Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-01-14 17:54:33

  koperek - Użytkownik

koperek
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-01-14

Wolno łądujące się strony

Od wczoraj jestem uzytkownikiem debiana. Jednak mam problem z tym, że strony w przeglądarce wolno się ładują, jednak na windowsie działają normalnie.

Mam neostrade rozdzieloną na 2 komputery przy pomocy routera Asmax AR-904U. Ip mam przydzielane dynamicznie przez server dhcp, gdyż nie potrafiłem ustawić by  było przydzielane statycznie. Próbowałem ustawić dnsy tpsa w resolv.conf, ale co chwile są zmieniane na to od routera.

Offline

 

#2  2007-01-14 18:47:30

  sewi - Użytkownik

sewi
Użytkownik
Skąd: Opole
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Wolno łądujące się strony

Włąśnie chciałem rozpocząć podobny wątek. Ja również mam neostradę, którą debian rodziela na komputer z Windowsem i tam strony ładują się szybko, podczas gdy na debianie trzeba czekac i czekac... Dodam, że nie zależy to od tego czy Windows jest włączony czy nie, strony ładują się wolno.

Aż żona się smieje, że linux jest altruistyczny ;)

Może ktoś zna powód?


postów wysłanych: (co widać) + 74

Offline

 

#3  2007-01-14 20:06:45

  NIC - Członek DUG

NIC
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-25
Serwis

Re: Wolno łądujące się strony

Kolega dziś zwrócił się do mnie z podobnym problemem i mi podał rozwiązanie.... Może to i Wam pomoże...

Jeśli używasz PPP (modem USB, Neostrada, modem zwykły):
1. Wpisz odpowiednie numery IP serwerów DNS do /etc/resolv.conf
2. Zakomentuj (albo usuń) opcję "usepeerdns" w pliku /etc/ppp/peers/nazwa_dostawcy

http://www.tp.pl/prt/pl/mam_pytanie/internet/pomoc_ … 338?_a=552339


Stronka-dom: http://titek.victorygames.pl
Jabber: nic@jabster.pl
Hobby: kompilowanie Linuksa, Bluetooth
Dystrybucja: żadna, bliski krewny LFS, składak

Offline

 

#4  2007-01-14 20:12:28

  koperek - Użytkownik

koperek
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-01-14

Re: Wolno łądujące się strony

Tzn tak mimo, że nie mam modemu od neostrady tylko sieć lan, próbowałem zmienić wpisy w resolv.conf, ale są one nadpisywane spowrotem na ip  routera i nic to nie daje.

Offline

 

#5  2007-01-14 22:48:50

  KarolOssowski - Użytkownik

KarolOssowski
Użytkownik
Skąd: wwa
Zarejestrowany: 2006-09-15

Re: Wolno łądujące się strony

miałem ten sam problem i zdaje się że pomogło (zlkwidowanie 'userpeerdns' w '/etc/ppp/peers/nazwa_dostawcy'). dzięki.

Offline

 

#6  2007-01-15 01:41:26

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Wolno łądujące się strony

Tzn tak mimo, że nie mam modemu od neostrady tylko sieć lan, próbowałem zmienić wpisy w resolv.conf, ale są one nadpisywane spowrotem na ip  routera i nic to nie daje.

1. ustawic rozdawanie poprawnych dnsow na routerze (przez dhcp)
2. wylaczyc dhcp i wpisac wszystko recznie (/etc/network/interfaces oraz /etc/resolv.conf) ... na forum powinny sie gdzies znalezc przyklady tych plikow ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#7  2007-01-15 11:49:22

  koperek - Użytkownik

koperek
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-01-14

Re: Wolno łądujące się strony

Problem został rozwiązany. Zupełnie wyłączyłem serwer dhcp i udało mi się zrobić by ip było przydzielane statycznie.

Offline

 

#8  2007-01-16 16:56:02

  djlinux1992 - Użytkownik

djlinux1992
Użytkownik
Skąd: Zamość
Zarejestrowany: 2005-05-22

Re: Wolno łądujące się strony

Jeszcze ja wtrące, jeśli ktoś dzieli neo pod linuksem to postawcie sobie cache DNS'a (binda w trybie cachujacym) - najczesciej odwiedzane stronki laduja sie jak burza różnica spora :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)