Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-12-19 12:43:05

  mikul - Użytkownik

mikul
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-12

Debian testing z netinstal - kilka problemow

Dopiero co sie cieszylem jak mi to dobrze dziala debianek -a tu problem.

Zalozylem kilku nowych userow za pomoca adduser. dodal sie kazdy lecz z pewnytmi mankamentami:
1. Dzwiek w nich nie startuje. na koncie glownym, tym utworzonym przy instalacji zamiast root'a jest dzwiek i wszystko ok. A w tych nowych nie ma. Wyskakuje takie cos:

Sound server informational message:
Error while initializing the sound driver:
device /dev/dsp can't be opened (Permission denied)
The sound server will continue, using the null output device.

Szukalem odpowiedzi - kilka osob tutaj nawet maialo podobne komunikaty ale nikt chyba po utworzeniu nowych userow tyylko w ogole. Nie wiem czy mam dodac te konta do jakies grupy? (np. audio) jesli tak to jak?
-----------alsa zainstalowana z repo, karta sound blaster audigy 2 zs, jadro 2.6.17-2-486.


2. Tutaj problem z kadu. chce wysylac tresci a tu komunikat, dokladnie nie wiem bo teraz akurat jest ok, ale cos p[isalo ze została przekroczona pojemnosc skrzynki odbiorczej czy cos takiego(nie chodzi tu o smsy tylko zwykle rozmowy) i tresc sie wysylala ale po jakis 20 sekundach. narazie dziala. w czoraj byly problemy, wiec mozliwe ze z nowu beda.

3. Mam menedczera logowania kdm chyba, i gdy wyskakuje ekran logowania, to w miejscu gdzie sa pokazani urzytkownicy do wyboru to ta lista sie skorczyla, i nie widac tam zadnego konta usera. trzeba wpisywac nazwy. Przed wczoraj bylo ok, dodalem nowe konta i tez bylo ok przez kilka uruchomien kompa, a w czoraj pod wieczor szlak to trafil.


Bardzo prosze o wskazowki do rozwiazan - hehe jak na sprawdzianie - nie zebym sie nie uczyl, przeczytalem troche. Dzieki z gory.

Offline

 

#2  2006-12-19 12:51:42

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Debian testing z netinstal - kilka problemow

ad 1. dodaj usera do grupy audio


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#3  2006-12-19 23:56:11

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Debian testing z netinstal - kilka problemow

ad1. mozesz dopisac w /etc/group (tam tez masz podane do jakich nalezy ten pierwotny) lub uzyc programu adduser (poczytaj w man)

ad3. wejdz w centrum sterowania KDE ->administracja systemu -> menadzer logowania , aby moc tym manipulowac musisz przelaczyc sie na "tryb administratora" ... zwroc szczegolna uwage na zakladke uzytkownicy ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#4  2006-12-20 12:38:07

  mikul - Użytkownik

mikul
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-12

Re: Debian testing z netinstal - kilka problemow

ad1. mozesz dopisac w /etc/group (tam tez masz podane do jakich nalezy ten pierwotny) lub uzyc programu adduser (poczytaj w man)

ad3. wejdz w centrum sterowania KDE ->administracja systemu -> menadzer logowania , aby moc tym manipulowac musisz przelaczyc sie na "tryb administratora" ... zwroc szczegolna uwage na zakladke uzytkownicy ...

Hmmm, przegladam, kombinuje zaznaczajac i odznaczajac rozne konta ale nic sie nie zmienia. natomiast sprawdzilem sobie dodajac nowego usera x i on ukazuje sie w menu.a tych pozostalych niema. czy moglbys mi przyblizyc co mialbym w centrum sterowania zmienic? tzn wiem ze w manadzeze logowania w zakladce users ale chyba wszystko juz probowalem.

Nawet pododawalem obrazki kazdemu hehe.i nic.

Offline

 

#5  2006-12-20 22:36:36

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Debian testing z netinstal - kilka problemow

nowy user nazywa się pysiek i jest niemy.
Z konsoli jako root:
addgroup pysiek audio
restart -> Ctrl + Alt +Bspace
logujesz się na pyśka i masz dźwięk


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#6  2006-12-21 00:47:08

  mikul - Użytkownik

mikul
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-12

Re: Debian testing z netinstal - kilka problemow

nowy user nazywa się pysiek i jest niemy.
Z konsoli jako root:
addgroup pysiek audio
restart -> Ctrl + Alt +Bspace
logujesz się na pyśka i masz dźwięk

Dzieki bardzo. to juz mam zrobione. natomiast dalej nie widze urzytkownikow w manadzerku logowania. musze wpisywac ich nazwy.
Co zrobic by ich widziec tam i miec wybor bezposredni.

Offline

 

#7  2006-12-21 07:28:47

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Debian testing z netinstal - kilka problemow

xdm nie pokazuje użytkowników. Zainstaluj kdm i będziesz ich widział.
Co do gdm to nie wiem bo nie używam


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#8  2006-12-21 12:58:21

  mikul - Użytkownik

mikul
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-12

Re: Debian testing z netinstal - kilka problemow

xdm nie pokazuje użytkowników. Zainstaluj kdm i będziesz ich widział.
Co do gdm to nie wiem bo nie używam

Mam caly czas kdm - i w nim wlasnie nie widze urzytkownikow. nowych jak dodaje to sa.

Offline

 

#9  2006-12-21 14:34:14

  jaccki - Członek DUG

jaccki
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Debian testing z netinstal - kilka problemow

a nie zaznaczyles ich by byli ukryci w menadzerze logowania ?

Offline

 

#10  2006-12-27 18:44:21

  mikul - Użytkownik

mikul
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-12

Re: Debian testing z netinstal - kilka problemow

a nie zaznaczyles ich by byli ukryci w menadzerze logowania ?

Hmmm. A gdzie to, bo ja nie widze opcji ukrywania.

Offline

 

#11  2006-12-27 18:54:07

  BialyS - Członek DUG

BialyS
Członek DUG
Skąd: Olecko
Zarejestrowany: 2006-11-23
Serwis

Re: Debian testing z netinstal - kilka problemow

a nie zaznaczyles ich by byli ukryci w menadzerze logowania ?

Hmmm. A gdzie to, bo ja nie widze opcji ukrywania.

W KDE centrum strowania >> Administracja systemu >>Menedżer logowania >> zakladka Użytkownicy


http://annabielawska.pl Biuro Rachunkowe | http://ranking.cebr.pl Największy w sieci ranking biur rachunkowych

Offline

 

#12  2007-01-02 22:44:11

  mikul - Użytkownik

mikul
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-12

Re: Debian testing z netinstal - kilka problemow

a nie zaznaczyles ich by byli ukryci w menadzerze logowania ?

Hmmm. A gdzie to, bo ja nie widze opcji ukrywania.

W KDE centrum strowania >> Administracja systemu >>Menedżer logowania >> zakladka Użytkownicy

Niestety zaznaczam i odznaczam tutaj wszystko co sie da i bez zmian. No nic - chyba poprostu na nowo dodam userow. Dzieki wszystkim.

Offline

 

#13  2007-01-03 15:43:37

  djinn - Członek DUG

djinn
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-11-12

Re: Debian testing z netinstal - kilka problemow


2. Tutaj problem z kadu. chce wysylac tresci a tu komunikat, dokladnie nie wiem bo teraz akurat jest ok, ale cos p[isalo ze została przekroczona pojemnosc skrzynki odbiorczej czy cos takiego(nie chodzi tu o smsy tylko zwykle rozmowy) i tresc sie wysylala ale po jakis 20 sekundach. narazie dziala. w czoraj byly problemy, wiec mozliwe ze z nowu beda.

konfiguracja kadu --> Chat --> Potwierdzenie wysyłania wiadomości (nalezy odznaczyc)
Dzieje sie tak jezeli ktos jest na niedostepnym i chyba tez niewidocznym, poza tym odznaczenie tej opcji przyspiesza tez wysylanie wiadomosci, tzn nie ma momentu gdy okienko do pisania wiadomosci robi sie na jakis czas szare i nie mozna nic w nim pisac.


Peace

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)