Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-04-10 16:45:20

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

do radiuffki podlączył mi sie na lewo jakis cieć bagienny

Witam.
Problem jak w temacie. Jakiego info potrzebują pały zeby takiego delikwenta scignąc ? mam logi a AP, logi z arpwatcha, mam nawet adresy mailowe lamusa i haselka do nich (tego czywiscie nie wolno mi robic ;]).

no wiec ??

//edit
znam nawet imie i date ur. tylko nie wiem gdzie sie ziomal czai z antenką

pozdro

Offline

 

#2  2005-04-10 16:53:21

  rogos - Moderator

rogos
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-12

Re: do radiuffki podlączył mi sie na lewo jakis cieć bagienny

A to tak sie kazdemu mozna wpieprzysz czy siec sie jakos zabezpiecza? Na policje na twoim miejscu bym nie liczyl... lepiej sam zbadaj teren w okolicy i odwiedz kolesia...


http://img88.imageshack.us/img88/1856/imageslg0.png

Offline

 

#3  2005-04-10 16:56:43

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: do radiuffki podlączył mi sie na lewo jakis cieć bagienny

ano wpieprzyc sie mozna ... nawet dziecko da rade
szef chcialby na jednym AP-2000 Proxima 80 ludzi trzymac .. to o jakimkolwiek WEP można pomarzyc .. takie realia niestety..
Zastanawiam sie nad RADUISem i PPoE , ewentualnie karta na Prism i driver HostAP pod linuxa ...

zobaczymy..

Offline

 

#4  2005-04-10 17:01:37

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: do radiuffki podlączył mi sie na lewo jakis cieć bagienny

OFFTOP, interesiwał by mnie tez sniffer który mial my mozliwosc zrzucania pakietow w postaci ASCII , tcpdump potrzfi tylko hex+ascii , a mnie hex nie interesuje i tylko przeszkadza w "analizie"

Offline

 

#5  2005-04-10 17:24:59

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: do radiuffki podlączył mi sie na lewo jakis cieć bagienny

jesli gosciu sie wpilol juz to posprzatane bo se mugl wiecej mac'ow w sieci upolowac stosowanie wep'a tez jest takie sobie bo haselka kraza w sieci tzn ludzie moga je zdobyc zawsze t jest jakies utrudnienie,
niestety trzeba sie z tym pogodzic..

ppoe jest ciekawym rziwazaniem lecz nie stosowalam tego na wieksza skale a wiec nie wiem jak sie to bedziespisywalo....

jesli chodzi o radiolinie to raczej ne znaleziono jakiegos dobrego rozwiazania :] na zabespieczenie.......

Offline

 

#6  2005-04-10 17:35:11

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: do radiuffki podlączył mi sie na lewo jakis cieć bagienny

mniejsza o większośc ... czy mając logi połączeń , paly się tym zajmą ?

//edit
wiem jakie maki sobie oblookał, bo wysłał sobie je na pocztę, którą przypadkiem ja przeglądam ;]

//update
juz wiem kto to ;] topic mozna zamknac ... jutro uroczyscie obije morde lamusowi

Offline

 

#7  2005-04-11 09:59:54

  SpOOnman - Użytkownik

SpOOnman
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-03-30

Re: do radiuffki podlączył mi sie na lewo jakis cieć bagienny

Ciekawy topic. Nie zamykajcie i lepiej opowiedz jak sie skonczylo ;)

A nie lepiej by mu cos wpuscic fajnego do systemu? Po 3 reinstalkach moze by sie domyslil...

Offline

 

#8  2005-04-21 18:49:02

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: do radiuffki podlączył mi sie na lewo jakis cieć bagienny

Cieć bagienny (Donat Z.) został ujęty ;] ale psy mają tempo ... ale dobrze ze wogole go zgarneli, na razie na 24h do aresztu ... moze go nie zamkna , ale za piraty i włamy to po dupie dostanie ;]

Offline

 

#9  2005-04-21 18:52:56

  rogos - Moderator

rogos
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-12

Re: do radiuffki podlączył mi sie na lewo jakis cieć bagienny

U mnie policjia nawet by nie wiedziala o co chodzi jak bym poszedl do nich z takim problemem........


http://img88.imageshack.us/img88/1856/imageslg0.png

Offline

 

#10  2005-04-21 19:25:00

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: do radiuffki podlączył mi sie na lewo jakis cieć bagienny

u mnie tez nie wiedzieli ... zopatrzyłem się w logi dla ich techników, wczesniej z lornetką pojezdzilismy z szefem po osiedlu i wyczailismy gada ... dostali wszystko na gotowo ... nawet adres zamieszkania i date urodzenia ;]

offtop .. ettercap rządzi :)

Offline

 

#11  2005-04-21 19:31:37

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: do radiuffki podlączył mi sie na lewo jakis cieć bagienny

hamsko, nei ma co tępić mądrej młodzierzy jak chłopak bystry to niech sie bawi

Offline

 

#12  2005-04-21 19:42:54

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: do radiuffki podlączył mi sie na lewo jakis cieć bagienny

nie taki to on młodziutki znowu ('75) ... nie dosc ze brał internet na lewo to jeszcze sie wszystkim chwalił ze administrator to lamus ... dopiero pały go z błędu wyprowadziły ...

BTW zeby tylko się podłączal to bym go olał .. ale nie .. od razu sobie musiał czyjesz IP ustawic , liste MAców se wysłac na maila .. i regularne portscany robić .. srał go pies ...

Offline

 

#13  2005-04-21 19:46:17

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: do radiuffki podlączył mi sie na lewo jakis cieć bagienny

nie taki to on młodziutki znowu ('75) ... nie dosc ze brał internet na lewo to jeszcze sie wszystkim chwalił ze administrator to lamus ... dopiero pały go z błędu wyprowadziły ...

BTW zeby tylko się podłączal to bym go olał .. ale nie .. od razu sobie musiał czyjesz IP ustawic , liste MAców se wysłac na maila .. i regularne portscany robić .. srał go pies ...

WOW mój idol ... to mówiłeś że masz jego namiary ?? dał byś ??  :)

Offline

 

#14  2005-04-21 21:50:00

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: do radiuffki podlączył mi sie na lewo jakis cieć bagienny

Rumi fakt generalnie ze misiek sie uczy  to nie jest niczym zlym... to ze sie podpiol do radiowki tez nie jest niczym zlym... ale fakt ze "kradl" cudze mac'i i podzywal sie pod innych userow to juz jest dzialanie na szkode sieci pozatym podejzewam ze nietylko na tym sie to konczylo i ze gosc jeszcze szalal w sieci z innym softem.....

no gosc sie mugl uczyc w inny sposob mugl se postawicVMware i sie bwic na virtualnych kompach....

ja osobiscie nie toleruje takich ludzi bo jak ktos stara sie zrobi siec dobrze a tu ktos siwe wchrzani i bedzie sial.... bo przed wszystkimi rodzajami katakow nie da sie zabespieczyc... szczegolnie dla radiowek niebespieczne jest generowanie duzego ruchu miedzy przekaznikami....

Offline

 

#15  2005-04-21 22:40:57

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: do radiuffki podlączył mi sie na lewo jakis cieć bagienny

to może ja odrazu do żeczy przejde

Jestem pełen współczucia dla wszystkich adminów w tym Piotrka, wiem że zapracowany i nei chce go męczyć pomóż w tym podnieś transfer i takie tam.. karzdy sei kiedyś musi usamodzielnić więc żeby dać mu odsapnąć to może ktoś mi powie (Elu ;) ) jak sobie ściągnąć kolejki ;D

Offline

 

#16  2005-04-21 22:49:39

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: do radiuffki podlączył mi sie na lewo jakis cieć bagienny

musi bys iec dostep do server'a ktory Ci neta udostepnia....

Offline

 

#17  2005-04-21 23:09:38

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: do radiuffki podlączył mi sie na lewo jakis cieć bagienny

no właśnei raz próbowałem to wyskoczyło brak dostępu. Ale coś mi mówi że jest na to sposób ja umiem słuchać chętnei posłucham ;)

Offline

 

#18  2005-04-22 10:56:48

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: do radiuffki podlączył mi sie na lewo jakis cieć bagienny

Rumi przecie Ty linuxa nie znaz w wystarczajacy sposob a co dopiero wylaczyc kolejkowanie :P....

Offline

 

#19  2005-04-22 11:12:45

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: do radiuffki podlączył mi sie na lewo jakis cieć bagienny

... no ale chce poznać ;D

Offline

 

#20  2005-04-23 00:12:30

  nyper - Nowy użytkownik

nyper
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2005-04-02

Re: do radiuffki podlączył mi sie na lewo jakis cieć bagienny

nie zabezpieczyłes sieci to ci lamer wlazł, masz  do niego pretensje ze kupił karte i antene i automatycznie znalałe sie w twojej sieci.

Policja mu nic nie zrobi , chociaz pewnie go troche wystraszyłes :))

powidz ile mial lat ten koles jakis łepek?

Offline

 

#21  2005-04-23 04:58:16

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: do radiuffki podlączył mi sie na lewo jakis cieć bagienny

Nie mam do niego pretensji ... mam nadzieję ze on tez zadnych pretensji do mnie nie ma (samo nic sie nie dzieje jak mu dostep odciołem to zobie zaczął adresy MAC zmieniac). Sytuacja finansowa jest wszedzie taka a nie inna , gdybym chciał zapodac chocby najprostrzy WEP to bym musiał dac przynajmniej dwa razy tyle APków, takie orinoco AP-2000 to troche kosztowne jest ... Pozatym juz sobie plana obmyslilem ... szkoda ze na amd64 mi sie pppoe-server wysypuje bo bym już to zapodał do testowania ... nevermind..

wiem ze okazja czyni złodzieja... juz niedlugo zaden domorosły chaxiok mi sie wepnie ;]

pozdro

Offline

 

#22  2005-04-23 10:00:47

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: do radiuffki podlączył mi sie na lewo jakis cieć bagienny

no zebys sie nie zdziwil :P
jesli chodzi o WIFi ti naprawde ciezko jest sie zabespieczyc za madrych ludzikow jest coraz wiecej, i corazbardziej kombinuja :]

wiem to z wlasnego doswiadczenia
wszystko jes tok doputy nic sie nie sypie i wszystko dziala ladnie gozej jak ktos zacznie dzialc na szkode sieci....

Offline

 

#23  2005-04-23 22:17:07

  Mick - Członek DUG

Mick
Członek DUG
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Zarejestrowany: 2004-04-26
Serwis

Re: do radiuffki podlączył mi sie na lewo jakis cieć bagienny

U nas w jednej sieci zrobili logowanie jak chce sie korzystac z neta. Logowanie pewnie do DNS bo wyskakuje pierw strona hotspot.dns. Probowalem kiedys stawic wlasny dns alen ie przepuszczal tak samo IP jakies tez nie puszczal wiec nie wiem jak to do konca zrobili.

Oni maja AP twister z yureco.pl - Biexi pokazywlaem kiedys i ona ma cos podobnego.

Offline

 

#24  2005-04-24 11:24:20

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: do radiuffki podlączył mi sie na lewo jakis cieć bagienny

tego typu zabawki sa fajne szczegolnie jesli sie je dobrze skonfiguruje to ozna sie ochronic przed polowaniem na MAC'i

Offline

 

#25  2005-04-25 12:33:19

  rash - Członek DUG

rash
Członek DUG
Zarejestrowany: 2004-12-20

Re: do radiuffki podlączył mi sie na lewo jakis cieć bagienny

Sieci bezprzewodowe tak czy tak sa dziurawe :-) , ale mozna to fajnie zrobic za pomoca mikrotika :-), poprostu wystawiasz na kazdym nadajniku Mikrotika ( lepsze to od tych wynalazkow AP-2000)  tansze i elstyczne w konfiguracji ,robisz cos takie wlaczasz autoryzacje po mac adresie ,glowne mosty robisz na 5 ghz eoip-tunnel , do teog na przekaznikach wlanczasz client isolation i firewala zeby misiek widzial tylko mac adres serwera i pozamiatane ;p , w ten spsob utrudnisz zdobycie mac adresu , a puzniej to tylko obserwacja no i molestowanie administratora zeby cos zrobic i miec podglad do kombinacji przez miskow :-) ...........BieXi :D

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)