Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-12-11 14:23:55

  lulus81 - Użytkownik

lulus81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-23

Problem z klawiaturą

Zainstalowałam sobie cups-a i zrestartowałem kompa. Jednak gdy dochodzi do momentu, że pokazuje się okno logowania KDM okazuje się, że klawiatura w ogóle nie działa i nie moge się zalogować, ani przełączyć do konsoli. Powtórne wyłączanie i właczanie kompa nic nie pomaga. Czy wiecie co mam zrobić w takiej sytuacji?

Offline

 

#2  2006-12-11 14:30:34

  pk111 - Użytkownik

pk111
Użytkownik
Skąd: Raciążek
Zarejestrowany: 2005-07-20
Serwis

Re: Problem z klawiaturą

klawiatka na usb?

zbootuj jakieś livecd ,podmontuj partycję i zmień w /etc/inittab runlevel z czwartego na trzeci i zobacz czy chociaż w konsoli możesz pisać

Offline

 

#3  2006-12-11 19:26:35

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Problem z klawiaturą

na ekranie gruba (jezeli tam klawiatura dziala) mozesz otworzyc wpis do edycji (przy pomocy e) i dodac np. single ... wtedy bedziesz mail konsole pojedynczego uzytkownika i jezeli klwaiatura dziala to mozesz tam sprobowac cos poprawic (np. wylaczyc cups'a jezeli to on cos popsul ... zobaczyc co siedzi w logach ...)


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#4  2006-12-14 08:48:05

  lulus81 - Użytkownik

lulus81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-23

Re: Problem z klawiaturą

Okazało się, że podczas uruchamiania debiana, jak kontrolka Num Lock-a wygasa nie należało jej włączać - co niestety robiłem. Gdy nie włączałem tej kontrolki, klawiatura po załadowaniu debiana działa bez problemu a jak włączałęm ją - nie działała. Dziwne, ale prawdziwe :)

Offline

 

#5  2006-12-14 09:03:29

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Problem z klawiaturą

apt-get install numlockx
pakiet do automatycznego włączania sekcji numerycznej klawiatury po załadowaniu X-ów


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)