Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-12-14 12:01:16

  Kpt. - Użytkownik

Kpt.
Użytkownik
Skąd: Wielkopolska
Zarejestrowany: 2005-11-10

Troszke OT - Mandrake i DELL

Wtam. Mam taki nietypowy problem. Otoz znajomek kupil kompa, dokldnie della bodajze GLX 110 z zainstalowanym Mandrake`m. Problem w tym, ze to poczatkujacy user i chcial, abym postawil mu winde. No i chyba sobie nagrzebalem.. Po pierwsze w Biosie nie ma mozliwosci zbootowania z plyty (caly bios to jeden ekran) Sformatowalem wiec dysk, do fat32, i odpalilem obsluge cedeka z dyskietki startwowej... Pozniej odpalilem instalke windy i... niby wszystko skopiowal, kazal mi zrestartowac kompa i... dupa blada. Okazuje sie, ze wyskakuje mi jakis bootloader z pingwinkiem w tle i jedyna opcja jest linux.... Po wybraniu tejze opcji mam booting linux kernel i leci, do momentu montowania napedow. Moje pyutanie - skad to sie wzielo? Przeciez dysk jest sformatowany, leza na nim tylko pliki windy... Ktos mnie oswieci? Co z tym zrobic?

Offline

 

#2  2006-12-14 13:45:46

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Troszke OT - Mandrake i DELL

Dysk może i jest sformatowany, ale bootloader nie leży na sobie na sformatowanej partycji tylko w boot sektorze. Ciekawe co za winde instalowałeś, że Ci go nie zamazała. Co do biosu nie chce się wierzyć ze nie można wybrać opcji bootowania z cdromu. Dobrze poszukaj. Dziwne by to było, że akurat z flopa bootuje. Ma to flopa? Nowe lapki nie mają. Ciężko sprawdzić bo chyba zły model podałeś skoro google o nim nie słyszało. Zajrzyj może do manuala dołączonego do lapka, może jest opiskonfiguracji biosu.

Offline

 

#3  2006-12-14 20:07:11

  Kpt. - Użytkownik

Kpt.
Użytkownik
Skąd: Wielkopolska
Zarejestrowany: 2005-11-10

Re: Troszke OT - Mandrake i DELL

Juz spiesze z wyjasnieniami - jest to model GL 110 (nie jak podalem GLX 110) i nie jest to lapek, a komp stacjinarny. Mowie serio BIOS to cala jedna strona. W moim lapie jest wiecej opcji. W kazdym razie sprawe juz rozwiazalem.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)