Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-12-27 09:03:46

  quentin - Użytkownik

quentin
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-03-22

Kopiarka/drukarka Toshiba 3580

Posiadam wymieniona w temacie kopiarkę/drukarkę Toshiby. Drukarka posiada zintegrowaną kartę sieciową i w środowisku Windows sprawuje się bez problemu. Pytanie czy uda mi się z niej skorzystać w środowisku Linux. Jeżeli tak to przynajmniej część komputerów pracowałaby dla chwały Debiana ;) jeżeli nie... :(

P.S. Sprawdzałem stronę linuxprinting.org jednak drukarki nie ma w spisie być może dlatego że to raczej kopiarka niż drukarka.


apt-get install rozum <-' mount /dev/mozg ./glowa <-'

Offline

 

#2  2006-12-27 09:11:14

  siarka2107 - Użyszkodnik DUG

siarka2107
Użyszkodnik DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-04-05

Re: Kopiarka/drukarka Toshiba 3580

jak ma karte sieciowa to juz jest plus, bo mozesz wpiąć urzadzenie typu emulator serwera samba i masz ja juz w sieci , albo pobaw sie sama samba czy cups-em albo jakims innym badziewiem. nie konfigurowalem jeszcze nigdy zadnej drukarki pod linuchem ale wiem ze kumpel w robocie ma to zrobione na tym emulatorze samby. pzdr

Offline

 

#3  2006-12-28 21:02:17

  quentin - Użytkownik

quentin
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-03-22

Re: Kopiarka/drukarka Toshiba 3580

Wynik skanowania portów:


PORT STATE SERVICE
21/tcp open ftp
23/tcp open telnet
80/tcp open http
515/tcp open printer
10000/tcp open snet-sensor-mgmt
MAC Address: 00:40:
Device type: printer
Running: Sharp embedded
OS details: Sharp Network Printer AR-337

Dostęp przez przeglądarke www nie oferuje żadnych sensownych informacji chyba że url powinien byc bardziej rozbudowany (ja wpisywałem tylko adres ip drukarki).

Zachęcony portem 515 postanowiłem skonfigurować ja jako UNIX wpisując adres IP oraz kolejkę o nazwie przepisanej z Windowsa (PRN). Kolejne okno w kreatorze to wybór sterownika. Próbowałem:
Toshiba DP2570 Postscript (jedyny model Toshiby)
Generic Postscript Printer
Generic PCL5e Printer CUPS+Gutenprint v.5.0.0
efek jednak bardzo mizerny dla 2. ostatnich sterowników drukarka zaczęła przerzucać czyste strony. Może jednak mam wybrać coś innego?


apt-get install rozum <-' mount /dev/mozg ./glowa <-'

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)