Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-12-29 13:28:16

  quentin - Użytkownik

quentin
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-03-22

Udostępniona drukarka pod Windows

:( Trace cierpliwość

Debian testing
Zainstalowana działająca samba (moge przeglądać udostępnione zasoby)
Udostępniona drukarka HP 1220 (drukuje bez problemu pod Windows lokalnie i jako udostępniona.
Windows posiada konto z hasłem

Uruchamiam kreator wybieram:
add prnter->network... windows...(SMB)

Pyta mnie o konto i haslo. Wpisuje dane do konta na udostepniajacym drukarke Windowsie. Z rozwijanej listy wybieram nazwe udostepniajcego hosta (jest pieknie widoczny) Z listy ponizej wybieram Nazwe drukarki (rowniez pieknie widoczna)

Wybieram producenta HP i model mojej drukarki DJ 1220C z rozwijanej listy wybieram recomendowany (probowalem tez pozostałe).

Efekt: NIC brak ikony dodanej drukarki o drukowanie nie wpsomne i tak już 2 godziny :(


apt-get install rozum <-' mount /dev/mozg ./glowa <-'

Offline

 

#2  2006-12-31 15:58:39

  argerom - Nowy użytkownik

argerom
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-18

Re: Udostępniona drukarka pod Windows

Mam małe pytanie korzystając z wątku. Jak zrobić żeby z debiana (testing) można było drukować z drukarki która jest w windows? Wposuje localhost:631 potem dodaj drukarkę -> nazwa i położenie -> i teraz nie wiem co robić. Jakie urządzenie powineienm wybrać? Ipp czy może windows printer via samba? I potem co wpisać, ipp://192.168.1.135/ipp/ może być? Prosze o pomoc.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)