Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-04-02 20:50:09

  uszek - Członek DUG

uszek
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2004-06-25

Egzamin z informatyki

Bardzo wasz prosze o napisanie programu z arkusza z infromatyki. Najlepiej w Pascalu ale moze buyc i w czyms innym. Bardzo prosze zycie mi ratujecie:)
A oto zadanie:
Na nośniku DANE znajduje sie plik tekstowy o nazwie trójkaty.txt.
W pliku tym zapisane sąw oddzielnych liniachwpółrzędne wierzchołków kilku trójkątów. W każdej lini zapisano 6 współrzędnych odpowiadających kolejno współrzędnym wierzchołków A, B, C (xa, ya, xb, yb, xc, yc)
Współrzędne wierzchołków oddzielone sa od siebie za pomocą jednej spacji.
Wykonaj następujące polecenia
a) utwórz funkcję obliczjąca długośc odcinka na bazie  podanych współrzednych
b) utwórz funkcję określającą czy można zbudować trójkąt o obliczonych długościach boków
c) utwórz funkcję określająca typ tego trojkąta (ostrokątny, prostokatny, rozwartokątny)
d) utwórz funkcję pozwalająca obliczyc pole danego trójkąta
e) napisz program ktory wczyta dane z pliku trojkaty.txt i wykorzystując napisane wczesniej funkcje obliczy długosc boków sprawdzi mozliwosc zbudowania trojkąta o takich długosciach boków, okresli rodzaj trojkata oraz obliczy jego pole,a wyniki wypisze na ekranie i zapisze w pliku rezultaty.txt.


Tutaj jest plik trojkatyhttp://www.oke.krakow.pl/moodle/file.php/1/matura_p … /trojkaty.txt
Z gory dziekuje


Uszek
uszek7@poczta.fm
GG #4444331
Linux Registered User: #307434

Offline

 

#2  2005-04-03 17:45:17

  FF - Członek DUG

FF
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2004-12-23

Re: Egzamin z informatyki

Moge to napisac w C++, nie mam tylko zabardzo pomysłu jak zrealizować punkt c).
Na kiedy to ?

Offline

 

#3  2005-04-03 20:29:15

  uszek - Członek DUG

uszek
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2004-06-25

Re: Egzamin z informatyki

Potrzeba mi to na wtorek a punkt c to wystarczy z tw pitagorasa jesli suma kwadratów dwóch krotkszych boków beda mniejsze od kwadratu dłuzszego to bedzie rozwartokatny jesli bedzie rowne to prostokatny a jesli wieksza to ostrokatny:) Z matmy jestem dobry ale gorzej z pisaniem jakis programów i algorytmów a od tego zalezy moja ocena na swiadectwo maturalne:(
Z góry dziekuje i piwo stawiam!!!


Uszek
uszek7@poczta.fm
GG #4444331
Linux Registered User: #307434

Offline

 

#4  2005-08-20 15:05:33

  PrzemCio - Członek DUG

PrzemCio
Członek DUG
Skąd: ŁDZ
Zarejestrowany: 2005-08-20
Serwis

Re: Egzamin z informatyki

heh, to zadanie zrobiłem na próbnej;) ale ogólnie matura z infy w tym roku była przegięta jak dla mnie;]

ps. zastanawiam się jak uszek napisałeś ją ??

Offline

 

#5  2005-08-20 15:29:56

  Guest - Gość

Guest
Gość

Re: Egzamin z informatyki

mam mieszane uczucia.
1. Na co idziesz uszek (studia)? i dlaczego pod koniec wakacji masz pisać jakiś program?
2. Jeżeli idziesz na jakieś studia niezwiązane z informą to po jakoą cho...robe tak zależy ci na ocenie?
3. A jeżeli idziesz na informe to kurna dlaczego nie potrafisz tego programiku napisać (tródny on nie jest, nawet nie wymaga dużej znajomości języka)?

Osobiście jestem przeciwny takim propozycją pisania programów na egzaminy itp rzeczy. Powoduje to, że ludzie, którzy mają słabe pojęcie o czymś i korzystają z pomocy innych dzieki temu mają lepiej niż Ci którzy coś robią samemu.

 

#6  2005-08-20 15:47:24

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Egzamin z informatyki

Ech, to stary post jeszcze z kwietnia, popatrz Matthew na daty.  przemCio tylko napisał że to robił na próbnej.
A swoją drogą to masz rację - na zachodzie jak byś chciał zwalać to popatrzą na ciebie jak na barana i..... nie dadzą :D


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#7  2005-08-20 15:51:48

  x-dos - Członek DUG

x-dos
Członek DUG
Skąd: United World
Zarejestrowany: 2005-04-10
Serwis

Re: Egzamin z informatyki

ja akurat miałem w ręce arkusze (1 klasa jestem - znaczy byłem ;) i musiałem zrobić pare zadań wyznaczonych przez nauczyciela z matury zeby miec 6 na koniec xD w tym roku planuje zainstalować debiana w budzie :]

Offline

 

#8  2005-08-20 16:01:34

  Guest - Gość

Guest
Gość

Re: Egzamin z informatyki

No patrz i nauczyciele się na to zgodzili (chyba jacyś normalni jeszcze żyją na tym świecie :])? U mnie bibliotekarka narzeka, że win98 działa wolno i są wirusy (komp chodzi na celeronie 300MHz), a jak mowie, że zainstaluje Lina to zrobie tak, żeby wyglądał jak winda to broń Boże. Są ludzie i parapety.

 

#9  2005-08-24 02:38:33

  PrzemCio - Członek DUG

PrzemCio
Członek DUG
Skąd: ŁDZ
Zarejestrowany: 2005-08-20
Serwis

Re: Egzamin z informatyki

są ludzie, parapety i bibliotekarki - one są najgorsze ;]

co do tematu to faktycznie, na próbnej były proste rzeczy. na egzaminie juz jak dla mnie nie było tak łatwo. mimo, że był niby opis np. algorytmu używanego w kalkulatorach do obliczania przyblizen wartosci logarytmow ;] to tak naprawde był to opsi zagmatwany i pol godziny sie glowiłem "o co im kurde chodzi..?", a w sali była wesoła atmosfera, gdyż nie tylko ja myślałem w ten sposób ;] pozdro dla wszystkich, którzy chcą napisac mature z infy bez  umiejetnosci pisania chocby prostych rzeczy w C czy pascalu ;]

Offline

 

#10  2005-09-15 16:45:38

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Egzamin z informatyki

a jak mowie, że zainstaluje Lina to zrobie tak, żeby wyglądał jak winda to broń Boże. Są ludzie i parapety.

Nie ma sie czemu dziwić polska kadra nauczycielska :) to połmozgi(i nie hcodzi mi tylko o kompy) a nauczycielki (o bibliotekarkach to juz nawet nie ma co gadać) to poprostu glupie niereformowale cipy ktore mysla ze znaja worda :D to sa Boginiami w dziedzinie informatyki a jesli chodzi o sprawy systemow operacyjnych to ch*** by wyczul czy wiedza co to w ogole jest.Swoja droga jak mozna dopuscic kogos do pracy z kompem jezeli ten ktos nie bedzie nawet umial odnalezc programu w windzie jezeli nie bedzie go mial w menu start lub n apulpicie a tak wlasnie jest w polsce.Paranoja.Bez urazy dla pan nauczycielek :D To byly takie skróty myslowe.


Pozdrawiam

Offline

 

#11  2005-09-15 18:04:31

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Egzamin z informatyki

Taki młody chłopaczek - uczył się kiedyś u mnie jak złożyć kompa, jak zainstalować...tak, tak - linuxa. Siedzi toto na "informatyce" i sie nudzi. Taka durna krowa uczy jak w wordzie kopiować - no, wiecie, zaznacamy tekst myszką, naciskamy prawy.... itd.
Konrad siedzi i sie śmieje, to ona do niego, co mu tak wsoło. Ja już to dawno zrobiłem.
Wściekła się - jak jesteś taki cwany to zrób to bez myszki.
3 sek później - gotowe!!
W rezultacie wyleciał z klasy, kazała przyjść rodzicom, tylko trafiła na ojca prawdziwego informatyka. Rezultatów rozmowy nie muszę cytować. Do końca szkoły miał 6.
Ale żeśmy temat rozmyli hehe


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#12  2005-09-15 19:17:33

  rogos - Moderator

rogos
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-12

Re: Egzamin z informatyki

Biexu mowsiz o websterze? ciekawe przygody mial chlopak :)


http://img88.imageshack.us/img88/1856/imageslg0.png

Offline

 

#13  2005-09-15 20:19:11

  BaB - Członek DUG

BaB
Członek DUG
Skąd: Krapkowice
Zarejestrowany: 2004-09-09

Re: Egzamin z informatyki

Biexu mowsiz o websterze? ciekawe przygody mial chlopak :)

Bodzio+BiExi = Biexu :)


Zarejestrowany użytkownik Linuksa #361563

Offline

 

#14  2005-09-15 20:56:39

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Egzamin z informatyki

wszystko jedno to nie o wepsterze


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#15  2005-09-15 21:19:15

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Egzamin z informatyki

No wepster tez sie nudzi na informie a czasmi to nawet mu lekcje kaza prowadzic :] i tez sie smieje z tych co w woedzie muszom pracowac....
Kiedys na informayce nauczyciel zadal uczniom jakies tam zadanie i siedzi sprawdza jakie porty na kompach w sieci sa potwerane (polaczenia) patszy a z kompa wepsera 4 porty ie standardowe otwarte..... i  mowi Wepsteer co robisz... a wepster 3x putty otwarty i jeden raz na ftp'a zalogowany :].... a inni uczniowie szczyt umiejtnosci to gg :]

P.S> wepster nie am to jak szybki tabulator w wordzie :]

Offline

 

#16  2005-09-15 22:37:09

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Egzamin z informatyki

Kto to ten Wepster?
Teraz to sie dopiero temat rozmył :D


Pozdrawiam

Offline

 

#17  2005-09-16 09:12:15

  Guest - Gość

Guest
Gość

Re: Egzamin z informatyki

Wepster - administrator forum :]

 

#18  2005-09-16 10:18:27

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Egzamin z informatyki

Heh no tak ale Bodzio z Biexi znaja Go osobiscie:)Jest synem kogs czy jak?


Pozdrawiam

Offline

 

#19  2005-09-16 14:52:55

  wepster - Site Admin

wepster
Site Admin
Skąd: gorlice
Zarejestrowany: 2005-02-07
Serwis

Re: Egzamin z informatyki

myslcie myslcie i tka nic nie wymyslicie ;]


wepster
jeden z trojki
wepster@ciasny.net

Offline

 

#20  2005-09-16 15:01:46

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Egzamin z informatyki

no se luknijcie tam sa fotki
http://www.irc.gorlice.pl/ludzie.html

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)