegorz.85 - Członek DUG

grzegorz.85
Członek DUG
Skąd: Ostrołęka
Zarejestrowany: 2007-07-12
Serwis

Re: katalogowanie płytek ;)

Witam, podłącze się pod ten trochę już stary temat. Otórz poszukuję programu do katalogowania, z tym że mam trochę inne wymagania.

Przede wszystkim szukam programu, który przeszuka archiwa zip, rar, tar, gz.
Druga sprawa, to system. Dobrze byłoby gdyby miał swój odpowiednik na Windows.

Offline

 

#9  2010-10-03 20:05:54

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: katalogowanie płytek ;)

To i ja się podłączę. Szukam programu o w/w funkcjonalności, tyle że sieciowego. Tzn wkładam płytę do serwera, otwieram przeglądarkę, wpisuję nexus/katalog i mam opcje: 'szukaj', 'dodaj' i 'pokaż'.

Coś kiedyś mi się obiło o oko, wydaje mi się że nazwa była na 'v', ale głowy sobie nie dam uchlasnąć. Tudzież szukam kogoś, z kim mógłbym powspółpracować nad napisaniem takiego cuda (język nieistotny, lubię się uczyć) ;)

Używałem gnomecatalog'a, tylko coś się w nim pierniczyło okresowo tak, że nazwy zachodziły na siebie i pokazywało krzaki. Plusem całego systemu było to, że korzystało to z bazy sqlite. Tak myślałem nad wykorzystaniem tego faktu i zbudowaniu klienta konsolowego i sieciowego właśnie.
Some1 ?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)